Dieta bezglutenowa

karson 04.08.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
 1. karson

  karson Tuptuś

  Czy ktoś może jest na diecie bezglutenowej? Gdzie zaopatrujecie się w tego typu produkty ?
   
 2. Łoś

  Łoś Tuptuś

  Teściu swojego czasu nie mógł jeść glutenu, to zaopatrywał się w produkty chodząc po sklepie i czytając co nie zawiera glutenu :D
   
 3. Ja się zaopatruję na dziale mocnych alkoholi
   
 4. Markety. Najłatwiej znaleźć na pólce z zywnośćią ekologiczną, chociaz produkty takie pojawiają się chyba w każdym dziale, trzeba po prostu zwracać uwage na znak przekreślonego zboża. Oznacza, ze jest to produkt bezpieczny dla osob które chorują na nietolerancje glutenu.
  W małych sklepikach ze zdrową żywnością
  Ewentualnie w sieci: https://bezgluten.pl/sklep/105-produkty-sniadaniowe W tym sklepie jest na przykład sporo produktow śniadaniowych, jak na przykład płatków.
   
 5. Szkodzący nam gluten to ściema. Tutaj chodzi o glifosad ,roundap którym opryskiwane są zboża. Z tego co mi wiadomo to sam gluten nie jest dla nas szkodliwy o ile zboże nie było pryskane chemią.
   
 6. . Opryski nie maja nic do rzeczy. Jesli ktos jest uczulony na bialko wystepujace w zbozu ma celiakie. Nasze systemy immunologiczne dzialaja inaczej niz kiedys przez rozwoj cywilizacji. Jesli gluten Ci szkodzi, masz ja to badania unikaj go. Jesli to wymysl, zryj. Przeciez zycie bez zbóż byloby takie nudne:cwaniak:
   
 7. marcopolo

  marcopolo Moderator Staff Member

  Rozmawiajac z dziadkami,zapytajcie czy w przeszlosci byly takie akcje:gluten free,
  Moim zdaniem z pokolenia na pokolenie nasza populacja staje sie mniej odporna I bardziej delikatna.
   
 8. ZIELONA

  ZIELONA Autorytet Administrator

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...