1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Easy Plant XXL Automatic (Fem) x3

Dyskusja w dziale fotorelacje Outdoor 2013 rozpoczęta przez JUMEG w dniu 04.06.2013

1. JUMEG

JUMEG Guest

Easy Plant XXL Automatic (Fem)​

1. Pochodzenie i odmiany nasion: THC-THC.pl

2. Charakterystyka spota:

3. Planowane nawozy:
    -skorupki od jajek,
    -mocz,
    -biohomus.

4. Planowany trening: LST

5. Która to moja uprawa: Pierwsza (kiedyś trzeba zacząć ;d )

6. Jak często planuje robić update mojej fotorelacji:
    Raz albo dwa razy w tygodniu, jak będzie coś ciekawego.

Zdjęcia

5. Uwagi:
    1. Na ostatnim zdjęciu widać że jeden z listków jest lekko biały, jeśli ktoś wie dlaczego to można pisać w tym temacie.
    Myślę że dałem troszkę zbyt dużo wody i jest już lepiej.
    2. Ziemia ma pH 5.5-6.5 z E. Leclerc.
    3. Nasionka wykiełkowały 31-05-2013, a wyszły z ziemi dzień póżniej.

Last edited by a moderator: 04.06.2013
    Smakosz likes this.
  2. JUMEG

JUMEG Guest

Kolejne foty:

Niestety roślinka z białą końcówką dokonała swego żywotu, bo jeden z moich domowników dość obficie ją podlał ;d

Dzisiaj kupiłem Biohomusa Forte i przesadziłem większą pannę do butelki i za około tydzień będę dawał na spota.

Komentować Ziomeczki
    ;d

3. Smakosz

Smakosz Wiedza nadprzyrodzona

To czekam na fotki po przesadzeniu :]

4. wojtaszeek

wojtaszeek Dyskutant

moja dobra rada doniczka zwlaszcza na poczatku nie powinna przepuszczac swiatla korzenie tego nie lubia i jak dojda do scianek zachamuje wzrost doradzal bym dodanie dolomitu do ziemi by unormowac ph choc roslinnki maja ladny kolor pozdrawiam

a nie rozumiem dla czego w nawozach napisales mocz i skorupki jaj dolomit jest 100 razy lepszy i bardzo tani a mocz to chyba na odstraszenie na spota? pozdro i z fartem

5. JUMEG

JUMEG Guest

Jeśli chodzi o przezroczystość doniczek, to gdzieś o tym czytałem i chyba faktycznie zakleję doniczkę taśmą ;)
    Tu jest link o moczu: http://forum.nasionakonopi.pl/159,nawozy-organiczne/8310,mocz-ludzki-jako-nawoz.html, ale myślę że będę bardziej korzystał z niego [moczu] do odstraszania, a nawoził będę jak już mówiłem Biohomusem Forte. Ostatnio kupiłem jeszcze HomusBio plus z odchodów dżdżownic i myślę, że to wystarczy ale jakby co kupię jeszcze ten dolomit ;d

6. dinko18

dinko18 Dyskutant

Testowałem doniczki przezroczyste i oficjalnie stwierdzam że gdy korzenie dojdą do ścianek końcówki liści zaczynają usychać i roślina staje w miejscu. Moszesz obkleić folią aluminiową, będzie to bardziej pewne rozwiązanie :) Z nawozów tych co wymieniłeś to te na pewno na WEG wystarczą. Dolomit to nie nawóz tylko on stabilizuje pH do neutralnego. Jeśli nie masz miernika pH to użyj dolomitu, a jeśli nie chcesz mieć problemów z niedoborami to azofoska + możesz nabyć Asahi SL którego na pewno nie pożałujesz bo odbije się bardzo korzystnie na plonie jak i na kondycji roślin.
    Powodzenia.

likes this.
  7. wojtaszeek

wojtaszeek Dyskutant

dobra strona to haszysz.com i dzial wiki wszystko jest opisane tak jak przy kielkowaniu robi sie to w ciemnosci aby korzenie nie byly wystawione na slonce czy swiatlo a dokladnie kielek (korzonek) pozdrawiam bede odwiedzal i pomagal jak moge sam mam 13 roslinek i kazda hoduje w inny sposob w ten sposob chce sie jak najwiecej nauczyc w teori mysle ze jestem oczytany wszystkie tamaty na haszysz.com i innych forach studiowalem plus zwykla literarture i niedobory pozdrawiam ciesze sie ze moge w jakis sposob dac dobra rade

i dodam jeszcze jak na innych fotorelacjach tego forum o zainwestowanie 20 zl na mikoryze swietny srodek sprawia ze korzenie sa o 100x wieksze grzyby rozkladaja zwiazki na bardziej przyswajalne dla rosliny i zapobiegaja rozwoju innego grzyba gdyz zajmuja cala powierzchnie korzenia malo ludzi to stosuje a jest to lepsze niz jakikolwiek ukorzeniacz po zastosowaniu na 6 roslinach dodalem do wszystkich znacznie lepiej znosi roslina kaprysna pogode pozdro i z farcikiem

8. JUMEG

JUMEG Guest

Wiem, całość z działu outdoor na wiki haszysz już przeczytałem i gdyby nie tamta stronka, to nawet wykiełkować nie dałbym rady ;d Dzięki zapomoc,bo napewno się przyda. Pozdro

9. JUMEG

JUMEG Guest

Dzień 11

Większa:

i mniejsza:

Nie są może zbyt małe?

10. mattiv

mattiv Expert

Moje były podobne w tym wieku, śłońce je pociągnie.

11. Senator

Senator Inspiracja

Nie martw sie, moim stykło dziś 10 dni od momentu wyjścia z ziemi i są tej samej wielkości. Dopiero od Wczoraj dość dobrze świeci na nie słońce i widać, że dobrze się rozwijają.

12. wojtaszeek

wojtaszeek Dyskutant

no zmiana pogody jest widoczna na roslinach ale od jutra znow nie za pieknie ma byc:(

13. JUMEG

JUMEG Guest

Dzień 15
    Przesadziłem wszystko na outdoor, ale większa roślinka chyba się zestresowała i przez ostatni dzień w ogóle nie urosła,
    przez co ta mniejsza przerosła większą i zamieniły się miejscami.

14. GrubyPL

GrubyPL Inspiracja

ładna , pomału możesz nawóz lać

15. JUMEG

JUMEG Guest

28 dzień
    Miałem małą przerwę, z powodu awarii komputera, więc nie było fotek, ale już wszystko OK.
    Przez kilka dni było duużo deszczu, więc trochę bałem się o roślinki.
    Jedna w tym okresie mocno urosła, druga została trochę poturbowana.
    W między czasie dałem też pierwszy raz Biohomusa (dałem maksymalną dawkę).
    Jedna roślinka zatrzymała się w rozwoju i pożółkniały jej liście ;? myślę że to do deszczu, ale piszcie swoje propozycje ;d

Pozdro ziomeczki!

16. DymekSojusznik

DymekSojusznik Forumowy guru

slabiutko jak na 28 dzien ..

17. JUMEG

JUMEG Guest

Krótko mówiąc PRZEJEBANE...
    Jadę na spota z uśmiechem na twarzy patrze, ktoś zajebał planty :/
    Jutro zostawię karteczkę z nickiem i nazwą forum i może dostanę od ziomeczka kilka gram.
    Myślicie, że gdyby za tydzień zasadził jakiegoś automata (piszcie propozycje odmian) to zdążyłby urosnąć?

lolipop875 likes this.
  18. Na lajciku proponuje ak47 :]

19. Marian

Marian Guest

każdy automat ci jeszcze dojdzie,śmiało coś sadź,ale spota zmień,bo znowu ktoś zapierdoli

20. JUMEG

JUMEG Guest

To mnie pocieszyliście trochę ziomeczki :)
    Może ziomuś okaże się spoczko i da kilka gram.
    Albo nie wróci już na spota i nie zobaczy karteczki.
    Roślinki od ostatniej foty stały co najmniej 2x większe, więc szkoda gdyby zjarał wszystko sam :/
    Nową odmianą jaką przed chwilą zamówiłem będzie White Russian x Ak47 Automatic Feminizowane z thc-thc.pl
    Jak dostanę pestki i wyjdą z ziemi to założę nową fotorelacje i może tym razem się uda.
    I już mam upatrzonego takiego spota, że nikt go nie znajdzie ;)

nasiona marihuany, nasiona konopi