1. Archiwum starego Forum jest dostępne pod adresem: forum2.nasionakonopi.pl
    Dismiss Notice

Debiutancki outdoor 2k18 [2x SEZ, 10xAF]

Dyskusja w dziale Niedokończone fotorelacje rozpoczęta przez skyf7y w dniu 14.06.2018

1. Siemanko wszystkim. Postanowiłem założyć fr pomimo, że sezon zacząłem dobry miesiąc temu i wszystkie panienki już są podrośnięte :) Celem jest doprowadzenie tej uprawy do końca, nauczenie się LST i zdobycie doświadczenia, oraz ofc zebranie swojego palta ;d
    1.Jest to moja 1 uprawa
    2.Nasiona feminizowane:
    Sezony:

-1x Shaman od Dutch Passion
    -1x Purple Maroc od Female Seeds
    AF:
    -
    6x Auto AK47 2.0 od Bulk Feminized Seeds
    -2x Auto Jack Herer od BFS
    -1x Auto Aghan od BFS
    -1x Killer Kush Auto od Sweet Seeds
    3.Spot
    w sumie są to 3, a nawet 4 różne spoty. Dwa oświetlony przez cały dzień i jeden to polanka w małym prywatnym lasku gdzie jest słońce przez 6h
    4.Ziemia
    uniwersalna z biedronki (ph 5,5-6,5) zmieszana ze spotową i dolomitem
    5.Dołki
    10l pod automaty i donice 40l pod sezony
    6.Planowane nawozy
    Na weg biohumus i jakaś gnojówka z pokrzyw, a na flo burza kwiatów, ale chyba dokupię jeszcze plagron pk 13-14 jako dodatek
    7.Trening
    Na sezonówkach FIM i LST na niektórych automatach

SPOT 1
    jest to nieużytek rolny, a więc nasłonecznienie idealne od świtu do zmierzchu. Jedyny problem to że mogę tam jedynie zajrzeć w nocy.
    Rośnie tutaj 6 panienek.
    1x jack herer
    1x killer kush auto
    3x ak47
    1x auto afgan

Jack Herer

dzień 55/ flo 15 (chyba bo nie pamietak dokładnie xd)

Killer Kush Auto

dzień 55/ flo 7

Reszta roślinek wyszła z ziemi 15.05 a więc mają po miesiącu, zaprezentuje Wam
    najładniejszego z aczków:

ak47 2.0
    dzień 30/flo 0

Oraz Afghana po przejściach, bo w boxie spadł na niego wiatraczek i zrobił mu topping XD

Afghan
    dzień 30/flo 0

SPOT 2
    Są to w sumie dwa spoty w jednym bo rosną tutaj dwa sezony ale oddalone od siebie o 1-2km. Jest to jedna ogromna polana między dwoma lasami. Jestst tutaj na prawdę sporo saren, zawsze spotykam co najmniej 1 a przeważnie to po kilka ;d
    Roślinki rosną w jakiś trzcinach 2 metrowych, le chyba dają radę ;d
    Zdjęcia z zeszłego tygodnia, równo tydzień temu robione :)

Shaman
    dzień 35 / flo 0
    ten kształt liści wiatrakowych dziwny bo chyba źle topping zrobiłem ;d
    Pomidorek mega wysoki siegał mi do pasa już po miesiącu:)

Purple Maroc
    dzień 35 / flo 0

I widoczek z boku

SPOT 3
    Najgorzej naświetlony no ale zobaczymy co z tego będzie ;d Jest to również jedyny spot na którym trenuje LST, ale póki co tylko podłamałem 3 z 4 roślinek xD
    Rośną tutaj 3x ak47 i 1x Jack herer ale nie wiem która to która :/
    spocik prezentuje się nastepująco:

najstarsza, wyszła z podłamania dzięki podpórce
    Jack Herer (chyba)
    dzień 33 / flo 0

martwi mnie co się dzieje z jego liśćmi? Coś go podjada?

AK 47
    dzień 30 / flo 0 (wszystkie mają po tyle samo dni)

najgorszy ze wszystkich, najgorzej podwiązany aż wstyd pokazywać xd
    obecnie podciągnąłem sznureczkiem delikatnie ten szczyt do dołu i zobaczymy za prę dni:)

kolejny aczek

i jeszcze kolejny ak ;p

coś mu się chyba robi na liściach, czy to mszyca?

Dobra starczy na dzisiaj :) Liczę, że uda się doprowadzić do końca na farcie, zjeby i propsy mile widziane,
    Pozdro!

TheSpecialOne and marcopolo like this.
  2. marcopolo

marcopolo Moderator Moderator

Powodzenia,ladnie ida.
    A przedziorek nie podjada roslinek-dziwne plamki na lisciach?

skyf7y likes this.
  3. LubięPaczać

LubięPaczać Dyskutant

na najsłabiej naświetlonym spocie robisz LST czyli zabierasz roślinom resztki światła glebując je...
    A jeśli chodzi o resztę to naprawdę świetnie jak na debiut ;)

skyf7y likes this.
  4. Wielki Zdrowy Topas

Wielki Zdrowy Topas Wiedza nadprzyrodzona

Co tam masz za aparat? Ładnie foty wychodzą,te nocne wymiatają.

skyf7y likes this.
  5. Cherrissimo

Cherrissimo Tuptuś

Spot nr 1 i roślinki na nim naprawdę fajne.
    Spot nr 2 może i oświetlony ale rośliny mają tam raczej mało światła (ta trzcina im go zabiera), są strasznie powyciągane.
    Spot nr 3 dobry do uprawy paproci której tam pełno.

skyf7y likes this.
  6. dzięki :), a co do lst to faktycznie nie przemyślałem ;p
    telefonem robione wszystkie fotki póki co, ale spoko że dobrze widać bo w sumie nie mam lepszej alternatywy :)
    dzięki za rady, wykarczuję trochę jak będę następnym razem ;d

7. dzięki :) a na przędziorka planuje zrobić oprysk z czosnku i cebuli :)

8. Witam co się dzieje z liśćmi?
    Czy to może powód mrówek których nagle się tam zrobiło przy krzakach od grona z jajkami ..

Attached Files:

9. LubięPaczać

LubięPaczać Dyskutant

jakaś mszyca albo inne gowno ci je zjada. zrob jakiś oprysk na owady

10. UP
    Siemanko, witam wszystkich i każdego z osobna ;d
    pierwszy up, bo trochę się działo przykrych rzeczy :/
    najgorsze to strata shamana, którą zgiąłem na pół, chcąc zrobić proffesional LST, ale się nie podniosła z tego :/

dobra czas na foteczki
    SPOT 1

Jack Herer

dzień 68/ flo 28

AK47
    dzień 40/ flo 8

Afghan
    dzień 40/flo 8
    temu to jednak ten wiatrak w boxie idealny FIMMING zrobił, ma 4 piękne odrosty ;)

AK47
    dzień 40/ flo 8

AK47
    dzień 40/ flo 0 !!!!!!!
    Ten to nwm co się z nim dzieje, straszny karzeł. coś go wyryło z ziemii jakiś tydzień temu. Może jakaś sarna albo coś. Była mocno zwiędnięta ale "troszkę odżyła"

Killer Kush Auto
    dzień 68/ flo 20

SPOT 2

Purple Maroc

dzień 53 / flo 0
    postanowiłem spróbować lst na niej i w sumie spoko wyszło, ma 8-9 ładnych szczytów :) Dz

Dzisiaj jak przyszedłem na spota, zauważyłem pęknięcie na łodydze i się zdziwiłem, bo ja jej na pewno nie ułamałem (byłem delikatniejszy niż z shamanem). Jakby sama pękła podczas wzrostu jak szczyt był może za bardzo do gleby naciągnięty. Nie zaciekawie to wygłada, ale dobrze że po lst profilaktycznie popryskałem asahi ;) W każdym razie jej szczyt jest zdrowy nic nie więdnie ani nic a wygląda to na kilku dniową usterkę wiec może nie ma co się martwić bo serio ładnie wygląda ten purple maroczek ;)
    wygląda to tak:

SPOT 3
    mega słabo rosną na tym spocie, MEGA .Tylko jedna jest na flo a reszta zamula,
    za mało słońca :/. Może przeniosę je jeszcze na spota nr 1, bo są w donicach, ale zobaczymy jeszcze ;p

AK 47

dzień 40 / flo 0

Jack Herer
    dzień 45 / flo 8

AK 47
    dzień 40 / flo 0

AK 47

dzień 40 / flo 0

ciekawe czy coś wgl z nich będzie. w porównaniu z roślinkami z 1 spota to niebo a ziemia, a te to jeszcze niezakwitłe 40dniowe afy :/

Następny up za jakiś tydzień, dwa ;)

11. siemanko
    szybki upik
    i ogłoszenia parafialne ;d

jako, że już wszystkie panienki weszły na flo, kupiłem dodatkowo canna boost'a i pk od plagrona

na spocie nr 2 pruple maroc zaczyna swoją przygodę z flo :)

wykarczowałem jeszcze więcej tych wszystkich trzcin i teraz lepiej słoneczko napierdziela ;)

następnym razem jak będę na spocie to dam pierwsza dawkę burzy kwiatów z boostem, bo ostatnio to sama wodą podlałem niespodziewając się kwitnienia tak szybko

LST chyba całkiem spoko wyszło, bo jest 9 ładnych szczytów
    widoczek z boku
    nagiąłem go ostatni raz (nwmk czy na flo się jeszcze nagina roslinki?) i obciąłem liście zasłaniajace szczyty ;d
    widoczek z góry

Więcej co się działo:

A tak o to ostatnio sciałem pierwszego krzaczka ;d;d
    auto jack herer'a w 70 dniu
    wiem, że wcześnie, ale chciałem mieć już palonko na "już" 8)
    wyszło +/- 10g suchego, po tygodniowym suszeniu, ale nie mam jeszcze wagi więc to tak na oko
    palonko takie słabiutkie, szczególnie z blanta bo o dziwo z bonga to nawet spoko kopie ^^

następny pod kose idzie Killer Kush,
    zdjęcie robione jakoś tydzień temu, dzisiaj ma 82dni
    wtedy to podlałem go pierwszy (i chyba już ost raz) boostem i pk więc zostało juz tylko czekać do zniw, w koncu producent pisał 65 dni od ziarna do zbiorów haha
    za jakieś 2-3 tyg harvest, jak trichomki ładnie dojrzeją ;d i wtedy wszystko elegancko zważę i przedstawię wyniki :)

na spocie nr 1 wszystko gra i buczy. Panienki rosną ogólnie bardzo ładnie, aż miło się patrzy
    Ale zdjęcia wstawie przy następnym upie haha

na spocie nr 3 jest jeden wielki dramat i ch*jnia z grzybnią :x istna komedia xD
    3 z 4 panienek przeszły na flo 40 dnia, a jak byłem ostatnio (50 dnia ) to czwarta jeszcze dalej na wegu była a to automaty xD
    Jest tak słabe nasłonecznienie chyba o.O
    No ale wiem gdzie za rok nie sadzić no i jakich blędów nie popełniac ;d

TheSpecialOne and BonusTHC like this.
  12. BonusTHC

BonusTHC Tuptuś

Podoba mi sie ten killer kush, jest kozacki !

skyf7y likes this.
  13. marcopolo

Jakies wiescie ze spota? Panny zyja?

14. Siemanko czas na następny upik

panienki maja sie ok mimo ze nie było mnie przez jakies 2 tyg i ale juz sa ogarniete

Od ostatniej fr sporo urosły i sporo się działo wiec jestem ciekawy opini, ale mysle ze dobrze ida.
    nie było mnie w domu przez jakis czas i panienki zostawilem na pastwe losu ale dały elegandzko rade.

SPOT nr 1

Na tym spocie zostały już tylko 3, wszystkie to AK 47 i
    wszystkie maja po 86 dni. Za dwa tyg planuje je już ściąć, w 100 dniu około. Były w ziemii, a nie w donicy więc dobrze przeżyły upały minione, jak oceniacie?

oraz karzełek :(

SPOT nr 3
    panienki na tym spocie są bardzo słabe. Mimo że są to te same nasionka co na spocie nr 1, maja taki sam wiek ale wygladają bardzo mizernie. Nie ma co ich porównywać nawet.
    spot beznadziejny ale może coś z nich bedzie...

AK 47 dzień 85

Od od ostatniej fr pod kose poszły 2 kolejne panienki killer kush i auto afghan
    Killera Kusha sciąłem przed wyjazdem na Afghana przedwczoraj jak wróciłem
    jeden cały w pleśni a drugi przesuszony ze z krzaka przy ścinaniu mogłem normalnie korka nabić i zajarac ;d
    akurat najgorsze upały były a afghan jako jedyny na spocie był w donicy.
    no ale do konkretów:
    KK poszedł pod kose w 95 dniu bo plecha atakowała mocno.
    Ogólnie to ponad pół krzaczora wyebuaem o tak o :(
    tak wygladał zaraz po ścieciu:

mokrego było 165 około z czego 85 poszlo na suszenie a reszte do wyjeb.. ;d po dwutygodniowym wysuszeniu wyszlo 25 co jest chyba niezlym wynikiem po takich stratach bo na chlopski rozum bylo by z 50 jakby nie plecha co jak na pierwsza uprawe było by chyba spoko. Szkoda tego kusha :/ bo bardzo dobre palonko z niego jest,

Afghan ścięty w 85 dniu
    nie mam nawet fotki sprzed ścinki ale to i lepiej bo wygladał jak obraz nędzy i rozpaczy wiec nie ma co psuć sobie humoru ;d
    tak wygładała 2 tyg przed scinką i wtedy była podlana ostatni raz. Nie zcinałem jej wtedy bo chciałem żeby w fotel wgniatała i czekałem na brązowe trichomy ;d[​IMG]
    jak poszedlem go skosić przedwczoraj to niestety ta roślinka już nie żyła, była tak przesuszona, że nwm jak to opisać łamała się wrękach, nabiłem lufeczke i prosto z krzaka zajarałem, suchość jak po 5-dniowym suszeniu, zero chlorofilu spalało się idealnie z lufki. Cały krzak ze wszystkim ważył 33,3 ;d ale powiem Wam, że jakby nie ten smak to by zajebistebe było ;d

wyglada tak po mocno wstepnym trimeringu, a bardziej wyrywaniu pobierznie lisci
    wyszlo około 20 ale jeszcze to podsusze w opakowaniu po cukrze/ mące. klepać to klepie ale jest liściaste mocno, nie ma jak tego jak dokładnie wytrymować więc smakuje jak smakuje.
    przez bongo dobrze się to pali i mocno klepie ale z lufy to siano siano siano... xd

Purple maroc na tych trzcinach to chyba najładniej wygląda, po lst ma około 10 szczytów siegających do pasa ;d zajebiscie wyglada, ładny krzaczor nie ma co pier. :P
    W następnym upie wstawię foto, bo statnio bez tel na spocie byłem i nie miałem jak zrobić :)

Jak oceniacie rosnące panienki i wynik ? ;d

ZIELONA, ciasto and Heniekzbagien like this.
  15. kozak, te ak47 chyba mocno zbite topy maja co?

16. ZIELONA

ZIELONA Administrator Administrator

Z ziółkiem jak z winem , na smak i zapach wchodzi czas i warunki suszenia :)

skyf7y likes this.
  17. dieki:)
    topiki ładne i pulchniutkie jak pączusie ;d
    winko też lubię ;)

18. 110 dzień a purple maroc jakby jeszcze nie wszedł na flo, jest trochę białych włosków ale jest ich tyle samo co miesiąc temu

zdjęcia z 19.08
    widoczek z góry:
    i z boku:
    wygląda ładnie (chyba), jest ładnie rozkrzaczony, około 12 szczytów i wszystkie sięgają mi do pasa. No ale jeszcze jakby nie kwitła niestety, nie wiem co on się tak ociąga, że w połowie sierpnia jeszcze nie kwitnie?:/ dostał normalną dawkę na flo burzy kwiatów i boostera, więc zobaczymy, w niedziele wybieram się na tego spota

Zbliża się 100 dzień życia automatów, więc pora żniw i ogarniania plantów. Mało czasu i sporo roboty. na spotach sucho jak na sucharze bo upały i nic nie pada :P

Pod kosę poszedł kolejna panienka:
    Ak 47, w 95 dniu
    tak sie prezentowała przed kosą:
    po obróbce wyszło 105g mokrego, za tydzień po wysuszeniu powiem ile było, ale oczekuje 20 g z tego :)

Reszta roślinek która idzie pod kosę za tydzień ma się tak:
    [​IMG] [​IMG]

ciasto likes this.
  19. marcopolo

Cos nowego??

20. jak tam idzie jakis udpade?

nasiona marihuany, nasiona konopi