działalność w internecie

Tomasassddd 05.12.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Witajcie!
    Powiedzcie proszę, na czym Waszym zdaniem powinna się koncentrować działalność małej, lokalnej firmy w internecie? Wiadomo, że takich zasięgów jak największe marki nijak się nie zrobi - a przynajmniej ja nie znam żadnych sposobów, które dawałyby takie duże, wymierne efekty...
    Zastanawiam się, czy postawić na rozwój firmowej strony, czy większą aktywność na Facebooku... co Wy byście zrobili w podobnej sytuacji??

2. felipe

felipe Tuptuś

rob tak jak wszyscy: promuj na fb, spamuj w komentarzach pod artykulami zwiazanymi tematycznie, przykladowo: handlujesz dopalaczami,jak pojawi sie artykul w necie "kolejna ofiara dopalaczy" to ty od razu pyk w komentarzu pod artem: "ja mam super samopoczucie po dopkach, aha kupuje tylko na sprawdzonej stronie www.tomasassddd.pl", a gdy branza w ktora wchodzisz ma fora tematyczne a ty jestes kurwą bez skrupułów i licza sie dla ciebie tylko hajsy to zakladasz multikonta i wtedy to juz masz pelne pole do popisu bo mozesz z wielu fejkowych kont chwalic swoja firme jak i nadawac na konkurencje, tak jak to robi u nas na forum np sklep thc-thc

hcaznarb hcyrotkein w aineiwruks moizop ikat langaiso gnitekram ez izdrewitop oklyt oc, DDx hcazratnemok w ajulpaz eis za ikjuhc enni i yrdnepoloks a tnokitlum hcyt z wosunim enatsod eli zsyzcaboz zaraz ot zsyzreiw ein kaj

• HAHA XD x 3
    • Lubie to x 1
    • Gowno ! x 1
  3. thc-thc

thc-thc Błyskotlwy

Wypraszam sobie takie głupie teksty, bo w tym momencie to Ty mnie pomawiasz. Nie mam tutaj żadnych kont i nie mam na to czasu żeby takie zakładać. W przeciwieństwie do innych znanych postacie tego forum co udają porządnych użytkowników a promują swój sklep i widać to gołym okiem. Pamiętajcie ten co kogoś o coś oskarża sam to robi. felipe polecaj dalej sklep Pestkomanie czy jakoś tak i nie najeżdżaj na mnie. Bo ja tego nie robię. Jak widzisz piszę ze swojego konta, nie z jakiś podstawionych.

pozdrawiam
    thc-thc.com

• Lubie to x 3
    Last edited: 09.12.2019
  4. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

O ch#j mi w dupę intrigi lepsze niż w Grze o Tron:) dobrze że ja nie mam ulubionego sklepu z pestkami i zamawiam gdzie popadnie:)

5. Technik1

Technik1 Tuptuś

Tekst śmieszny i autentyczny ale wjazd na thc-thc akurat kompletnie nie na miejscu i strasznie chamski.
    Ja mam na przykład dwa ulubione sklepy, które będe chwalił ponad wszystkie inne (właśnie wspomniane thc-thc oraz f2seeds) jednak nie wypada cisnąc po innych sklepach bo robią dobrą robotę.

• Lubie to x 1
  6. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

Ja nie wiem co tu jest prawdą a co nie ale wyżej wymienione zagrywki bardzo nie ładne jeśli faktycznie mają miejsce...ciężko stwierdzić czy był by to marketing czy już oszustwo klienta ale uczciwość i wiarygodność sklepu mogła by zostać lekko zachwiana...ja nie mam jeszcze opini o żadnym z wyżej wymienionych ale skoro już robimy reklamy to powiem że z ganjafarmer zamawiałem dwa razy i wszystko bez najmniejszego zarzutu:)

• Lubie to x 1
  7. Jak to mawiają, nie ma w kraju żadnego forum wolnego od spamerów. Wydaje mi się, że ich metody stają się coraz mniej etyczne.

8. Nie no serio, obecnie spam na stronach nie opłaci sie;/ jeszcze gorzej możemy oberwać po dupie od Googla:)
    Lepiej popracować nad strona profesjonalnie nawet koszty promocji w internecie są lepsze - https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/koszt-pozycjonowania-strony/ Facebook juz przepalony;/ moze jakis nowy portal?

9. Nie no serio, obecnie spam na stronach nie opłaci sie;/ jeszcze gorzej możemy oberwać po dupie od Googla:)
    Lepiej popracować nad strona profesjonalnie nawet koszty promocji w internecie są lepsze - https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/koszt-pozycjonowania-strony/ Facebook juz przepalony;/ moze jakis nowy portal?

10. Nie no serio, obecnie spam na stronach nie opłaci sie;/ jeszcze gorzej możemy oberwać po dupie od Googla:)
    A Ty kim jesteś?? hmm

11. thc-thc

thc-thc Błyskotlwy

Wchodzę dzisiaj na forum i widzę tomasassddd, który napisał w starym temacie o tym "złym spamowaniu" a sam pojechał po całości ze spamem. Ale się z tego uśmiałem, taka perfidna reklama.

A tak na poważnie to tym całym pozycjonowaniem przez właśnie takie firmy SEO z linka Pana tomasassddd to tylko można sobie w tej chwili biedy narobić. Szybki wzrost oznacza późniejszy szybki spadek. Żadna w Polsce firma SEO nie pozycjonuje naturalnie, bo do tego musieli by mieć armię ludzi i specjalistę albo kilku z każdej tematyki. A ceny takiego pozycjonowania były by stukrotnie wyższe i raczej nikt by ich nie wziął bo by było wszystkim za drogo. W tej chwili jest moda na pozycjonowanie się z ukrytych zapleczy, które mają po-blokowane niektóre boty google, majestic... lub też pozycjonowanie z chmury. Będzie to działało jakiś czas nim google, poprawi algorytm i wszyscy ci co się tak pozycjonują wylecą z pozycji. Krótko mówiąc jest to cały czas black SEO z którym google prędzej czy później zrobi porządek.

pozdrawiam
    THC-THC

12. jednooki23

jednooki23 Tuptuś

Trochę się nie zgodzę z tobą thc-thc co do pozycjonowania. Jeśli ktoś chciałby wypozycjonować swoją lokalną firmę jest to jak najbardziej możliwe i wtedy nie musimy korzystać z metod black hat. Wystarczy odpowiednio zrobić research keywordów i bardzo dobrze zoptymalizować stronę. Pod pozycjonowanie lokalne używamy odpowiednich keyword ów pasujących do lokalizacji i tematyki firmy. Wtedy jest bardzo duża szansa na trafienie do top10. Doskonałym tego przykładem jest przykład https://www.szymonslowik.pl/pozycjonowanie-slask/ . Przeczytaj sobie tomasassddd jak to wyglądało. Wspomniany przeze mnie Pan w 40 min znalazł się w top10. Ważna jest też domena która posiada odpowiednią moc, dlatego najlepiej jest wykupić już wygasłą. Według mnie najlepiej jest samemu uczyć się pozycjonowania niż korzystać z takich usług ponieważ ciągle będziemy musieli z nich korzystać aby utrzymywać pozycję. W dzisiejszych czasach jest bardzo dużo darmowych i wartościowych poradników. Są też oczywiście płatne, są one zazwyczaj lepsze ponieważ informacje są tam odpowiednio posegregowane i nie zawierają aż tyle teorii tylko "suchą wiedzę". Kursy z SEO też nie są zbyt dobre, koszt takich kursów to ok 10k a ludzie którzy z nich korzystają i tak zbyt wiele się nie nauczą. Jeśli masz trochę wolnego czasu próbuj sam budować zaplecze pod swój biznes. Koszt domena + hosting na rok to ok 80 zł. Jeśli zależy Ci na maksymalnym cięciu kosztów to nawet w budżecie 40 zł się zmieścisz. Istnieje masa darmowych wtyczek i motywów do WordPress a jedyne co trzeba to cierpliwości. Trochę może to dość chaotycznie napisałem ale myślę, że zrozumiale. A i jeśli chodzi o płatne poradniki to nawet za 300 zł kupisz bez problemu wartościowy poradnik który zawiera ok 250-300 stron praktycznej wiedzy. Wiele osób do poradnika oferuje 30 dniowe wsparcie w razie problemów ze zrozumieniem i różnego rodzaju wątpliwościami. Tańsze książki/poradniki według mnie nie są warte świeczki, patrząc na to jakie są ceny kursów i innych poradników których cena wynosi +600 zł za poradnik a szkolenia ok 200-300 zł za 1h.

13. thc-thc

thc-thc Błyskotlwy

Masz rację że lokalnie można swoją firmę wypozycjonować, naturalnie i przede wszystkim samemu. Ale co do globalnych fraz jest już ciężko. W tej chwili łatwiej jest w top 10 wejść nowym stroną bez historii lub z małą historią niż takim starym domeną jak nasza, gdzie mamy 5 000 000 historycznych linków. I każdy nasz ruch jest dokładnie śledzony przez google. U nas już nie działa linkowanie fraz: "nasiona marihuany", "nasiona konopi" a na nowe sklepy ta metoda działa. Starym stroną jest po prostu trudniej. My ogólnie borykamy się z takim problemem że nasza prawie cała konkurencja pozycjonuje się na nazwę naszego sklepu "thc-thc", mało tego kiedyś jakaś firma pozycjonerska wysłała mi ofertę na naszą główną firmową stronę https://powiew.com że mogą nas pozycjonować właśnie na frazę "thc-thc" bo jest wartościową frazą w sieci. Jest to nasz problem, ale z drugiej strony pokazuje to nasz sukces w tej branży, bo po prostu udało się nam stworzyć markę, która w branży jest mocno rozpoznawalna. To cieszy.

pozdrawiam
    THC-THC

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...