Dziwne zachowanie się klonów.

zdzichuuu 03.07.2016

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Witam, może mi ktoś powiedzieć dlaczego moje klony po puszczeniu już korzeni (trwało to dość długo bo około miesiąca) zaczynają żółknąć po czym całkowicie usychają? Klony mam w perlicie jak i w ziemi, te w ziemi pousychały prawie wszystkie, te w perlicie jeszcze mają się dość dobrze ale są młodsze o 10 dni. Po wyjęciu klona z perlitu/ziemi widać już dość ładnie rozbudowane korzenie tzn. jest ich kilka ale dość krótkich. Wszystkie klony stoją w pomieszczeniu gdzie temp. w dzień jest w granicy 22-30 stopnie, a w nocy 15-21 stopni. Wilgotność cały czas powyżej 70%.

Pyt numer 2. Czy dla tacy klonów w wełnie o pow. 0.15m2 wystarczy jedna świetlówka 23w 6500K żeby się ukorzeniły?

Pozdrawiam i proszę o pilną pomoc!

2. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Ja trzymam na parapecie i daja rade.Z 10 szt.tylko jedna odpadla i to przez moja glupote.Tak wiec jestem prawie pewny iz ta zarowka wystarczy na 100%.Musisz tylko zapewnic im dostep do swiezego powietrza bo przy tem. w granicach 30*C to sie zaparza.Ponadto pamietaj o czestym zraszaniu mlodych klonow gdyz one nie maja jeszcze systemu korzeniowego i wode pobieraja poprzez liscie.Ja swoje staralem sie spryskiwac 2-4 x na dzien.Uzywalem i nadal uzywam wody+rhizotonic/5-7 kropli na 400ml wody/
    Powodzenia

• Lubie to x 1
  3. Na parapecie stoją tak jak na zdjęciu czy w jakiejś szklarence?

4. marcopolo

Mam inkubator ale stoja sobie tak jak na foto,tylko unikam ostrego slonca

• Lubie to x 1
  5. Więc stoją 24 na dobę na tym parapecie bez żadnej szklarni ani niczego mam rozumieć? Ile śr. dni ci się ukorzeniają? Sterylizujesz im glebę?

6. marcopolo

Tak stoja sobie na parapecie,ot tak sobie.Jesli chodzi o ukorzenienie to po ok.12-14 dni.Gleba to light mix prosto z worka zmoczona woda +rhizotonic
    PS.Unikam ostrego slonca

• Lubie to x 1
  7. Podziękował. Muszę całość poskładać do kupy i może ruszy. Tylko jak ogarnąć tą temp. heh.

--- Dodano ---

Jak klon będzie miał w nocy 15 stopni temp. to stanie się mu coś?

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...