1. Archiwum starego Forum jest dostępne pod adresem: forum2.nasionakonopi.pl
  Dismiss Notice

Dania przygotowuje sie do produkcji medycznej marihuany

Dyskusja w dziale Medyczna Marihuana Aktualności rozpoczęta przez chili w dniu 10.03.2018

 1. chili

  chili Expert

  Wraz z Nowym Rokiem w Danii możliwe będzie uzyskanie recepty na medyczną marihuanę, co zostało rozstrzygnięte przez polityków w zeszłym roku. Teraz duński parlament ma zdecydować, czy konopie będą uprawiane na terenie kraju.

  O rządową licencję na uprawę konopi w Danii ubiega się na dzień dzisiejszy 13 firm, w tym ogromny kanadyjski konglomerat Canopy Growth, który utworzył w tym celu spółkę z mieszanym kapitałem Spectrum Denmark we wrześniu tego roku. Jednak duński parlament nie przegłosował jeszcze odpowiednich regulacji.

  Mówi się, że to kosztowna sprawa, ale poprzez uprawę konopi w Danii możemy w sposób kompetytywny obniżyć cenę – mówi Liselott Brix, rzecznik ds. problemów zdrowotnych Dansk Folkeparti.

  Początkowo, legalizacja medycznej marihuany w Danii przejdzie przez czteroletni program pilotażowy, na który przeznaczonych zostanie 22 mln koron (ok. 12,5 mln PLN). Po zakończeniu tego okresu parlament ma wydać permanentną decyzję.

  Aktualny koszt kuracji medyczną marihuaną dla pacjenta to 2-6 tys. koron (1,1-3,4 tys. PLN) w skali miesięcznej, a naszym zadaniem jest obniżenie go o połowę – mówi Lars Tomassen, CEO Danish Cannabis, firmy produkującej medyczną marihuanę, dodając:

  Oczywiście, że chcemy na tym zarobić, ale jeśli możemy pomóc w oddaniu do użytku publicznego lekarstwa opartego na produkcie, który ma 4 tys. lat, udało nam się zmienić ten świat. Jeśli więc Bóg, parlament, burmistrz i cała reszta polityków wyda pozytywną decyzję, będziemy gotowi jesienią 2018.

  całość- https://magivanga.com/2017/10/28/dania-przygotowuje-sie-do-produkcji-medycznej-marihuany/
   
 2. 2515

  2515 Forumowy guru

  A w Polsce chyba już zapomnieli o medycznej marihuanie, zamiast działać szybko na tej linii, co mogło by trochę od ciążyć ten chory system, to myślą jak finansować NFZ, który z roku na rok coraz większe straty generuje, a usługi na coraz niższym poziomie są.
   

nasiona marihuany, nasiona konopi