Polecane sklepy

Najtańsze vaporyzatory na rynku

Growbox 40x50x60

Dyskusja w dziale Growbox rozpoczęta przez mlody1921 w dniu 16.01.2017

1. Witam zacząłem budowę growboxa w szafce w piwnicy, temp w piwnicy to około 14 stopni zimą, latem 18
    Zaczne od czego mam

-Szafka 40x50x60
    -ściany będą wyłożone folią życia lub mylarem
    - za wentylacje posłuzą wentylatory komputerowe
    - oświetlenie i tu nie wiem co dobrać bo zalezy mi na energooszczednosci, bo prąd będzie z tzw złodziejki :D myśle nad takimi żarówkami http://allegro.pl/106-led-lamp-plant-wzrost-roslin-zarowka-e27-hps-i6639870309.html ile bym ich potrzebował
    lub http://allegro.pl/lampa-led-do-wzrostu-roslin-wsd-glbw14w-01-i6462560867.html#thumb/1 coś jeszcze widziałem o świetlówkach mógł bym zastosować taką UV co jest stosowana przy hodowli zwierząt (kameleon)
    Jako że jestem ogrodnikiem to znam pojęcia o ph chorobach i z tym sobie poradzę

2. Ngu

Ngu Tuptuś

Ta pierwsza ma 580lm wiec bedziesz potrzebowal ich duzo z 10-15 lepszy bylby hps 150w zimno masz w tej piwnicy a hps daje duzo swiatla i tansza ;D

3. A te panele LED co wrzuciłem linka dają coś ciepła, czy nie za bardzo? Z tym hps to wolał bym uniknąć bo prąd pożera, a zasilanie będę miał piwniczne, to będzie widać na zużyciu jak cały czas będzie cykało

4. Czegewara

Czegewara Tuptuś

Jeśli piwnice masz w bloku to se podaruj,już nie jeden wpadł na takim kombinowaniu i nie kradnij prądu bo szybko dojdą gdzie i kto podpierdala

5. Znalazłem też coś takiego http://allegro.pl/panel-agro-led-plantica-do-roslin-grow-box-400-hps-i6676640187.html#thumb/4 to juz wydaje sie lepsze i na mocniejszych diodach.
    p.s. wiem jak to jest z tymi piwnicami, bym musiał dojść do tego czy prad na piwnice jest liczony osobno, czy razem z klatkami schodowymi, bo jezeli klatki tez to raczej sie nie dopatrzą, a jak nie to jedynie czekać do ciepłych pór roku, mam jeszcze działkę ale o tej porze to odpada bo jest mróz jedynie latem jakis box zainstalować.

6. Ziomek, za tą cenę co ten panel led, zrobisz własny i o wiele lepszy. Poczytaj sobie trochę na forach na temat ledów. Na pewno wyjdzie Ci to na lepsze.

7. azavec

azavec Tuptuś

Co do kradzieży prądu, głupota. Elektrownia to nie jest piaskownica małych dzieci, oni dojdą prędzej czy później do tego że ktoś im prąd podpierdala, nawet powiedzmy to 100W przez 20 godzin dziennie. Tym bardziej że oni ręcznie tego nie szukają (w końcu mają komputery), a takie rzeczy po prostu wychodzą (oh, nagle światło na klatkach świeci się o 20h dziennie dłużej). Proszenie się o przypał i to podwójny, bo raz kradzież prądu, a dwa uprawa zielska.

Co do panelu - nie ma tam podanej marki diod, ja bym uważał (chyba, że gdzieś przegapiłem). Lepiej wiedzieć, co się kupuje :D

8. Gonzik926

Gonzik926 Zagubiony

Moge pomoc w budowie i doborze mocy panelu juz duzo przczytalem na ten temat i sam juz robilem panel wiec wiem z czym to sie je

9. Otrzymujesz złoty kilof za odkopany temat sprzed dwóch lat!

upload_2019-2-9_15-14-7.png
    PS. Daj sobie spokój z chujową reklamą w takiej formie.

Loading...