1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Dziwnie zolknie, fioletowieje co robic

Dyskusja w dziale Choroby, szkodniki i inne problemy z roślinami rozpoczęta przez farmingo w dniu 07.01.2018

1. 1. Rodzaj oświetlenia led z chin 170w
    2. Nasiona Desconocida Kush a te malutkie to blueberry
    3. Rodzaj podłoża, ,ph gleby 6,5 ma woda przelewana przezglebe mierzone z podstawki
    4. Częstotliwość podlewania co 2-3 dni
    5. Wentylacja 300m3
    6. Rodzaj użytego nawozu biohumus, +planton k
    7. Długość życia rośliny~75-80 dzie
    8. Temperatura (w fazie ciemnej i jasnej)

2. Heniekzbagien

Heniekzbagien Geniusz

Nie widać fot panie

3. Sorki,czegoś nie ogarnołem.

4. pomoze,doradzi mi ktoś?

5. Racuch

Racuch Forumowy guru

6. Dziekuje za pomoc, te linki juz czytalem zanim mi je wyslales.Problem w tym,ze zbyt wiele punktów pasuje do mojej choroby, dlatego tez pokusilem sie o post w celu, by ktos bardziej doswiadczony pomogl mi sprecyzowac objawy. Mi wychodzi nadmiar azotu, ale tez niedobor pasuje, niedobór fosforu , cynku i manganu tez.Wiec na prawde, od miesiaca walcze z tym i nie mogę wygrać. Zaraz czuje zepojdzie na straty, lub nic z tego nie bedzie,

7. OUTsider

OUTsider Forumowy guru

1 person likes this.
  8. GoHan

GoHan Geniusz

Hej to wygląda na napromieniowanie przez leda hm .... jak nisko trzymałeś panel od szczytów ?? nie widać zdjęć z bliska :( jak fioletowe ? nie przewaliłeś potasu ??? albo temp nie za niska ?

1 person likes this.
  9. Z tym napromieniowaniem mozesz mieć racje, 25cm nad roslinkami. Temp 16-17 noc 22-24 dzien. Potas moglem przewalić rownież,ale przelalem kilka razy po 20l wody czystej odpowiednim ph przez ta doniczke. A te malutkie nie byly jeszcze nawozone,a tez maja dziwne te listki. Co powinienem zrobic w pierwszej kolenosci? Znow plukać,podniesc lampe? Zaraz jakims lepszym aparatem dostarcze pare fotek. Bo to kalkulatorem bylo robione.

10. GoHan

GoHan Geniusz

jaką masz tą lampę??? 1 co lampa do góry 40 cm od szczytów najwyższych !! wzuć zdjęcia tu do albumu bo nic na tamtych nie widać , trochę zimno w nocy listki mogą fioletowieć , przewalenie potasem taki sam efekt , napromieniowanie też , napromieniowanie to 100% za nisko lampa i stąd te niedobory itd

1 person likes this.
  11. lampa :
    Specifications:
    Condition: 100% Brand New
    Material: Aluminum + Metal
    Color: White
    Protection Level: IP66
    Power: 600W ( realnie 170w) tyle pobiera w sumie mniej,bo sa wbudowane dwa wentylatory to stawiam ze led bierze 150
    Voltage: 85-265V
    Light Source: LED(Double Led Chips)
    LED Quantity: 60pcs(44Red + 8Blue + 2Warm White + 2White + 2IR + 2UV )
    Luminous flux: 2940-3360LM
    Beam Angle: 120 degree
    Lifespan: 50000H
    Irradiated Area: About 10㎡
    Plug Type: AU Plug, US Plug, UK Plug, EU Plug
    Size(L x W x H): Approx. 30 x 12 x 5.7cm / 11.8 x 4.7 x 2.2inch
    Package Weight: Approx. 1665g

dodam jeszcze ze poprzednia uprawabyla w takiej samej konfiguracji,mialem 5x bluberry w doniczkach 3l i wyszlo 30g palenia,na prawde dobrego mocnego palenia, a lampa byla nawet z 5 cm nizej

12. GoHan

GoHan Geniusz

no inna odmianka inne wymagania , podnieś tą lampę na 40 cm od szczytów to na początek , i te zdjęcia bo nić nie widać , jaka doniczka ? jakie wym boxa , temp , wilgotność ?? Medium ?

13. wymiarow boksa nie pamietam, 70x90 ~ h 130. Donica 11L.Wulgotnosc 40-45%
    a temp jak juz pisalem 16 noc 22-24 dzien
    Medium jakas ziemia z marketu, ph 6.5 imoimi metodami jak badalem przelewalem wode o ph 7 wyplywala 6-6.5 mam test kropelkowy wiec nie za dokladny.
    Na ziemi przyoszczedzilem,wiem moze to byc tego powodem.Zwykla kwiatowa z netto.
    zona wroci z lepszym telefonem i beda foty

--- Dodano ---

Sa i foty, a ja ide podnosic lampe

14. fotokot

fotokot Dyskutant

Nie za zimno jej w nocy? 16 stopni to ciut niewiele.

15. mattiv

mattiv Expert

Tam chyba całej tablicy Mendelejewa brakuje

16. benger

benger Weteran

te liście to nawet konopi nie przypominają.. ja bym wywalił i porządnie zaczął z nową siewką.

17. to chyba cos zjebalem,podlewalem biohumusem, oraz planton k, jakie ph powinna miec ta pozywka? 6.5?

18. GoHan

GoHan Geniusz

no masakrycznie to wygląda , jak pod leda i na tanią ziemie to biohumus za słaby jest ciut ... a plankton do dopiero na fło , nic już raczej z tego nie będzie :( takich niedoborów nie odrobisz :((( i za nisko lampa minimum dawaj ja 40 od szczytów a siewki 60