GREEN MONSTER AUTO FEM PCBOX [0,09m2]

ProrokX485X 01.03.2017

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. ProrokX485X

ProrokX485X Zagubiony

Witam wszystkich w mojej kolejnej fotorelacji :rastaman: :rastaman:
    A no więc po krótkiej przerwie lecę dalej z moim hobby jakim jest uprawa MJ (naprawdę się wciągnąłem).Długo gdybałem co posadzić i czy 1 nasionko czy może zaryzykować z 2 ale padło ostatecznie na 1 sztukę Green Monster zobaczymy czy podołam i jak wiele nauczyłem się na poprzedniej uprawie znam siebie i wiem że nie obejdzie się bez błędów no ale życzcie mi jak najlepiej :rastaman:
    Nasionko:Green Monster automat feminizowany od Zambeza Seeds
    GrowBox: Standardowy Pcbox (0,09m2) od ostatniej fr dodałem tylko mieszający wentylator i nowy filtr węglowy DIY
    Oświetlenie:3x Philips tornado 23w 1570lm 2700K
    Wentylacja:2x wentylatory wtłaczające (80mm) 1x wentylator wyciągający (92mm) + mieszający (40mm) (prawdopodobnie będzie zmieniony na 80mm)
    Ziemia: Biobizz light mix + perlit
    Donica: Standardowa balkonowa 38cm 7L
    Nawóz: to co ostatnio czyli zestaw indoor od biobizz (biogrow,biobloom,topmax+acti-vera)
    Trening: LST na razie nie czuje się na siłach by próbować czegoś bardziej stresowego tym bardziej na automatach
    Filtr: domowej roboty na bazie "kolanka" z rynny i węgla aktywnego filtr zrobiony czeka na flo zobaczymy jak się sprawdzi ​
    Co do samego monstera trochę mnie zaskoczył bo jego pierwsze listki (nie te z nasionka) na końcach są fioletowe miło by było jak by ktoś powiedział czemu tak
    Dzień:1 WEG
    Temperatura 26-27C wilgotność 42-50% w nocy nie wiem cykl światła ustawiłem 18/6 od 22 do 4 rano ma ciemnie także nie sprawdzę tego na dniach dostane nawilżacz także wilgotność podskoczy tak z 15%

• Lubie to x 10
  2. L4nceR

L4nceR Zagubiony

Widzę nie marnujesz czasu - to lubię :)

Wszystko git. Zasiadam w pierwszym rzędzie i będę obserwować :peace:

• Lubie to x 1
  3. Gandalf.

Gandalf. Użytkownik

Prorok i jak załatwiłeś ta sprawę z zapachem przy suszeniu? Obyło się bez gadania, czy musiałeś zacisnąć pięści ;D

4. Zielonylisc

Zielonylisc Zagubiony

Mozesz śmiało łac wode po całej powierzchni doniczki, korzeń sie rozejdzie do konca a dodatkowo zwiększysz wilgotność w boxie, te nakrętki z woda beda zbedne

• Lubie to x 1
  5. Medicum89

Medicum89 Użytkownik

Zsiadam w pierwszym rzedzie bede zagladal do Twojego zielonego potwora z farten kolego:) lap blancika

• Lubie to x 1
  6. Ryjek

Ryjek Użytkownik

powodzenia kolego :)

• Lubie to x 1
  7. ProrokX485X

ProrokX485X Zagubiony

Dziękuje za miłe słowa ;]

--- Dodano ---

aa powiem ci że obyło się bez niczego tylko tydzień było czuć jakoś to przetrwałem tak jak domownicy zapach naszczęście utrzymywał się tylko w tym pokoju z pcboxem więc jakoś uszło no ale teraz mam wielką nadzieje że ten mój DIY filtr zadziała przynajmniej na papierze i w teori powinien działać

--- Dodano ---

jest 10cm od żarówki podnieść jak tak to o ile czy zostawić ??

8. ProrokX485X

ProrokX485X Zagubiony

Dzień 5 WEG
    Temperatura 25-28C wilgotność 45-53%
    Monster rośnie sobie powolutku nawet mi się zdaje że trochę za powolutku ale nie wiem może tylko mi się wydaje a może jest to spowodowane zbyt niską wilgotnością walczę z nią jak tylko mogę mój nawilżacz odmówił posłuszeństwa i na dniach powinienem dostać zastępczy od kumpla także może nadgoni
    a tak to wszystko dobrze rośnie prawidłowo na razie dostaje samą wodę mniej więcej 50ml dziennie jutro zwiększam dawkę do 100ml i mniej więcej tak 10-12dzień chcę jej podać pierwsza malutka dawkę bio grow (0,5ml/1L) i jeszcze takie pytanko czy mogę jej już lać acti-vere od biobizz ? jest ona 8cm od lampy zostawić tak ?

• Lubie to x 2
  9. stary rowerzysta

stary rowerzysta Użytkownik

Więcej wilgoci jej daj bo już się zaczyna wykrzywiać

10. Stary Zgreed

Stary Zgreed Zagubiony

A krawędzi liści przypadkiem to on nie ma poparzonych od lampki...?

11. ProrokX485X

ProrokX485X Zagubiony

nie te pierwsze listki miały tam takie fioletowe włoski i teraz tak to wygląda

--- Dodano ---

ale kiedy nie mam narazie jak

12. ProrokX485X

ProrokX485X Zagubiony

Wczoraj już nie pisałem ale wpadł mi nawilżacz teraz jest mniej więcej 50-65% więcej nie dam rady bo mam problem z tym nawilżaczem jest zbyt mocny i na minimalnych obr zalewa mi wiatrak wtłaczający kombinowałem jak się da trochę go osłabiłem no ale i tak troszkę zalewa no nic na to nie poradzę zostawię to tak najwyżej wymienię wtłaczający wentylator (mam jeszcze z 5 :D ) tak jak doglądam wilgotność jest najczęściej 52-56% może tak być czy nadal za nisko dodam że cyrkulacja powietrza wygląda następująco
    Wentylator wyciągający (tylko on chodzi na chwile obecną) zasysa powietrze wraz z mgiełką z nawilżacza przez lewy wiatrak roślinka teraz jest też po lewej stronie więc całe to powietrze z mgiełką przechodzi przez nią i trafia co wyciągu także myślę że nawet jak w boxie jest te 50% to roślinka ma się dobrze bo to wilgotne powietrze przez nią przelatuje
    chyba że się mylę ??

13. Czy to jest to nasionko, z którym miałeś problem przy kiełkowaniu z Easy Plug'a?:szok:

14. Ryjek

Ryjek Użytkownik

Dobrze jest panie. Elegancko że zadziałałeś z tą wilgotnością

15. Gandalf.

Gandalf. Użytkownik

No, ja jestem ciekawy czy rodzeństwo wie żeś podjebał im klocki Lego Duplo jako zbiornik na wodę do nawilżania ;D

16. ProrokX485X

ProrokX485X Zagubiony

tak to te nasionko
    zebrałem ogniska pleśni z tego torfu i wszystko cacy a te z nasionka no cóż gdzieś się podziało na razie pleśni nie widać i oby tak zostało

--- Dodano ---

wszystko na chillku :rastaman:

17. ProrokX485X

ProrokX485X Zagubiony

Dzień 12 WEG
    Temperatura: w dzień(23-26C) w nocy(20-23C)Wilgotność: w dzień (52-64%) w nocy (60-65%%)
    Wszystko rośnie tak jak powinno chociaż dzisiaj zauważyłem pewną niepokojącą mnie plamę na listku (jest na zdjęciu ta taka brązowa) rośliny nie były pryskane ani nic więc napewno nie przez krople wody jest ta plama potem są takie 2 jasne ale to już od jakiegoś czasu myślę że po prostu były za blisko żarówki (8cm) teraz jest 7,5-8cm i chyba trochę je obniżę tak do 9cm no a tak pozatym wszystko cacy w piątek dostały 0,25ml/1L bio grow i 0,5ml/1L acti-very w pon dostaną samą wodę a potem zobaczę albo 0,5ml/1L biogrow albo dalej woda i jeśli wszystko pójdzie dobrze to tak 18dzień zaczynam LST zastanawiam się nad FIMem ale 1.boje się trochę tego 2. nie wiem czy na automatach się go stosuje muszę poczytać
    jeszcze taka dziwna sprawa te liście takie jakby zmutowane z jednym odrostem wszystko na zdjęciu
    no to zdjęcia

• Lubie to x 4
  18. L4nceR

L4nceR Zagubiony

Wszystko jest w porządku tylko oby podrosła bo jak na 12-sty dzień to trochę mała się wydaje. Być może na razie wkłada większość energii w korzenie albo ją podlewasz pod samą łodygą.

FIM na automatach się nie stosuje. Jak będziesz sadzić sezony to jak najbardziej polecam bo sam używam tego treningu i już go nie zamienię na żadne LST..

19. ProrokX485X

ProrokX485X Zagubiony

okej dzięki za rade
    dzisiaj trochę zawaliłem bo ja przelałem przypadkiem źle policzyłem kieliszki i od 2 za dużo dostała odrazu widać po liściach że przelane do piątku leci bez podlewania chyba że naprawdę zrobi się tam sucho

20. ProrokX485X

ProrokX485X Zagubiony

pierwsze problemy
    martwią mnie te plamki na tym małym liściu coraz bardziej widoczne
    a na tym duzym narazie taka dziwna czarna plamka na zdj słabo widoczna niestety
    co to może być ?? nie chce znów nic zjebać temu pytam
    podlewana wodą 6,2ph tylko raz 6,6ph (temp 23-28C wilg 52-67%) 2 razy dostała nawóz (bio grow acti vera) w ilościach znikomych około 0,5ml/1L a może i nawet kapkę mniej woda odstana czasem nawet stoi po 3-5dni ale dziennie ją mieszam żeby się jakieś syfy w niej nie robiły
    ta widoczna plamka wyskoczyła mniej więcej w 9 dni jak pamiętam teraz obok niej robią się takie malutkie przebarwienia niestety na zdj słabo to widać od spodu liścia oczywiście też to widać i ten liść wygląda od spodu jak taka poparzona naciągnięta skóra
    miło by było jak by się ktoś wypowiedział na ten temat

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...