Earth Zone 2015r Durban Poison, Purple Maroc, Sweet Purple, Purple#1, Auto Big Devil + Bebookowe odm

posejdon 07.05.2015

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. posejdon

posejdon Zagubiony

Witam po raz kolejny w następnym roku. Troszkę spóźniony out ale lepiej później niż wcale :) o to moja armia

Do tego dojdzie jeszcze kilka Bebookowych odmian :) roślinki już rosną, kiełkowanie 99% bez jednego Purple#1. Jak ogarnę wszystko już na zewnątrz to dodam fotki i opiszę na spokojnie co i jak.
    Na razie są w boxie, ziemia uniwersalna - warzywna KRONEN - Ziemia do warzyw | Kronen

• Lubie to x 3
    Last edited: 07.05.2015
  2. grabarz

grabarz Błyskotlwy

Będzie fioletowo, oj będzie :] ciekawie się zapowiada, niezła ta armia, trzymam kciuki, powodzenia :piwo:

3. posejdon

posejdon Zagubiony

W chwili obecnej i teraźniejszej wygląda to tak

na dniach lecą na docelowe sporty :)

• Lubie to x 5
  4. Ładnie! będę zaglądał, z fartem! :bongo:

PS: Fajne doniczki haha ;D

5. powodzonka z fartem, ile dni maja roslinki?

6. nie za blisko te żarówki wobec liści? popalisz je ziom.

7. posejdon

posejdon Zagubiony

Spokojnie ręka na pulsie, rosliny od wsadzenia w ziemie maja jakies 20dni, teraz juz mają duzy przyrost kazdego dnia. Musze przyznac ze w ziemi Kronen super jak na razie rosną co widac, duzo lepiej niz w jakiejs kwiatowej z marketu itd..za 12-14zl. Wczoraj przygotowalem pierwszego spota, na spocie juz z kilku sezonów jest co sezon taszczona kupna ziemia, tym razem dotachałem jeszcze 2 worki po 50l Kronen do warzyw, mówiono mi ze jest jeszcze lepsza od tamtej tylko cena jakies 38zl za dwa worki 50L http://www.kronen.com.pl/kronen_uniwersalna/. do tego przekopałem stare podłoze dosypujac z 8-10 garsci obornika kurzecego (granulowanego) i z 6 garsci dolomitu i to przekopałem, wymieszałem dodajac na góre jeszcze z 2 garscie tego obornika. Dzisiaj 6 najwiekszych dam tam desantuje, pogoda w sam raz na dobre przyjecie :)

[​IMG] [​IMG]

8. Dobra ziemia tez taka dalem pod swoja nie potrzebne nawozy

9. mmm Durbanki :DD
    Ile ziemi pod krzaka, mieszasz ze spotowa czy 'czystą' dajesz>?

Powodzonka :]

10. ziemia elegancka, po zmieszaniu spod pokrzyw daje radę w proporcji 50/50. Sam używam. Jak przesadzisz na spociora zrób UP`a :) pozdro i oby do :drzewo:

11. posejdon

posejdon Zagubiony

Ziemi pod krzaka oczywiście jak najwięcej, tylko to dzwiganie okolo 1.5km bez mozliwosci dojazdu kiepskawe i meczace, w tamtym sezonie poszlo tam z 3 worki 80L no i w tym poszlo tak jak pisałem. W duzych podłużnych dołach bede dawal po 3 szt. bo tak jak pisałem musial bym caly dzien latac z ziemią itd... do tego zwierzeta, slimaki i zawsze cos odpadnie wiadomo i najwazniejsza rzecz to nie uszkodzic korzeni przy przesadzaniu bo inaczej klapa, karzeł lub amen.
    Zdjecie z przed chwili, sadzone robia sie naprawde ogromne w tak malych doniczkach :) 6 najwiekszych idzie dziusiaj na spota 2x Purple#1, 2x Sweet Purple, Durban Poison i Purple Maroc

[​IMG] [​IMG]

Purple Maroc

• Lubie to x 4
    Last edited: 23.05.2015
  12. grabarz

grabarz Błyskotlwy

start zdrowy, cieszący oko, doniczki pierwsza klasa, czekam na dalsze rozwinięcie :szisza:

13. posejdon

posejdon Zagubiony

Jeden ze spotów, niestety jeden plant został prawie ze zjedzony ( purple#1) zastosowałem wszedzie anti-bissan w granulacie i na razie jest ok.

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

od lewej strony, Purple Maroc, Sweet Purple, Purple#1

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

od prawej strony, Durban Poison, Sweet Purple i ugryziony na dole Purple#1

• Lubie to x 3
  14. grabarz

grabarz Błyskotlwy

zapowiada się ciekawie :szisza: Durban Poison ci tak żółknie ? Mi tak żółkło jak miałem problem z ph, wtedy akurat podłoże kwaśne, ziemia campo 5.6ph dopiero dawki gnojku z pokrzyw ph 6.0-6.5 zniwelowały żółknięcia o czym pisaliśmy sezon temu

• Lubie to x 1
  15. posejdon

posejdon Zagubiony

Może, ale właśnie przy przesadzaniu durbana uszkodziłem mu system korzeniowy na dole i to tez moze byc tego skutek, na innych tez to zauważylem, jezeli przesadza sie starannie i bez uszkodzen korzeni ( wszystko igła) to wszystko jest ok. Durban to bardzo silna roslina, ostatni sezon z tymi pseudodoniczkami, poniewaz na dole puszki korzenie sie zawijają w kącie i ciezko to bez uszkodzenia korzeni wyciągnąć, nawet przy calkowitym odwinieciu puszki. Nieraz musze ten dół puszki moczyc zeby pusciły przylepione korzenie do niej, a nieraz przez owady i nerwy zdarzy sie uszkodzić :). Teraz juz wiem ze jezeli cos takiego sie dzieje z rosliną to wina lez po stronie systemu korzeniowego, tak mi sie wydaje. Na niektórych miejscówkach po 2-tygodniowych opadach tak sie zaczyna dziac nawet jak roslina ma około 2 metrów, miejscówki ze zbitą ziemią i kiepskim drenazem gleby, mozliwe ze wtedy własnie podgnijają (duszą się) korzenie, i jest to nieodwracalne, jedynie nastepna partia lisci jest zdrowa. W calym sezonie mam tak z 2 razy na niektórych miejscówka i po dlugotrwałych opadach.

• Lubie to x 1
  16. posejdon

posejdon Zagubiony

Dzisiaj odwiedziłem dwa spoty no i dobrze ja podlałem, od tygodnia trabia o ulewach, a tu tyle pokropiło co kot napłakał. Jak narazie srodek w granulacie ANTI-BISSAN sie sprawdza wszystkie rosliny sa na swoim miejscu i całe, posypuje proszkiem do prania i tym srodkiem kolo spotów.

spot 2 od lewej strony, Purple Maroc, Durban Poison, Purple#1, Sweet Purple. Dla porównania bańka po wodzie 5L

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

tutaj od lewej, Durban Poison, Durban Poison i Purple#1

[​IMG] [​IMG]

Spot 3 od lewej, Durban Poison, Purple Maroc, Sweet Purple

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

Next, od lewej - Durban Poison, Durban Poison, Purple#1 i tutaj zaczyna sie problem małych dziurek w lisciach szczytowych

[​IMG] [​IMG]

zauważyłem na krzakach małe zielone robaczki no i są tez mrówki

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

Proszę o pomoc, jak skutecznie pozbyc siue tego dziadostwa, jaki srodek jest dobry i nie zaszkodzi roslinie.

• Lubie to x 7
  17. szfagier

szfagier Kumaty

Na pierwszym zdjeciu ten zielony robal to pluskwiak jakiś... odorek zieleniak chyba się nazywa i żywi się sokami owoców nazywa się tak bo jak go dotkniesz to wydziela nie przyjemny zapach więc te dziurki to raczej nie on myśle że to przędziorek.

18. Ndk

Ndk

pewnie gnojówka pomoże ;) jak chyba na wszystkie robaki :D

19. szfagier

szfagier Kumaty

Moja już się waży to sprawdze jak działa :> a co do mrówek to oznaka że mogą być tam mszyce mrówki żyją z nimi w protokooperacj czyli w takiej "współpracy"

20. starynowy

starynowy Zagubiony

Też ma spota w nawłociach kanadyjskich (te chwasty z pierwszych zdjęć). Sypnąłem tym chwastom 3 kilo azofoski, urosną do 1,5-2 m.
    Jedyny minus, to to że we wrześniu, październiku wypuszczają w powietrze tysiące latających nasionek ( na kształt takich małych "dmuchawców"), które na potęgę kleją się do topów.
    Później trzeba je jarać, bo nie sposób usunąć wszystkie.

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...

Użytkownicy znaleźli tę stronę, wyszukując:

1. kronen podłoze do wysiewui kiełkowania

Loading...