dziwne odbarwienia

MegaTop 22.05.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Witam, mam dziwne plamki na jednym z liściów nie wiem co to może być, ktoś pomoże? odbarwienia pojawiły się dzisiaj w trakcje dnia bądź dzisiaj w nocy. Proszę o pomoc, z góry dzięki

60820952_188395478713093_3016662686566973440_n.jpg

2. woda +slonce przypalenie

3. ale bez pośrednio na rośline nie pryskałem wody.

4. v3nom

v3nom Użytkownik

plamy po nawozach

• Lubie to x 1
  5. mówisz? dostałem jeszcze informacje że roślina wystarczy że dostała trochę wilgoci na liściach i są to przypalenia od lampy możliwe?
    lamy bardzo słabe 2x 4W Led ok 5-10 cm nad rośliną

6. v3nom

v3nom Użytkownik

A podlewales ostatnim razem woda z nawozami?

Te lampki to raczej nie powinny przypalić
    Druga sprawa jest to na milion procent kwestia mechaniczna a nie choroba rośliny i nie przejmowałbym się tym w ogóle

• Lubie to x 2
  7. dzisiaj wróciłem z pracy i pół liścia było uschnięte w takim stopniu że jak je dotknąłem to się ukryszło ogólnie uciełem tą partię liści co chorowała i podlałem odstojoną kranówką bo chyba wiem w czym była przyczyna podlałem ją odstojną w słoikach przegotowaną wodą z skorupkami od jajek na na następny dzień wyszły te przebarwienia a po 2 dniach czyli dzisiaj pół liścia uschneło i się skurczyło.

8. Gotowaniem zabiłeś wszystkie składniki odżywcze i minerały zawarte w wodzie. Równie dobrze mogłeś podlać wodą destylowaną z żelazka. :niewiem:

9. dokładnie to dzisiaj od razu jak o tym pomyślałem podlałem odstojną kranówką

10. blade1910

blade1910 Kumaty

Miałem podobny problem, okazało sie że jak podawałem roślinę wodą z nawozem to trochę spadło na roalinke i powstały takie odbarwienia. Pozdrawiam :D

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...