1. Archiwum starego Forum jest dostępne pod adresem: forum2.nasionakonopi.pl
    Dismiss Notice

Green Screen - Jamaican Dream x2, LSD x2, Super Lemon Haze x2, Amherst Sour Diesel x2, HPS 600/1000

Dyskusja w dziale Aktualne fotorelacje indoor rozpoczęta przez MaTTek w dniu 30.11.2018

1. MaTTek

MaTTek Autorytet

Jamaican Dream x2, LSD x2, Super Lemon Haze x2, Amherst Sour Diesel x2, HPS 600/1000W

Green Screen

Siema, długo mnie tutaj nie było. Postanowiłem wrócić do uprawy i jednocześnie na forum:-) Widzę, że się trochę pozmieniało ale do rzeczy. W growbox'ie mieszka 8 panienek wykiełkowane z 4 sortów nasionek:
    • 2 x Jamaican Dream od Eva Seeds
    • 2 x LSD od Barney's Farm
    • 2 x Super Lemon Haze od taniesianie.pl
    • 2 x Amherst Sour Diesel od Humboldt Seeds
    Rośliny siedzą w doniczkach 8,5 litrowych, w ziemi Compo Sana dla palm i roślin zielonych, pół na pół z keramzytem wszystko połączone systemem AutoPot.
    Niestety nie mam dokładnie podatowanych zdjęć z wegetacji. Ale jeśli dobrze pamiętam rośliny rosły na wegu ok 3-4 tyg, chciałem zapełnić całą siatkę i dlatego je dłużej trzymałem.

Box:

• wysłużony chińczyk 1,2m x 1,2m = 1,44 [m2]
    Oświetlenie:
    • HPS 600W/1000W + odbłyśnik The Orginal Adjust-A-Wing LARGE miro9, żarówka Sunmaster 1000W DUAL
    Zasilanie:
    • zasilacz NXE Lumatek SUPER LUMEN 1000W
    Wentylacja:
    • wylot: wentylator promieniowy PRIMA KLIMA z regulacją obrotów i temperatury 420m3
    • wlot: wentylator osiowy 280m3 + 1 wentylator mieszający (na dniach zamontuje drugi)

Nawilżanie:
    nawilżacz Ventilution 3membranowy, jednak już jest zbędny i nie jest załączony

Filtr:
    samoróbka z kosza na śmieci z węglem aktywnym

Sprzęt dodatkowy:

• pH metr
    • stacja pogodowa

Nawożenie:
      • Hesi TNT-Complex - Nawóz do gleby, faza wzrostu.
      • Hesi BLOOM-Complex – Nawóz do gleby, kwitnienie
      • Hesi Fosfor-Plus -Wzmacniacz kwitnienia.
      • Hesi Power Zyme –Regulator parametrów podłoża.
      • Hesi Root-Complex - Stymulator wzrostu korzeni.
      • Hesi Super Vit -Stymulator wzrostu i kwitnienia.
    Trening:
    Zastosowałem siatkę oraz supper cropping

No to lecimy ze zdjęciami (-:Tutaj początek fazy wegetatywnej, po przesadzeniu do doniczek docelowych. Na początku słońce świeciło z mocą 250W

Poniżej siatka w połowie zapełniona tak więc połowa weg'a

Poniżej początek kwitnienia:
    Zdjęcia z dzisaj, 6tydzień kwitnienia. Rośliny miały przerwe w nawożeniu. Teraz już dostają porcję pożywki ponieważ niektóre pokazywały braki. Zasilacz przełączyłem już na 1000W

Temperatura i wilgotność w boxie:
    • dzień 27,51 °C i 67% wilgotności powietrza
    • noc 19,8 1 °C i 75% wilgotności powietrza

[​IMG][​IMG]

Tyle na dziś, do następnego up'a (-:

Last edited: 01.12.2018
  2. bardzo ładnie i nie chce krakać... ale z taką wilgotnością to o pleche nietrudno

3. MaTTek

MaTTek Autorytet

Mam nadzieję, że tak się nie stanie od niedawna mam włączony 24/7 pochłaniacz wilgoci daję radę jak narazie.

4. LubięPaczać

LubięPaczać Dyskutant

Mimo wszystko bym prewencyjnie spryskał miedzianem czy topsinem

5. ogorek

ogorek Geniusz

No super to wyglada. Nie masz szans bez plechy z ta wilgotnoscia, tez mialem pochlaniacz jakis, jonizator dodatkowo i i tak mialem plesn. Pryskalem nawet Canna ochronnnie, nie dalo rady.
    Takze jak sie roznosna paly jeszcze to zbij ta wilgotnosc albo nie bedzie wesolo - obym sie mylil.

6. MaTTek

MaTTek Autorytet

Jakieś złote rady sugestie? Jak skutecznie zbić tą wilgotność?Wolę dmuchać na zimne.

B4niTa~th€ likes this.
  7. B4niTa~th€

B4niTa~th€ Błyskotlwy

Ja zdejmowalem filter ;d

8. MaTTek

MaTTek Autorytet

Szczerze powiedziawszy przeszła mi taka myśl przez głowę, ale o ile szybko wpadł mi ten pomysł do głowy również szybko wypadł. Zapach jest zbyt intensywny, raczej nie wchodzi w grę takie rozwiązanie. Ale wielkie dzięki

9. Sciagnij filtr i pod wentylacje..komin i tak jest wyzej od ludzi. Czuc niebedzie

10. ogorek

ogorek Geniusz

A jakie rozwiazanie wchodzi?
    Moze takie - https://flora-fauna.pl/neutralizator-zapachow-ona-duct-160mm,p2512.html

Kupujesz ONA o zapachu prania i pierzesz ;d Ja w ten sposob wydmuchiwalem za okno, na poziomie nosa czlowieka.

11. Idą kozacko, jak miałyby nie iść na tych odżywkach sam ich używam i jestem aktualnie w 1/3 harvestu swoich panien i jak narazie miło zaskoczony wynikiem;) Anyway zbij wilgoć do przynajmniej 55 i będzie dobrze. Też mam z tym problem i z 4 topki przy wilgotności 60+ plecha zjadła;(. I ziemie też chyba mam tą samą czyli ktoś z moich rejonów;>

12. MaTTek

MaTTek Autorytet

Ogorek przy ilu plantach testowalas ten neutralizator. Bo szczerze nie wydaje mi się żeby dał radę. Myślałem o pochłaniaczu Ale o takim przemysłowym...zobaczymy co wykombinuje;)
    KulUka ja również jestem bardzo zadowolony z nawozów HESI. Bardzo możliwe A z jakich rejonów jesteś;d?

13. Nie daleko największego portu śródlądowego w kraju w którym możesz kupić właśnie używana przez nas ziemie ;>

14. MaTTek

MaTTek Autorytet

Siema ludziska, ogarnąłem lepszy pochłaniacz;d Wstawiłem obok growbox'a. Mam nadzieję, że problem z wilgocią zostanie rozwiązany. Sprzęt działa od godziny, a zebrało się już trochę wody. Zobaczymy jak się spisze na dłuższą mete.

H3niek® and bNnKuSh™ like this.
  15. noooo... i pięknie kolego, widzę: akcja- reakcja. wszystkiego dobrego :)

nasiona marihuany, nasiona konopi