1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Eazy Plug [RECENZJA]

Dyskusja w dziale Recenzje i testy rozpoczęta przez PanBadura w dniu 04.04.2016

1. PanBadura

PanBadura Weteran

Masz problem z kiełkowaniem? Topisz pestki? Gniją? Nie kiełkują? Mam dla Ciebie radę. Chciałbym przedstawić i zrecenzować wynalazek, który w moim przekonaniu jest obowiązkowy dla wszystkich, którzy chcą mieć spokojną głowę o kiełkowanie nasionek, a te potrafią nieraz słono kosztować.

Produkt, który chcę przedstawić to znany chyba większości Eazy Plug. 12 sztuk tego cuda to koszt około 15zł, a każdy szanujący się Grow Shop na pewno ma to w ofercie.
    Metoda kiełkowania w Eazy Plug jest niezwykle prosta.

Eazy Plugsy można w przeciwieństwie do gąbek Root! można długo przechowywać bez opakowania. Gąbki pozostawione luzem wysychają.

1. Włóż nasionko do fabrycznie zrobionego zagłębienia.
    2. Postaw odpowiednią ilość kubeczków z nasionami na talerzyk z wodą
    3. Poczekaj około minuty aż torf wciągnie wodę z talerzyka.
    4. Odstaw w zaciemnione suche miejsce
    5. Po 3 dniach zajrzyj do wykiełkowanego nasionka
    6. Przesadź kostkę torfową z kiełkiem do docelowej doniczki i podlej.

Dokładna instrukcja oraz więcej informacji o Eazy Plugsach: KLIK!

Moja ocena tego wynalazku? 10/10. Absolutny Must have.

Recenzja, krótka bo i rozpisywać nie ma się nad czym.

5 people like this.
  2. marcopolo

marcopolo Weteran

Prosta i bardzo wygodna recenzja,bardzo pomocna dla nowicjuszy;d

3. Stefcio

Stefcio Autorytet

Takie pytanko, a przed wrzuceniem do tacek można namoczyć pestkę ok 12h? Nie przyspieszy to trochę procesu? Chodzi generalnie o to, że dopiero jutro jadę po tacki a zależy mi aby za 4dni już były w doniczkach.

4. PanBadura

PanBadura Weteran

Jak jutro wsadzisz to raczej do 27 Ci wyjdą. Ale jak wolisz nie ryzykować to próbuj, powinno przyśpieszyć. Koniecznie napisz co z tego wyszło.

5. Stefcio

Stefcio Autorytet

6. mateusz1512

mateusz1512 Tuptuś

Jeśli chodzi o easy plugs myślę że najważniejsze jest aby utrzymać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu i na 100 % wykiełkuję :)

7. Topowy Janusz

Topowy Janusz Autorytet

Jeśli nasiono wykielkuje to ten cały kwadrat z torfem wkładam do doniczki docelowej lub do ziemi na spocie ? Jestem nowicjuszem i kompletnie jestem zielony japierdole

8. PanBadura

PanBadura Weteran

Plastik wywalasz, torf zrobi się jak gąbka i sam wyskoczy z tej plastikowej małej doniczki, po czym taką gąbkę/babkę chuj wie jak to nazwać dajesz do dołka w ziemi i zasypujesz najlepiej tak do poziomu łodyżki żeby tej całej gąbki nie bylo widać, chociaż przy podlewaniu bierz poprawkę że ziemią z czasem siądzie i będzie trzeba dosypać, być może nawet że ta gąbeczka też wyjdzie z ziemi. Wtedy przysypać i szlus. Piąteczka koleżko!

1 person likes this.
  9. Topowy Janusz

Topowy Janusz Autorytet

Dziękuję za odpowiedź :) pozdrawiam

10. DonPerignon

DonPerignon Autorytet

Najlepszy sposob na kiełkowanie.5/5 wykiełkowało a o wadliwych pestkach to nie jest temat ;)

11. Testowyziom

Testowyziom Autorytet

Tez polecam, z kilkunastu no name i paru dobrych pestek wszystkie wyszly

12. Maurekian

Maurekian Błyskotlwy

Zależy dla kogo, ja tam wole swój sposób: wrzucam nasiona na wilgotne chusteczki i jest dobrze.

13. kaczy89

kaczy89 Inspiracja

Koleszko rozchodzi sie o to ze jak bys raz Sprobowal eazyplug'a za kazdym razem byc go stosowal. Milego wieczoru ! Eloo!

14. Maurekian

Maurekian Błyskotlwy

A skąd wiesz że nie próbowałem? Jak bym nie próbował to bym nie mówił że.... Próbowałem i wole swój sposób.

15. kaczy89

kaczy89 Inspiracja

Wywnioskowalem z tego iz caly czas uwazasz ze lepiej kielkowac pod husteczkami. No ale coz. Sa ludzie ktorzy wola 30 letnia bmw od rocznego mietka. Wasz wybor. Pozdro.

16. Maurekian

Maurekian Błyskotlwy

No właśnie o to mi chodzi.
    Ja nie mówie że easy plug jest złe. Ja sie odniosłem do kolegi który powiedział że jest to "najlepszy sposób na kiełkowanie". Jeden woli to a drugi....

17. Berner

Berner Zagubiony

tez zostałem fanem easy plug, roślina się wyciągnie i wkopujemy w ziemię żeby zakryć nadmiar łodygi i elegancko siedzi. zastanawiam się jak długo trzymać, widziałem że niektórzy nawet do 2,3 piętra jadą w tym maleństwie. chusteczki to najbardziej ryzykowny sposób moim zdaniem, szczególnie jak dłużej w domu nikogo nie ma.

18. PanBadura

PanBadura Weteran

Nie ma sensu tak długo trzymać rośliny, aczkolwiek można najpierw do kubeczka a potem do donicy jeśli ktoś ma taką możliwość. Ogólnie z założenia to służy raczej do kiełkowania, niż trzymania w tym aż do trzeciego piętra.

19. Berner

Berner Zagubiony

słyszałem że do momentu aż korzenie wychodzą dołem. ja też kupiłem do tego taka mała szkarenke z plastiku tej samej firmy, żeby utrzymać wysoka wilgotność.