1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Green o matic

Dyskusja w dziale Ocena twoich roślin rozpoczęta przez royes90 w dniu 04.03.2018

1. Witam. Green o matic automat. Ziemia Bioblizz lightmix, fotoperiod 18/6, pcbox, coś ponad 2k lumenów, 6 dzień życia roślinki (wypuszcza drugie piętro liści) chiałbym się zapytać czy wszystko jest ok i czy poprawnie się rozwija oraz kiedy mogę lać nawóz na weg i jak często? (na wega mam biogrow od bioblizz) To moja pierwsza przygoda z MJ.

1 person likes this.
  2. Heniekzbagien

Heniekzbagien Geniusz

Poszukaj tabelki Biobizza na necie

1 person likes this.
  3. benger

benger Weteran

Takiemu maluchowi to sie wode leje z root juice jak masz.

1 person likes this.
  4. Czyli wg was wszystko jest ok jak narazie? Root juice nie mam, za kilka dni dam jej dawkę biogrowa. Co ile ja podlewać? 100ml co 2 dni na przemian z nawozem?

5. Heniekzbagien

Heniekzbagien Geniusz

W tablece biobizza masz info kiedy zacząć lać BioGrow. Dawki na początku lej mniejsze, tzn z 30-50% zalecanej i zwiększaj. Różnie tu ludzie leją - woda - nawóz - woda, woda - nawóz - woda - woda - nawóz. To już musisz wyczuć roślinę. NIE PRZELEWAĆ to chyba najważniejsze i nie przenawozić.
    Te małe cholery uczą cierpliwości i wymagają spokoju w obchodzeniu się z nimi.

1 person likes this.
  6. Witam. Roślinka ma już 13 dni, kilka dni temu zacząłem lać dawkę (75%) biogrow. Obecnie roślinka wygląda tak. Czy wg was wszystko jest ok i poprawnie się rozwija? Warunki bez zmian jak w pierwszym poście. Co to za listki zaznaczone na czerwono, od wykiełkowania wcale się nie rozwijają. I pytanko czy podsypać ziemii pod roślinkę do tych dwóch listków na czerwono? Chciałbym za kilka dni zaczac juz trening LST. To normalne, że te nowe listki w 3 piętrze po wypuszczeniu są lekko żółtawe?

7. benger

benger Weteran

uważaj z tym bio grow obserwuj czy liście się nie zrobią mocno zielone to znak ze trzeba przestać go lać
    te dwa pierwsze listki nigdy się nie rozwijają takie one poprostu są
    ziemie możesz podsypać do tych własnię listków pierwszych
    nowe odrosty zawsze są trochę jaśniejsze od reszty
    daj jej jeszcze kilka dni porosnąć w góre i potem lst rób - na sucho czyli przed podlaniem wyginaj ją.

1 person likes this.
  8. Oki, dzięki kolego za odpowiedź. Zrobię jak mówisz, dzisiaj wieczorem podsypię pod te listki, bo roślinka jest dość niestabilna, dam jej kilka dni na podrośnięcie i wrzucę fotkę czy LST dobrze zrobione. (nie mam doświadczenia). Pozdro!

9. Zauważyłem, że niektóre łodygi od liści przybierają taki bordowy kolor. Co to moze byc?
    Podlewam co 2 dni wodą oaza na przemian z 75% dawką biogrow.

10. Wiadrolistka

Wiadrolistka Moderator Moderator

Ekspert ze mnie żaden, ale...
    Przejrzałam tu mnóstwo fotorelacji, i pamiętam że w jednej coś było o takich pokolorowanych łodygach.
    U kogo to było już nie pamiętam, ale tam to się sprowadziło do tego, że taka uroda, czy specyfika, czy jak to nazwać, rośliny.
    Wszystko tam do końca ładnie poszło.
    Obserwuj, jak nie będzie się nic innego działo, to ja bym się nie przejmowała.

Też mam pc box ;d
    Niech Ci tam pięknie rośnie ;d
    Pozdro.

:odlot:

1 person likes this.
  11. Dzięki za uspokojenie :) Mam nadzieje, że po prostu moja roślinka jest rudowłosa i temu takie łodygi alebeka
    Dzięki raz jeszcze i zycze duzego plonu w uprawie, pozdro

1 person likes this.
  12. 17 dzień, odrosty zaczęły się już pokazywać, a więc wczoraj zacząłem ją naginać. Pierwszy raz robię LST, poprawnie wykonane? Wygiąłem ją do granic możliwości, dalej boje się, że pęknie łodyga. Dajcie znać czy jest ok, pozdro :roluje:

13. Mroczny

Mroczny Weteran

Siema.Popraw główny szczyt który powinien byc poniżej odrostów i będzie gitaranagitarze

1 person likes this.
  14. Dzięki za odpowiedź. Nagiąłem go jeszcze bardziej, główny szczyt już prawie dotyka ziemi. Jest ok?

4 people like this.
  15. Wiadrolistka

Wiadrolistka Moderator Moderator

Moim zdaniem ok ;d

1 person likes this.
  16. No i fajnie:>, za kilka dni znowu zdam relacje do oceny czy poprawnie się rozwija, pozdrowki

17. Mroczny

Mroczny Weteran

Teraz jest ok Bogusławie.Jak małe odrosty pójdą w górę to je też do gleby.Trzymaj wszystkie odrosty na jednej wysokości wtedy będziesz miał równe topy w kompaktowej roślinie.Pozdrawiam Mroczny

1 person likes this.
  18. Dzień 20, odrosty znacznie poszły do góry, i non stop pojawiają się nowe. Przez 2 dni nie zaglądałem do boxa i dzisiaj postanowiłem ją jeszcze bardziej nagiąć, bo zauważyłem, że przez te 2 dni się trochę wyprostowała. Dostała dawkę biogrowa dzisiaj i wyglada tak:
    Przy naginaniu trochę "wymemlałem" niektóre odrosty drutem, ale myślę, że nic im nie będzie.
    Mam jeszcze pytanko, moj pcbox jest stosunkowo mały pod względem powierzchni, święca w nim 2 żarówki energooszczędne 8.5W jedna 1050lumenów w sumie 17W i 2100lumenów dość mało jak na pcboxa i zastanawiam się nad dołożeniem kolejnej takiej by było ponad 3000lumenów. Narazie się tylko zastanawiam, bo jak widać roślinka chyba poprawnie się rozwija przy tych 2100lumenow. Trochę mi to nie na rękę, bo bym musiał dołożyć wentylator, przy 2 żarowach temp dobija maxymalnie do 29 stopni, a przy 3 na pewno by przekroczyła ponad 30. co byscie zrobili na moim miejscu? Pozdrowki.

19. Dzień 23. Ułamała mi się trochę łodyżka liścia (wychodząca od glównej łodygi) oraz jeden dolny odrost. Odrost już trochę zmarniał. Ułamania widoczne na zdjęciu zaznaczone na czerwono jak myślicie oderwać tego liścia i odrost od głównej łodygi czy zostawić? kleić raczej sensu nie ma, bo to było kilka dni temu i tak już 3 dni sobie ułamane są. Jak myślicie wszystko idzie ok? Kiedy może dziadostwo zaczac kwitnąć? Pozdro.

20. marcopolo

marcopolo Moderator Moderator

Oderwij to,bo i tak uschnie :)

nasiona marihuany, nasiona konopi