Filtr węglowy własnej roboty-Kilka pytań. Dobór kupnego filtra do wentylacji.

RastaMann 03.08.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. RastaMann

RastaMann Tuptuś

Witam,przymierzam się powoli do kolejnego grow i potrzebuję waszej porady. Mianowicie podczas ostatniej uprawy kupiłem w grow shopie filtr węglowy jednak do końca nie spełnił swojej funkcji bo trochę było czuć zapach (może go źle dobrałem) i pomyślałem żeby zrobić samoróbkę,przeglądałem kilka tematów ale mam kilka pytań:
    -Biorąc pod uwagę że będę mieć wyciąg 120mm to potrzeba mi kolanko z castoramy by to połączyć,wsypać węgla (ile ?) i to będzie działać czy do tego potrzeba jakiś fragment przewodu tego srebrnego ? Z tego co kojarzę to w łazienkach musi być chyba 1m przewdu by wentylacja mogła działać prawidłowo. Oczywiście filtr węglowy będzie wewnątrza boxa. Czy taki prosty filtr robi wam 100% uprawę bez zapachu ?
    Ewentualnie czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak dobrać filtr węglowy z grow shopu do wyciągu ? Najlepiej podesłać link i tu też bym prosił o coś sprawdzonego żeby nie wyrzucać pieniędzy w błoto,mam konkretnie ten wyciąg :
    https://www.tanieuprawianie.pl/1992-wentylatory-osiowo-kanalowe/wentylator-axial-flo-125

2. Wyciąg jest spoko. Pytanie jaki masz ten kupny filtr, jaka powierzchnia uprawy i czy było szczelnie?

3. Wyciąg jest spoko. Pytanie jaki masz ten kupny filtr, jaka powierzchnia uprawy i czy było szczelnie?
    Może węgiel w środku już był do wymiany? Kiedy dostałem filtr to był on luzem w kartonie nie zapakowany jakoś hermetycznie w folię więc mógł być już stary

4. RastaMann

RastaMann Tuptuś

40x40 powierzchnia,filtr can orginal 150 75/100m3/h ale był podpięty do wyciągu 100mm. Uszczelniłem wszystko taśmą klejącą ale pewności nie mam czy na 100 % było szczelne.

5. judaista

judaista Moderator Moderator

Raczej coś źle połączyłeś, ja mam can oryginal i jade właśnie 5 grow na nim, nadal zero zapachu. Jestem z niego wchuj zadowolony, chyba najlepszy filtr jaki do tej pory miałem.

6. No właśnie mi się tez wydaje że albo nieszczelność albo węgiel do wymiany

7. No właśnie mi się tez wydaje że albo nieszczelność albo węgiel do wymiany

8. RastaMann

RastaMann Tuptuś

Judaista a masz ten dodel co ja ? Jeśli tak to jaki wyciag masz ? Czym uszczelniałeś przewód do filtra bo to jedyne miejsce gdzie trudno to skręcic bo ten plastik okrągły tam taki krótki.

9. judaista

judaista Moderator Moderator

Mam 250-325m3/h z kanalakiem 270m3/h. Podlaczone jest filtr w boxie - kanal wentylacyjny wychodzi poza namiot i na koncu podlaczony wentylator. Uszczelniane ducttape.

10. RastaMann

RastaMann Tuptuś

Wczoraj to sprawdziłem jeszcze raz na spokojnie,odpaliłem boxa żeby sprawdzić jaka temperatura teraz będzie w lato i się okazało że odwrotnie zamontowałem wyciąg czyli zamiast wyciągać to dmuchał w filtr :D O ja jebe-ale gafa... No ale cóż najlepszym się może zdarzyć :D:
    Teraz jak go zepnę w odpowiednim kierunku z tym axialem 125 to warunki się zmienią ? Temp,wilgotność ? W sumię to dziwię się że taki słaby był zapach na flo ostatnio skoro wgl ta wentylacja nie działała tak jak miała.
    No i teraz jeśli axial ma wydajność 185m3h a filtr 150 75/100m3/h to będzie dobrze czy lepiej go podpiąć do tego wyciągu 100mm ?

11. Zdaje sie ze zle dobrales wyciag do filtra, moc filtra powina byc wieksza od wyciagu, wtedy wydajnosc jest najlepsza, filt moze nie dwac rady filtrowac z wieksza szybkoscia nizeli z jaka zostal dostosowany.

12. RastaMann

RastaMann Tuptuś

Właśnie tak też myślałem-czyli lepiej do tego 100mm go podpiąć ? Tylko że nie wiem jaką on ma wydajność,kupiłem w castoramie i jeśli ma mniejszą średnicę to powinien się lepiej do tego filtra nadawać no nie ?
    Filtr taki kupiłem bo wydawało mi się że to maks jaki zmieszczę w 40x40 bo chciałem go mieć powieszony na górze żeby nie zabierać miejsca roślin.
    Czy jak ten wiatrak dmuchał w niego to filtr dalej się nadaje do użytku ? Sorry,może głupie pytanie ale kuźwa mam 1 doświadczenie z pomyłką kierunku wyciągu :D
    Jeszcze mam 1 problem-przewód ten srebrny z wentylacji idealnie pasuje na ten wyciąg 120mm i jest za duży na ten wyciąg 100mm i ciężko to wymodelować,zobaczę czy taśmą pójdzie to posklejać szczenie ale jak będzie dziadostwo to możliwe że zamontuje ten 120 żeby było profi ze szczelnością i zrobił bym samoróbkę i tu pytanie:
    Czy jak podepnę do wyciągu kolanko z castoramy,dam jakąś skarpetę świeżo upraną w perwolu ekstra kolor :D i dam węgiel aktywny z 1l czy 2 to będzie to normalnie działać bezwonnie czy może być czuć ?

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...