Gigantyczna plantacja marihuany nadzorowana przez drony

ZIELONA 22.07.2018

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
 1. ZIELONA

  ZIELONA Autorytet Administrator

  Włoska policja odkryła na południu Kalabrii ogromną uprawę marihuany z 26 tysiącami krzaków konopi indyjskich. Ich wartość handlową oszacowano na 20 mln euro. Uprawa, kontrolowana przez tamtejszą mafię, była nadzorowana za pomocą dronów.


  Media podały w sobotę, że w wyniku policyjnej operacji pod kryptonimem "Tajemnicze ogrody", przeprowadzonej w rejonie miasta Vibo Valentia, rozbito mafijny klan, który na masową skalę uprawiał i sprzedawał marihuanę.

  Grupą przestępczą kierował 30-letni syn uwięzionego bossa klanu Pantaleone, Emanuele Mancuso, również wcześniej karany. Razem z nim do aresztu trafiło 17 osób, oskarżonych o udział w procederze uprawy, produkcji i handlu narkotykami. Z upraw tych można było przygotować 2 miliony porcji substancji odurzających.

  Roślinami zajmowali się imigranci, mieszkający w pobliskim miasteczku namiotowym.

  Mancuso i jego wspólnicy, jak ustaliła policja, nigdy osobiście nie kontrolowali upraw. Nadzór prowadzili wyłącznie posługując się dronami. Dziennik "La Repubblica" podkreślił, że to przykład najnowszej strategii kalabryjskiej mafii.  * Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/ne...e=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
   
  • Lubie to x 2
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...