Filtr weglowy tanim kosztem Bardzo prosty ! -> HOW TO DO

ARYJCZYK 88 08.06.2014

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. v3nom

v3nom Użytkownik

jak to zamontować w namiocie o wylocie 150mm ? przepuścić przez rękaw rurę wentylacyjną i do niego dołączyć filtr ?
    bo wolałbym go jakoś upchnąć wewnątrz namiotu.
    jakieś pomysły ?

2. szu

szu

Podwiesic na paskach filtr polaczony z redukcja do wentylatora.

3. szu

szu

Jednak LIPA ten filtr . BOX szczelny a w pomieszczeniu bije jak fix i to dopiero na wegu. A co będzie potem :oczy:
    Nie polecam :sciana:

4. Na ile krzaków SZU?

5. szu

szu

6. Highlander

Highlander Zagubiony

Rzecz pierwsza - pamiętajcie że jest kilka różnych rodzajow wegla AKTYWOWANEGO. Szukajcie i kupujcie ten, ktory służy filtracji gazów. Chodzi o powierzchnie właściwą - aby była jak największa. Jeśli potrzebujecie coś na wczoraj, a do sklepu macie 50km i brak neta, polecam skruszyc (tylko nie na pył) wegiel drzewny - tylko nie brykiet a ten zwykly. Ma powierzchnie 650m2 na gram. dodatkowo delikatny zapach ktory zamaskuje resztki konopii

7. L4nceR

L4nceR Kumaty

Fajny pomysł. Ciekawe czy naprawdę zdaje egzamin :) Może sam kiedyś to wykorzystam w trudnej sytuacji :D

8. Highlander

Highlander Zagubiony

L4nceR a dlaczego nie mialby zdawac egzaminu? :) Ten sam proces produkcji - spalanie drewna z ograniczonym dostepem tlenu. Dziala - nie tak dobrze jak ten z przeznaczeniem do filtracji - bo ten jest sadzą która jest formowana w granulat, ale wlasciwosci absorbcyjne przejawia :)

9. Stary Zgreed

Stary Zgreed Zagubiony

To i ja chciałbym się pochwalić swoim systemem wentylacji z filtrem DIY.Do budowy wykorzystałem elementy kupione na dziale zwiazanym z klimatyzacją w jednym z wiekszych marketów budowlanych.Do jego zrobienia potrzebne były,zaślepka metalowa z uszczelką 100mm,przedłużka metalowa z uszczelkami 100mm,rura PCV 102mm,wentylator kanałowy 100mm,rękaw aluminiowy 102mm oraz mata zwęglem aktywnym 50x40 grubosci 15mm.Nie jest to super tanie rozwiazanie,lecz potrzebowałem dość kompaktowego systemu wentylacji tak,aby jak najmniej zmnieszyć powierchnię ''roboczą'' box-a.Niestety nie posiadam zdjęć z samej budowy,bo nie pomyślałem ,że bedą do czego potrzebne...a weg roslinek juz trwa i nie ma kiedy wyjąć filtra,aby szczegółowo pokazać co i jak.

...gotowy system...
    View attachment 107056
    ...i jego elementy:

zaślepka 100mm View attachment 107055

rura 102mm View attachment 107053

łącznik 100mm View attachment 107052

wentylator 100mm View attachment 107054

Sama budowa jest bardzo prosta,a jedyne narzedzia jakie wykorzystałem to wiertarka,wiertła 10 i 8mm oraz brzeszczot.Rure PCV docinamy na taką długość jaka nam pasuje do boksa,ładujemy z jednej strony zaślepkę z drugiej łącznik,jedno i drugie wchodzą na siłę i takie połącznie jest szczelne dzieki uszczelkom,ale w razie ''W'' można całkowicie i bezproblemowo rozłożyć filtr.Następnie wiercimy dziurki im więcej tym lepiej,chociaż tutaj trzeba być troszkę cierpliwym.Po dziurkowaniu korpus filtra mamy gotowy,co do wkładu to można użyć tak jak ja maty węglowej zwinętej po prostu w rulon lub 2 rulony,lub w bardzej ekstremalnych przypadkach włozyć najpierw rulon maty przeciw tłuszczowej (taka biała cienka do okapów),wypełnić granulatem weglowym i wśrodek wstawić rurkę z siatki...możliwości praktycznie nie ograniczone.Gdy już filtr z wkładem mamy gotowy wystarczy połączyć go z wentylatorem z pomoca drugiej strony lącznika z uszczelką, od strony sasysajacej powietrze.W moim przypadku wybrałem wentylator ,który od strony ssącej ma coś w rodzaju kielicha o średnicy wewnetrznej 100mm i bezproblemowo pasuje do tego na ciasno lącznik z uszczelką...jeśli nie znajdziemy takiego wentylatora,to zwykły o jednakowej średnicy 100mm na całej długości też się nada,lecz trzeba będzie zastosować lącznik zewnętrzny,taki jak na zdjęciu i uszczelnić połączenie filtr-wentylator taśmą:

...łącznik zewnetrzny 100mm...
    View attachment 107057
    ...wentylator bez kielicha 100mm...
    View attachment 107058

Gdy już mamy gotowy taki zestawik,wystarczy podłączyć jeszcze rękaw alumiowy i wypuścić go na zewnątrz boxa,oczywiście uszcelniając miejsce wylotu.Taki zestawik nadaje się raczej do większych boksów niż PC,czy malutkie szafeczki...u mnie pracuje w 40x40x120 plus regulator obrotów i jest na razie elegancko,zobaczymy z czasem,bo jak na razie filtruje tylko nadmierną wilgotnośc i gorace powietrze.Za jakiś czas pokażę projekt filtra do malutkiego boxa 30x30x60 z cichutkim wentylatorem komputerowym (noctua ) 92mm..

Pozdrawiam pozytywnie Zakopconych.Stary Zgreed.

Darz Buuch.

10. BioFarmer.pl

BioFarmer.pl Kumaty

Pamiętajcie proszę że aby filtr spełniał swoje zadanie musi mieć odpowiednią przepustowość tzn wentylator który jest podłączony musi współgrać z filtrem.
    Ilość m3'h wentylatora musi zgadzać się z oznaczeniami na filtrach. Poł biedy jeśli wentylator będzie o mocy 100m3/h a filtr 150-200m3'h bo wtedy poprostu wentylacja będzie mniej wydajna.
    Jeśli wentylator będzie mocniejszy niż parametry filtra to będzie on nieskuteczny.

- to nie jest w stanie wytworzyć żadneg ciśnienia aby przeciągnąć powietrze przez filtr. Do tego dochodzi jakieś kolanko i Wasze wentylacja nie da rady... albo spalicie rośliny (HPS) albo wilgotność wzrośnie bardzo drastycznie a poziom co2 spadnie poniżej wymaganego (LED)

Jakbyście mieli jakieś pytania - PW, call, @
    Pozdrawiam

• Lubie to x 1
  11. Stary Zgreed

Stary Zgreed Zagubiony

Co przepustowości i wytwarzania przy tym podcisnienia się zgodzę,ten filtr który przedstawiłem,na tym setupie jest ciutkę przy słaby do pełnej mocy wentylatora,więc pracuje na regulatorze na około 30%...jego wydajność zawszę mogę zwiekszyć odpowiednim wkładem oraz podkręcając moc wentylatora.Co do pojektu na wentylatorze 92mm to ma byc to tak kompaktowy filtr jak tylko się da...miałem podobne projekty w uzyciu i do mini-grow boxów się sprawdzały pod oświetleniem CFL,a w tym momencie będzie słuzył pod Led.Hps to inna sprawa,ale kto do małych 1-3 plantowych upraw je wstawia...przecież wydajny do nich system zająby by min. 50% miejsca w boxie.Z nadmierną wilgotnoscią łatwiej sobie poradzic,regulując odpowiednio dopływ świerzego powietrza oraz systemem mieszającym wewnatrz.

Cały czas mówię o małych uprawach do max. 0,16m2

• Lubie to x 1
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...