Filtr weglowy tanim kosztem Bardzo prosty ! -> HOW TO DO

ARYJCZYK 88 08.06.2014

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. ARYJCZYK 88

ARYJCZYK 88 Tuptuś

Siema wszystkim!

To juz mój drugi poradnik na tym forum. Mam nadzieje ze na nim sie nie skonczy.

Chcieli byscie trzymac boxa w pokoju nie musiec caly czas wietrzyc mieszkania bo ładnie pachnie?
    Jest na to sposob.

POTRZEBNY JEST FILTR WĘGLOWY!

Kazdy wie, nie kazdy ma. Powód? -> Brak pomyslu !

Pokaże wam jak zrobic to bardzo prosto

Co bedziemy potrzebowac:

Kolanko PCV -> cena w zaleznosci od wielkosci wiatraczka wyciagajacego ja mam 12x12 zaplacilem 15 zł
    Mata weglowa -> znajdziecie wszedzie od 10 do 50 zł
    Obejma -> tez znajdziecie wszedzie koszt okolo 2 zł
    Węgiel aktywny -> 20 zł
    Igła oraz sznurek/gruba nic -> kazdy ma w domu
    i rozne pierdoły takie jak (zdjecie nizej) nie zwracajcie uwagi na gwozdzie

Zaczynajac od poczatku :

1. Bierzemy mate weglowa składamy ja na poł (lepiej bedzie filtrowac powietrze jak mata jest grubsza)
    I teraz nauka szycia zszywamy tylko boki w celu ustabilizowania maty technika dowlolna ;)
    Jak widzicie mata na gorze nie jest zszyta tylko docieta tez polecam to zrobic latwiej bedzie sie nakladac na PCV

2. Bierzemy obejme , nasze kolanko PCV i mate i robimy cos takiego

3. Zszywamy reszte. Ten moment jest dosyc istotny zeby zszyc bardzo dokaldnie zeby wegiel aktywny nie wylatywał;)

4. Zszywamy teraz dół mozna to tez zrobic inaczej włozyc jakis pojemniczek i zanknac obieg obejma mi bylo wygodniej tak ;)

5. Całość dokręcamy do boxa starajcie sie zeby bylo to jak najbardziej szczelne

6. Najlepiej wszystko zasilikonowac zeby powietrze nigdzie nie uciekalo. zdjemujemy obejme nasypujemy wegla aktywnego zamykami i gotowe

Mamy piekny dobry i wytrzymały filtr ktory nie zajmuje nam duzo miejsca

Jesli ktos bedzie miec jakies pytania prosze tutaj

Mam nadzieje ze komus pomogłem

• Lubie to x 13
  2. Witam.
    Może i głupie pytanie, ale nie jestem pewien, ile nasypać tego węgla aktywnego?

3. Do pełna ;D

• Lubie to x 1
  4. Ok dziękuje ;)

5. ZjaranyRasta

ZjaranyRasta Tuptuś

mam pytanie czy taki filtr usuwa zapach w 100% albo chociaz do stopnia w ktorym najzwyklejszy odsciezacz powietrza zniweluje zapach?

6. ARYJCZYK 88

ARYJCZYK 88 Tuptuś

mi usunął w 100% a mialem white widow jedna z najbardziej pachnacych odmian wiec ja oolecam jak najbardziej

• Lubie to x 2
  7. ZjaranyRasta

ZjaranyRasta Tuptuś

dzieki wielkie jakos na dniach zabiore sie za box
    ... zostalo wspomniane o wegielkach aktywnych i z tego powodu jeszcze 1 pytanie gdzie moge kupic takie wegielki

8. ARYJCZYK 88

ARYJCZYK 88 Tuptuś

allegro/sklep akwarystyczny

9. dawid92sc

dawid92sc Użytkownik

to ja moze zadam tytanie bardziej od strony technicznej ,
    jak z przepustowością takiego filtra?
    jaki masz wentylator ?
    jak bardzo zmniejszyła sie jego wydajność , i o ile skoczyła ci temp w boxie do gory?

podejrzewam ze zwykły komputerowy wiatraczek chociaż by 12 cm miałby problem ?

10. ZjaranyRasta

ZjaranyRasta Tuptuś

na pewno bedzie mial problem.. ja zrobie tak boxa na 2 krzaczki 4/5 tornado i 1 12cm wiatraczek wlotowy 1 albo 2 wyloty na 2 wiatrzczki albo 1 wylot a wiatraczki jeden za drugim

11. A jakby ktoś chciał dobrą odmianę która praktycznie nie pachnie to właśnie kwitnie mi BigGrapefruit i nawet jak wejdę do zamkniętego pomieszczenia po całej nocy to nic nie czuję

• Lubie to x 1
  12. ARYJCZYK 88

ARYJCZYK 88 Tuptuś

Mialem nedn wiatrak wylotowy 12x12 wykrecony z zasilacza komputerowego i swietnie dawal sobie rade dodatkowego wylotu powietrza nie bylo :)

Jesli chodzi o temp to skoczyla o 1.5 stopnia Celsjusza wiec jest ok.

Ciesze sie ze wam sie podoba poradnik czekam na dalsze pytania i sluze pomoca :)

--- Dodano ---

Jeszcze :)) sa odmiany ktore pachna mniej albo bardziej problem w tym ze jak masz boxa w mieszkaniu gdzie mieszkasz to receptory czlowieka ktore sa odpowiedzialne za zapach sie przyzwyczajaja i nawet go nie czujesz.

Ja tak mialem do mnie wpadl bratto powiedzial ze juz na klatce bylo czuc a ja nic nie czulem bo sie przyzwyczailem. Filtr wg. Mnie powinien byc obecny przy kazdej uprawie w bloku :))

13. ZjaranyRasta

ZjaranyRasta Tuptuś

dokladnie u mnie w domu to tak jebie baka ze masakra taki nie wiem kawowy nietypowy zapach :) jak palilem codziennie to tego nie czulem wgl a teraz jak pale raz na jakis czas to jebie w chuj i nawet mi to przeszkadza.. kto przyjdzie to wie co jest 5 :D

14. A czy zamiast szycia, klej moze byc? Zda egzamin, nie mialem jeszcze takiej maty w reku i nie wiem ;) pomysl elegancki, wlasnie boxa zbudowalem i na bank wykorzystam Twoj sposob ;)

15. ARYJCZYK 88

ARYJCZYK 88 Tuptuś

Nie zkleisz tego nie da rady. A jesli nawet sie ida to będzie śmierdziec klejem mialem tak z wczesniejszym filtrem i walilo jak siemano.

Gruba igla i nitka i bedzie ok dasz rade. Najlepiej zeby byly 2 warstwy maty lepiej bedzie filtrowac :)

16. Oka. Dziekoweczka ;) igla i nici w ruch.

17. Teraz mam PCboxa ale po zakończeniu tego growa przerzucę się pewnie na szafkę jakąś i zrobie taki filterek. Dziękówa za pomysł

18. Ile wegla wchodzi w taki fitr ? z ciekawości pytam ?

19. ARYJCZYK 88

ARYJCZYK 88 Tuptuś

Ja kupilem 1.5 l i wystarczylo

20. Jeśli można wiedzieć to jaki masz wentylator ew. przepływ żeby filtr nie odbijał powietrza do boxa?

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...

Użytkownicy znaleźli tę stronę, wyszukując:

1. filtr węglowy diy

,
  2. filtr węglowy jak zrobić

,
  3. jak zrobic filtr do growboxa

,
  4. jak zrobic w domu filtr powietrza do growboxa,
  5. jak zrobic filtr weglowy do growboxa,