dlugie rury

Gość 03.03.2017

 1. Gość

  Gość Gość

  witam otoz mam pytanie czy dluzsza rura odprowadzajaca od filtra oslabia wyciag
   
 2. Ramzes

  Ramzes Banned Zbanowany

  Nie bracie, wazny jest profil rury a nie jej dlugosc. To tak z fizyki ;)
   
 3. Stary Zgreed

  Stary Zgreed Użytkownik

  Makabra...japierdole...profil... a jaki mam mieć rura,trójkatny ?...

  Jeśli ma być jak najwydajniej,to tylko łączenie filtra bezpośrednio z wentylatorem...przy każdym łączniku zwieksza się powierzchnia komory w której ma zostac wytworzone przez wentylator podcisnienie,a co za tym idzie zmniejszenie wydajnosci w m3/h takiego systemu.Ruraz za wentylatorem ma mniejsze znaczenie,ale też może osłabiać wydajność.
   
 4. Ramzes

  Ramzes Banned Zbanowany  Dobrze wiesz ze chodzilo o srednice.  Podcisnienie? haha tak dziala odkurzacz, bo rura ma waski profil (srednice). Srednica ma znaczenie a nie dlugosc. gdyby tak bylo to tunerzy nie montowaliby wydechow 2.5-3''
   
 5. Stary Zgreed

  Stary Zgreed Użytkownik

  Nie czaje do czego się odnosisz panie Ramzes...ale mało chyba kojarzysz.Tu mowa o filtrach i wentylacji w boxie,a nie o budowie układów wydechowych w silnikach spalinowych.Filtry czy wentylatory i ich kołnierze montażowe zaczynają się od 100mm (standar klimatyzacyjny),więc nie dasz jako łącznika nic innego niż te 100mm średnicy ,możesz się bawić i kombinować ze zmnieszeniem średnicy łącznika za pomocą przejsciówek,ale to przy takim układze gówno da...proste...ale ,nie o tym była mowa...tematem jest dalej spadek wydajności przy zastosowaniu dłuższego bądz,krótszego lącznika pomiędzy filtrem a wentylatorem.
  Co do odkurzacza to trafne spostrzeżenie,cienka rura daje wrażenie (mała powierzchnia w m3) ,że moc zasysania wzrasta,ale przepływ m3/h jest niezmienny i dopiero skrócenie rury dale pełną wydajność...Także się jeszcze raz powtórzę zalecane jest łączenie filtra bezpośrednio z wentylatorem.
   
Loading...