Do Zagospodarowania Poddasze ok 13m2 PORADY DLA NOWICJUSZA

KOBEWWL 01.05.2014

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Witam,
    jestem nowy na forum i w temacie i proszę o porady. Z góry dziękuje za odpowiedzi i słuszne uwagi od zaawansowanych kolegów. Przedstawiam temat: kupiłem dom jednorodzinny i mam niezagospodarowane poddasze chce na nim zacząć zbiory i zamówiłem swoje trzy pierwsze ziarna. Może ukierunkuje się na większe zbiory :) przy takiej powierzchni :) ale najpierw chce zobaczyć czy to wogule wypali przy takiej powierzchni jak w temacie(13m2) i co najlepiej zrobić żeby uruchomić plony. Nazwy roślin to: Auto-Bomb Feminizowane x2, Big Devil XXL Automatic Feminizowane x1. Odbieram je w poniedziałek a zamówiłem na THC-THC. Morze pomożecie mi w przygotowaniach do pierwszego plantu. Z góry dziękuje :) i dla każdego :D i :odlot:

2. TSW

TSW Banned Zbanowany

Wszystko masz na forum, określ powierzchnie kup odpowiednie źródło światła, wentylacje i heja tyle w skrócie reszte tutaj znajdziesz.

• Lubie to x 1
  3. jak to twój 1 x to wes se ziomek boxa zmontuj i wsadź sobie tam kilka roślin jak już wejdziesz do wprawy możesz myśleć o 13m2 :) i jeszcze 1 na forum jest dużo tematów zapraszam do lektóry
    Z farcikiem

• Lubie to x 1
  4. A co myslicie o roslinach? myslalem o boksiku. ale w sumie niewiem jak sie za niego zabac. Narazie mam ograniczone koszta prosilbym o jakies porady. Zbyt wiele tu materiału zeby zagłebic sie w lekture :) mam malo czasu:) ZA odpowiedzi dzieki i dla wszystkich :D

5. TSW

TSW Banned Zbanowany

Wszystko zalezy jaki masz kapitał i ile plantów chcesz trzymać w boksie.

• Lubie to x 1
  6. jatylkotestuje

jatylkotestuje Tuptuś

Musisz sporo wydać o ile się orientuje lampy wiatraki już nie wiatraczki jak w boksach ;D no i w sumie okablowanie. Mysle ze jak poczytasz to spoko poddasze bedziesz mial a co za tym idzie plony :D pozdro mordo :)

• Lubie to x 1
  7. Jak narzazie mam jutro odebrac 3 a na 14 zamowilem 4. czyli bede mial 7 nasion na poczatek. Z kasa po 10 moge ruszyc ale ogulnie jestem po budowlance i mam sporo umiejetnosci a co idzie za powierzcnia do wykorzystania mozliwosci sa tez spore :)

8. Sensimila

Sensimila Błyskotlwy

tak jak koledzy napisali wyżej, do danej powierzchni potrzebujesz odpowiednia ilość światła. Aby policzyć ile lumenów potrzebujesz masz Kalkulator lumenow
    do tej powierzchni potrzebujesz też odpowiedniego systemu wentylacyjnego no i jakiś materiał na ścianie który będzie odbijał światło (biała farba, mylar, koc ratunkowy lub folia aluminiowa)
    na konkretny indoor polecam Ci konkretne nawozy (canna, hesi)
    Na forum jest kilka fotorelacji z dużymi powierzchniami :D przepatrz Fotorelacja Indoor
    no i jak ruszysz z tematem to koniecznie załóż soją fotorelacje, bedziemy Ci pomagać :D

9. Witam kolegów,
    Dziś mi minął dzień pracowicie zrobiłem boksik na początek z szafki o wymiarach 100x90x50 okablowałem wykleiłem folia zamontowałem dwa wiatraczki jeden zasilający w powietrze a drugi nadający cyrkulacje powietrza. Nasionka się moczą i niedługo na watę do wykiełkowania położę. Moje maluchy to 1x easy sativa, 2x auto bomb fem, 1x big devil xxl fem. Jutro wstawie fotki boxa.
    Podpowiecie może jakie mam tam wstawić żarówki?

10. Modliszka

Modliszka Kumaty

Własnie zmarnowałes nasiona chyba ze wywalisz je na OUT

Uprawa Indoor - w pomieszczeniu

Poczytaj ,nabierz podstawowej wiedzy na temat uprawy indoor i budowy boxa.....
    Nikt nie poda ci na tacy krok po kroku co i jak masz zrobic (chyba ze komus sie bedzie chciało) wiec zacznij od podstaw

11. brylant

brylant Błyskotlwy

Zeby zrobic 13m2 potrzebujesz jakies 6kW samego oswietlenia czyli jakies 9-10x600W - musisz wiedziec ze to mnostwo ciepla i beda do tego potrzebne baaardzo mocne wentylatory wysysajace i mieszajace a to tez zuzycie (licz dodatkowy kW i masz juz ich okolo 7kw/h). Do tego o wiele wiecej nasion (i na pewno nie automaty) chyba ze chcesz klony (ale to juz nieco wyzsza szkola jazdy). Donice, ziemia, folia rozpraszajaca, odblysniki jakies dobre najlepiej. Nawozy nieprawda ze musza byc canna czy hesi - niegdy nie daj sobie tego wmowic - nie mowie ze planton k jest lepszy ale alternatyw tanszych i lepszych do tego organicznych jest sporo.

Do tego ziemia, ile? liczmy jakies 100 roslin po 10L wiec 1000L ziemii - jestes gotow co 3 miesiace wywiezc ze strychu i przywiezc 1000L ziemii? :D jesli nie to przydaloby sie odnawianie ziemii itd

Nie wiesz na co idziesz w ogole i w jakie koszta sie pchasz.

Na szybko to
    balasty 5000zl
    odblysniki 3000zl
    folia - kilkaset
    donice i ziemia....

jak sie zmiescisz w 10 000 zl to bedzie git hehe

Ale nieprawda ze musisz najpierw zaczac od malej ilosci roslin by isc w duza ilosc - wszystko kwestia zaparcia i checi nauki he

Pozdr

12. Dzień minął znów pracowicie. Pomalowałem cale poddasze na biały mat. przedtem zdezynfekowałem cale i rozprowadziłem tez oprysk grzybo i bakteriobójczy. Położyłem tez okablowanie pod lampy wiatraki i nawilżacze. Jutro odpoczynek i od poniedziałku zamawianie kilku rzeczy. A zaraz maluchy pójdą na watkę po namaczaniu :)

13. brylant

brylant Błyskotlwy

To co zamierzasz cale poddasze zagospodarowac jednak? Moze w takim razie zaloz fotorelacje?

14. mattiv

mattiv Błyskotlwy

nie chcę Cię zniechecać, ale tak jak pisza chłopaki, to chyba nie wiesz za bardzo co i jak, piszesz ze mały budżet, a 13m2 chcesz robic, poczytaj o hodowli wczesniej i przemyśl to co chcesz zrobić, bo taka pow. to juz nie box i philipsy tornado:)

15. brylant

brylant Błyskotlwy

Dodatkowo jakie okablowanie zastosowales?

16. Na razie przygotowuje podstawy na poddaszu ponieważ mam wolne. Wczoraj zrobiłem sobie boksik z szafy na początek pod cztery roślinki z tym ze jedna wywalę sobie do ogródka na out gdzieś w połowie maja żeby już przymrozków nie było. Kable zastosowałem 3/2,5 kwadrat. Na razie mam ograniczenia do 5 tys w tym miesiącu wiec wszystkiego nie zrobię. Foto relacje zacznę od osiągnięć w szafie. Na razie nasiona musza wykiełkować wogule żeby coś zacząć :)

17. brylant

brylant Błyskotlwy

jesli to ma byc zyla glowna na wszystkie lampy to obawiam sie ze bedziesz mial przeciazenia lub spali kabel (majac na mysli caly strych nie boxa samego). Dodatkowo sama linia musi byc zabezpieczona i przygotowana odpowiednio na takie przeciazenia bo gniazdko 13A tego nie pociagnie ;) wiec dobrze byloby isc prosto od licznika na przewodzie min 30A pod bezpiecznik jakies 50A (nie wiem co masz w puszce) no i dobre wytlumaczenie skad takie zuzycie nagle

18. Zużycie to mi akurat mało przeszkadza bo dom jest mój i ja place rachunki sam :) za tydzień ma przyjechać znajomy elektryk i mi robić skrzynkę z bezpiecznikami pod strych. Możliwe ze zmienimy kable tak jak mówisz albo poprowadzimy linki ( średnica jednej ok. 5 mm/ kwadrat) zamiast standardowych kabli. Dobra nowina z rana Pestki maja już malutkie kiełki od wczoraj :)

19. TSW

TSW Banned Zbanowany

Po co kiełkować jak nie masz boksa szkoda nasion

20. brylant

brylant Błyskotlwy

tez jestem zdania ze jakn placisz to nie ma przypalu ale jesli dom byl uzywany wczesniej gdzie zuzycie bylo znikome i nagle dochodzi okolo 10kW/h to moze sie komus wydac podejrzane - niekoniecznie uprawa ale kradziez czy cokolwiek. ale widze ze powiedzmy ze masz wszystko obcykane ;)

ps. chcialbym brac w tym udzial ;)

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...