Eazy Plug - 100% skuteczny sposób kiełkowania nasion.

Al Bundy 17.08.2015

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Mam słaby aparat, nie widać za bardzo, ale ten porost nie jest na całej długości korzonka tylko mniej więcej w połowie i przypomina mi pleśń. Niby ogonek ładnie idzie, ale nic poza tym. Minęło już 6 dni od włożenia do ep.

IMG_20180605_231110[1].jpg

2. korzeń idzie jak należy tylko roślina nie imie chyba zajażyć żeby pestkę wypchnąć do góry. odsłoń pechę i wyskoczy sama już w 1 dzień

3. w sensie obrac z pestki? i wywalic lupiny?

4. odkop leciutko tam gdzie pestka a nic na razie nie rozwalaj

5. same odpadly, ledwo sie trzymaly. no nic czekam do konca tygodnia i lece po nowe. ale juz bez tego przekletego ep.

6. koleszka84

koleszka84 Kumaty

To ze zdjecia bym juz walił do docelowej i podlał

7. Wystawić im te główki ponad ziemię, czy zostawić jak na zdjęciu?

8. koleszka84

koleszka84 Kumaty

Mozesz zostawic. Malym ogonek do ziemi

9. Witam serdecznie jako nowy na forum. W zeszłym roku wtopiłem wszystkie nasionka prawdopodobnie przez to, że uszykowałem im złe podłoże z ziemi i nieprawidłowe podlewanie. Dlatego w tym sezonie zainwestowałem w Easy Plugs.

Wszyscy piszecie o przesadzaniu Easy Pluga do doniczek, a dopiero później na out...

A ja mam właśnie tego typu zagwozdkę. Nie mam samochodu i będzie mi trudno przenieść 12 doniczek na spota, zaś easy pluga z 12stoma roślinkami bym przeniósł bez problemu, za jednym razem. I chciałbym przesadzić te Easy Plugi z kiełkami bezpośrednio na outa (podłożem będzie Canna Terra Professional).

Pytanie brzmi więc: czy przesadzenie EP bezpośrednio na outa ma szanse powodzenia? A jeśli nie, to dlaczego?

Dodam, że zadbam odpowiednio o wilgotność podłoża i posadzę je gdzieś w połowie maja, jak już będzie ciepło...

Last edited: 13.04.2019
  10. redisTUO

redisTUO Tuptuś

12 sadzonek to ty w torbie na zakupy przeniesiesz. i to takich podwwgowanych 3 tyggle

• Lubie to x 1
  11. Hyhy, a po polskiemu można? Kolega coś palył dzisiaj? Gdyż ja nie rozumieć. ;)

Oczywiście, wyobrażam sobie przenoszenie doniczek z sadzonkami w reklamówkach, ale jedynie po trzy doniczki w jednaj reklamówce (bo inaczej się mogą przewrócić i uszkodzić - tak to widzę). Czyli bym musiał zrobić dwa kursy... a tego całego przesadzania do doniczek wolałbym jednak uniknąć, gdyż mój tata, z którym mieszkam jest coś w tym roku jakoś wyjątkowo cięty na mój pomysł outa i wolałbym tymi doniczkami nie zaogniać sytuacji w domu (jeszcze mi gotów gupek jeden poniszczyć te sadzonki)... Tak czy inaczej - jest wiele powodów, dla których wolałbym Easy Plugi przesadzić bezpośrednio na spota... Ma to sens? Czy jednak od takiego zabiegu mi się spindolą sadzonki i jeśli tak, to jakie czynniki mogą mieć na to spindolenie wpływ?

Last edited: 13.04.2019
  12. Master!

Master! Kumaty

Jak teraz wysadzisz takie male to moga nie wytrzymac temp. gdzie w nocy potrafi byc na minusie. Jak nie masz opcji zeby je wegowac w domu to mozesz kazda rosline dac pod butle plastikowa. Ochroni to rosline przed przymrozkiem.Do transportu najlepiej uzyc butelek plastikowych. Male sadzonki mozesz dac do puszek (np. od piwa) to tez ulatwi w pozniejszym czasie transport na spota.

13. Ok, dziękuję serdecznie za radę. Faktycznie, jak to sobie wyobrażam, może się coś z takimi małymi sadzonkami stać na oucie. Zrobię tak: najpierw w Easy Plugs, później do doniczek (podweguję je trochę do kilku poziomów liści) i później już takie większe i mocniejsze dam na outa w glębę Canna Terra Professional... Tak będzie najbezpieczniej dla sadzonek...

14. Aha, i jeszcze jedno. Kupiłem Asahi SL, które wzmocni roślinki podczas przesadzania z doniczek do gleby na oucie. Żeby były mocne, dobrze się przyjęły, nie odczuły stresu i potencjalnych zmian temperatury. A co by się nie zmarnowało, użyję jeszcze tego Asahi SL później ze dwa trzy, cztery razy, bo z tego co widziałem - dzięki Asahi SL rośliny rosną rzeczywiście mocniejsze i większe...

15. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Tylko pamietaj,ze tego specyfiku uzywamy tylko podczas okresy wegetacyjnego.

16. Wiem, wiem. Chociaż jestem raczkujący w temacie, to wiem, że sie nie używa, bo roślinki się na przykład hermią. :)

17. Nowy84

Nowy84 Tuptuś

A tak z ciekawości. Kilka worków wynieść na spota to nie problem ale 12 sadzonek będzie ciężko?

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...