1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Dlaczego liście żółknął ?

Dyskusja w dziale Ocena twoich roślin rozpoczęta przez groWERKA w dniu 15.12.2016

1. groWERKA

groWERKA Dyskutant

Cześć. Pomoże mi ktoś ? Dzieje się tak od nie dawna. Żarówka cfl 85w, szczyty co najmniej 5cm od lampy, roślina ma ponad dwa miesiące. Możliwe, że jest przelana ? Ostatnio dość mocno ją podlewałam, ok 0,5-1l prawie codziennie, wsadzałam cały palec i było sucho

Attached Files:

2. Romualdo

Romualdo Inspiracja

Na MJ za dobrze się nie znam bo sama dopiero zaczynam zabawę w rolnika, ale..... Inne rośliny kiedy są przelane dają właśnie taki objaw. Liście im żółkną.
    Taką barwę można zauważyć również po zbyt intensywnym odżywkowaniu kwiatka.. jeśli wlewasz za dużo lub za często nawozu to tak może się dziać.

3. pajonk skłerk

pajonk skłerk Stary wyjadacz

nie wykazuje żadnego syndromu przelania.
    Napisz czym nawozisz, ile i jak często.
    Oraz jakie jest ph gleby

4. Gandalf.

Gandalf. Expert

Jeśli zwykła woda bez nawozu to raczej braki w papu. Jeśli lejesz tak czesto z nawozem, to przenawożenie. Szkoda że na wstępie więcej szczegółów nie podałaś. Tam jest w ogóle jakakolwiek wentylacja.?

5. groWERKA

groWERKA Dyskutant

Nawóz plankton k, daje małą łyżeczkę na 2l wody, podlewałam prawie codziennie, teraz od kilku dni nie podpisałam, podlewam raz nawóz dwa razy woda, ph nie znam,

6. Gandalf.

Gandalf. Expert

Nie no ja tutaj jestem bimberkiem znieczulenowy więc nie pomogę, może ktoś inny niech po ogarnia, bo ja tutaj się jeszcze pomyle i na sąd kapturowy wezma haha
    Ale jesyem na tyle świadomy aby rzecz ci abyś nie stosowała tego ścierwa jakim jest planton gdyż ma chujowy skład na flo że względu na dużą dawkę azotu, zamień to ścierwo nieujarzmione na burze kwiatów od substrala
    Ej może ta lampa je chajci bo najchujowszee liście są najbliżej lampy albo w oczach mi się telepie i się mylę, no bo ten diabeł nieczysty planton papu dostarczał jakby nie patrzeć
    Diagnoza ma taka po tych ewidentnie spalonych paru koncowkach że albo to robi Ci lampa albo nawóz, nie bawię się z cflkami więc o temperaturze pracy się nie wypowiem, po lewo na liściach zawinietych do dołu można zauważyć że mają za wilgotno bo są jakieś takie zwiodczale nie typowe, ale jednorako muszę dodać że i zwykle deficyty równie widać

7. pajonk skłerk

pajonk skłerk Stary wyjadacz

napisz jeszcze czy to sezon czy auto i który dzień roślinki.
    Ziemia podejrzewam uniwersalna kwiatowa :>

8. Gandalf.

Gandalf. Expert

Ale kolego jaki to ma wpływ jaka ziemia. Ja osobiście na jednym ze swoich produkcyjnych spotów mam wręcz piach i wszystko rośnie w porządku.

9. wentyl

wentyl Forumowy guru

2 miesiące ma to raczej nie automat jest, ja bym celował w PH to kluczowa sprawa przy uprawie musisz to sprawdzać przy każdym podlaniu, kup sobie kropelki ghe do sprawdzania. Jaka masz temperature w boxie i wilgotność ?

10. P0RT0WIEC1948

P0RT0WIEC1948 Stary wyjadacz

wstrzymaj się na kilka dni z nawozem ;]

11. groWERKA

groWERKA Dyskutant

Automat. Nie liczyłam, ale ma ok 2,5 miesiąca. Tak uniwersalna ;)

--- Dodano ---

Automat ;) nie kontroluje parametrów, rośnie, bo rośnie ;) to mój 4 taki plant i drugi in. Wczesnej nie miałam takich problemów

12. Troche to dziwne, że 2,5 miesiąca już rośnie ten automat i dopiero wypuścił jakieś drobne topy... Czy aby napewno to rośliny fotoobojętne ? :>

Nie używałem nigdy plantonu, ale łyżeczka na 2 litry brzmi zatrważająco, i jak sprawdziłem dawkowanie to tam napisały mądre głowy że taką łyżeczkę to na 10 litrów się daje ;d Zatem masz odpowiedź co jest Twoim roślinom.

Zrób im flusha porządnego :) Pozdro

13. groWERKA

groWERKA Dyskutant

Nie wiem, dostałam od kolegi trochę i mówił, żeby tyle dać, bo za niedługo ścinka
    Dziś wygląda tak.. Będzie coś jeszcze z niej ?

Attached Files:

14. O jo joj... Marnie to widze. Szybciutko bierz rośliny do wanny i przelej około 30 litrami wody albo i więcej nawet.

1 person likes this.
  15. P0RT0WIEC1948

ile one dni mają?

16. groWERKA

groWERKA Dyskutant

To jest jedna roślina, ma trochę ponad 2,5 miesiąca. Siedzi w 10l wiadrze

17. Przelałeś ?

1 person likes this.
  18. P0RT0WIEC1948

przelałaś chyba ;d
    jeśli to automat to po 90 dniach śmiało tnij ją ;]

1 person likes this.
  19. Pardon ;d

1 person likes this.
  20. groWERKA

groWERKA Dyskutant

Tak automat. Nie wiem za bardzo ile ma dni. Myślę, że około 80. Wlałam narazie 5l wody. Poważnie 30l na raz mam wlać ?