Czym jest indica, sativa, ruderalis?

mafo 22.12.2017

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. mafo

mafo Banned Zbanowany

Siema. Chciałbym żeby w temacie wypowiedziały sie osoby które wiedzą na 100% o co chodzi. Bo mam takie pytania:
    Indica ,czyli indyjskie , to wiem.

- A co to jest rudealis? Bo w internecie znalazłem informacje że to jest konopia dzika. Czyli te rośliny które spotykamy w polsce które same rosną, nikt ich nie sadził (tzw. samosiejka) to to są właśnie ruderalis?

- Co to są konopie przemysłowe? Czy to są właśnie te ruderalis?

- Sativa, po polsku siewne, Ale co znaczy te słowo siewne? bo indica to wiemy co to, z indii, a siewne co znaczy?

Bardzo prosze żeby w tym temacie wypowiedział sie jakiś fachowiec/expert , bo ja uprawiam już kilka lat, i nie znam tych pojęć, bo żyjemy w takim kraju gdzie tego typu informacje są utrudnione do zdobycia. Nie znam nikogo osobiście kto by mi to wytłumaczył, a w internecie też za dużo informacji na ten temat nie ma, po za tym to ludzie wypisują różne głupoty.
    Jest to dla mnie bardzo ważne bo chciałbym o tych roślinach wiedzieć jak najwięcej.

2. Natasz

Natasz Gość

osoba uprawia kilka lat i nie zna pojec xD prosze nieoslabiaj mnie troll? czy dziecko ?

• Lubie to x 2
  3. Al Bundy

Al Bundy Zagubiony

• Lubie to x 8
  4. ProrokX485X

ProrokX485X Użytkownik

Sativa-Jest to jeden z 3 gatunków konopi rośnie ona większa pochodzi bardziej z ciepłych klimatów bardziej równikowych kwiaty tego gatunku są zazwyczaj bardziej "włókniste" a co za tym idzie mniej zbite mają raczej taką luźniejsza budowę haj jest energiczny bardziej pobudzający kreatywniejszy bardziej siada na głowę niż na ciało ale nie koniecznie polecana na dzien/imprezy
    Indica- Gatunek o wiele niższy od Sativy bardziej zbita struktura krzewu jak i kwiatów idealna na relaksujące wieczoru ponieważ haj jest relaksujący przybijający do fotela i zazwyczaj bardziej narkotyczny niż Sativa haj siada bardziej na ciało niż na głowę Indica jest bardzo ceniona w Medycynie ponieważ zawiera więcej CBD niż Sativa co za tym idzie jest lepsza w walce z chorobami
    Ruderalis-przez wielu nie zaliczany do gatunku konopi jest bardziej uwazany za pod gatunek praktycznie nie występują nasiona 100% tego gatunku zazwyczaj robi się z niej krzyżówki ponieważ jest najmniejszą z wyżej wymienionych gatunków mało o niej wiem więc nie będę się rozpisywał
    Mogłem się pomylić gdzieś i trochę chaotycznie napisałem ale mam nadzieje że wybaczycie jak sie pomyliłem lub mówię głupoty to poprawcie albo zlinczujcie pozwalam :D:

5. Natasz

Natasz Gość

no tos wyjasnil trolowi cos co jest dostepne na tacy fajnie ze sa uzytkownicy ktorzy maja duzo serca do niesienia pomocy ale te informacje sa dostepne od reki w internetach a na tym forum to znajdzie je niewidomy

6. ProrokX485X

ProrokX485X Użytkownik

aa tam 1min z zycia mniej mnie nie zbawi nawet jak to troll

7. mafo

mafo Banned Zbanowany

Ale prosiłem przecież żeby sie wypowiedział w temacie ktoś normalny.
    I chodziło mi o to żeby ktoś mi wytłumaczył własnymi słowami, a nie definicje podawał, bo definicje to ja moge w internecie znaleźć.

Chodzi mi głównie o to czy ruderalis to jest to co ludzie nazywają samosiejka co rośnie w całej polsce?
    I czym są konopie przemysłowe? Jak sie nazywa ten gatunek?

8. Gandalf.

Gandalf. Gość

Definicja jest jedna, którą każdy prawi na swój sposób
    najwidoczniej masz problem z logicznym myśleniem, a hodowanie nie jest dla ciebie jeśli po owych" latach "nie masz pojęcia o tym o czym teoretycznie "od tych lat" siejesz haha
    jebac trolli :D:

• Lubie to x 3
  9. judaista

judaista Moderator Moderator

Hokus pokus, znowu lopus hahaha

Dałbym ci perma od razu, ale poczekam aż wyzwiesz kogoś od kurew w ten swój specyficzny kretyński i dziecinny sposób. Tak tylko, żeby mieć podstawy i dowód.

• Lubie to x 3
  10. Mroczny

Mroczny Zagubiony

11. mafo

mafo Banned Zbanowany

Definicje to ja znam bardzo dobrze.
    Wiem co to indica.
    Wiem co to sativa, i wiem czym sie różni sativa od indici. Ale nazwa "siewne" i to właśnie chciałbym wiedzieć.
    Chciałbym też wiedzieć czy te rośliny co rosną same w polsce co nikt ich nie sadzi to czy to sie nazywa ruderalis. (ludzie mówią na to samosiejka).
    Chiałbym też wiedzieć jak sie nazywa gatunek konopi na który ludzie mówią że to konopie przemysłowe.

Zamiast smapować bez sensu to moglibyście mi pomóc.

12. Gandalf.

Gandalf. Gość

Przemysłowe to takie które same Przemy z Przemyśla sieją

• Lubie to x 1
  13. mafo

mafo Banned Zbanowany

O co ci chodzi? Ja założyłem konto po to żeby spędzić miło czas na forum i sie czegoś dowiedzieć/nauczyć, ale na razie to sie niczego nie dowiaduje i spotykają mnie same nie miłe rzeczy, bo założyłem temat żeby pogłembić swoją wiedze a taki Gandalf zamiast pomóc to farmazony pisze.
    Pozdrawiam.

14. judaista

judaista Moderator Moderator

Może pogłąbić?

Uprawiasz już parę lat i nie wiesz czym się różni indica, sativa i ruderalis? I smell bullshit haha

15. Natasz

Natasz Gość

wezmie ktos wyjebie ten temat do kosza i da mu bana czy troll bedize trwal?

16. mafo

mafo Banned Zbanowany

Wiem że sativa od indici różni sie wyglądem, działaniem, okresem dojrzewania, itp. Ale nie wiem co znaczy słowo sativa. Na wikipedi pisze ze sativa to znaczy po polsku siewne, a na innej stronie pisze że sativa a siewne to dwie różne rośliny. Wiec nie wiem o co chodzi, i założyłem ten temat żeby zaczerpnąć rady fachowca który sie na tym zna. Wejdź sobie na wikipedi i zobaczyć że tam pisze to co ja tu napisałem, a tu masz link do strony gdzie jest napisane co innego niż na wikipedi, https://www.cannabisnews.pl/konopie-przemyslowe-ekologiczna-zyla-zlota/
    I nie wiem czym jest te ruderalis, czy to jest to co ludzie mówią na to samosiejka?

Zamiast tak pisać bez sensu to być mi odpowiedział w temacie.

--- Dodano ---

Jak jesteś taki mądry to powiedz mi czy ruderalis to jest to samo co ludzie mówią na to samosiejka. A może nie powiesz bo boisz sie że źle odpowiesz i sie skąpromitujesz.

17. benger

benger Kumaty

genetyka ruderalis odpowiada za bycie nieświatłoczułym i wchodzi w okres kwitnienia po określonym czasie a nie jak sativa czy indica przy zmianie czasu światła.
    każda jest siewna wiec o chuj Ci chodzi?
    a samosiejka to jak w nazwie sama rosnie dziko i ona tehace nie ma. Prawde mówiąc wszystko rośnie dziko, tylko trzeba umieć odróżniać
    i to co napisałem wszystko jest w necie

18. mafo

mafo Banned Zbanowany

Ale chodzi mi konkretnie o to czy to co rośnie w polsce samo czyli to na co ludzie mówią samosiejka to to jest ruderalis?
    I jak sie nazywa gatunek który ludzie mówia na to "przemysłowe"?

Czy wy macie problem z czytaniem czy jak? że nie rozumiecie o co pytam, przecież pyatam sie już o to samo z piąty raz a wy tylko spamujecie zamiast normalnie odpowiedzieć na pytanie, to tak wygląda to forum, chodzi tu o to kto najwięcej na spamuje??? WTF?

19. Ty synek masz problem czytania ze zrozumieniem... wszystko ci wytłumaczyli jak na tacy... Ile ty masz tak na poważnie lat ?? Slyszales jeszcze o Hermafrodytach ?? Z tymi to jest zabawa jak urosna :D

20. badolafis

badolafis Banned Zbanowany

Wy zamiast mi pomóc to wolicie spamować nabijając sobie posty, albo konto mi banujecie. Co ja wam takiego zrobiłem? Po prostu nie wiem czegoś i chce sie dowiedzieć, a nie znam nikogo kto by mi to wytłumaczył, a w internecie to na każdej stronie pisze co innego.

Szukałem w internecie informacji na ten temat i znalazłem coś takiego: na wikipedi pisze że sativa to po polsku znaczy siewne, na innej stronie znalazłem że siewne to są tak zwane konopie przemysłowe inaczej włókniste, więc o co w tym chodzi?

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...