1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Czy to można spokojnie palić?

Dyskusja w dziale Offtop rozpoczęta przez Gardener w dniu 09.09.2018

1. Gardener

Gardener Tuptuś

Witam. ;d Nie widziałem innego odpowiedniego miejsca do tematu niż Offtop. Otusz mam pewien problem. Dwa tygodnie temu zrobiłem ścinke moich Amnesi. Robiłem juz małe i większe testy, szczerze... to nie jest najlepszy a wręcz okropny temacik. Nw dlaczego, pewny być nie mogę ale mam parę domysłów dlaczego.
    Po pierwsze i to fakt, jest źle ususzone. Niby miało być git a tak drapie w garło że po mocniejszym zaciągnięciu już nie chcesz tego kontynułować. (chyba zaczne palić z bonga albo zrobie z tego hasz).
    Po drugie, to jest mega mocne. Powiedzmy że została ścięta 3 tygodnie po terminie ścięcia. Więc jeszcze sporo czasu dojrzewała i produkowała thc. Po około 3 buchach mocno uderza do głowy.
    Jest jeszce jedna rzecz, na którą w ogóle nie mam odpowiedzi. Tydzień przed ścięciem na roślinach pojawiła się zgnilizna i pleśń. Nie byłem na to przygotowany i nie posiadałem jakiegoś preparatu. Gonił mnie czas ponieważ miałem mieć niedługo wyjazd. Robiłem opryski z cebuli, aksamitki itp., ale nic nie pomagało. Więc postanowiłem zrobić eksperyment. Miałem w domu troche siarczanu miedzi, stosując się info na necie zrobiłem 0,5 % roztwór. Wlałem do atomizera i opryskiwałem miejscowo na zakażone miejsca. Problem znikł. Trzy dni pózniej ściełem pierwszego krzaka, a drugiego około pięć dni po. No i tak teraz zastanawiam się nad tym siarczanem miedzi. Nw jest rzadziej stosowany więc żadnego dokładnego opisu nie znalazłem. Nie znalazłem też czasu karencji. :| I zastanawiam się nad jego szkodliwością. Z jednej strony nie jest aż taki szkodliwy, stosuje sie go w akwarystyce, niekiedy w weterynari no i w ogrodnictwie. No ale nigdzie nie znalazłem dokładnego info. Więc... czy moge to spokojnie palić ? Bo już po większych buchach nie dobrze się robi. Tak niby fajnie weźmie a potem już wymiękasz. No i właśnie nie wiem czy to przez jego moc, czy przez złe ususzenie (to jest fakt), czy przez ten siarczan miedzi. (jakieś objawy zatrucia..nw) Albo to przez moje stany depresyjne;). Jestem w tym zagubiony bo nie wiem czy mam to palic czy wywalić. Proszę o odpowiedz.
    Ps. Trochę się rozpisałem ;d.

2. Dzordz

Dzordz Zagubiony

Gardener likes this.
  3. 2515

2515 Forumowy guru

Paliłem raz amnezje, która nie gryzła w gardło, ale faktycznie bardzo mocna ta odmiana jest. Według mojego odczucia, kilka machów wystarczy, kwestia jeszcze jak dużo i jak często palisz.
    Gryzie bo może palisz jednak trochę spleśniały materiał, albo zrób jak Dzordz proponuje, bo może to pozostałość po nawozach.
    Miedzian WP50 ma chyba czas karencji 2 tygodnie, ale w składzie ma tlenochlorek miedzi.

Siarka (dwutlenek siarki) używana jest w przemyśle jako substancja konserwująca, aby zapobiec "pleśni", psuciu się produktów ...

Ty używałeś siarczanu miedzi, siarczany podobno dodaje się do wina, a miedź tak jak pisałem wyżej.

Last edited: 09.09.2018
  4. marcopolo

marcopolo Moderator Moderator

Jesli nie otrymowales dobrze,pozostawiajac mase zielonych lisci przytopowych to bedzie gryzlo/chlorofil/

5. Źle wysuszone/nie wysuszone zawsze będzie gryzło w gardło. Wysusz w skarpecie na grzejniku ale też nie przesusz i wsadź do słoja niech się curruje. Napewno smak się poprawi. Poprawi się też voltarz, zatem radziłbym uważać z paleniem tak mocnego ziela przy Twoich depresyjnych stanach. Pozdro

6. Gardener

Gardener Tuptuś

Dzieki wszyskim za odpowiedzi ;d. Szczerze tak to rozmyślając , to wątpie żeby to było od tego siarczanu. Prawdopodobnie to przez chlorofil (gryzący dym), złe samopoczucie no i kosmiczno moc. Zastosuje się do rady Dzordza i przeprowadze curring wodny. Wszystko zostanie oczyszczone z całego syfu, razem z tym cholernym siarczanem. Przy okazji będzie dużo łagodniejsze palenie. Tylko, po WC zwiększa się moc. A skoro to i tak jest już mocne, to czeka mnie wypad na orbite ;). Jeszcze raz dzięki.

7. LubięPaczać

LubięPaczać Błyskotlwy

Po wc zwiększa się moc? Pierwsze slysze

8. Dzordz

Dzordz Zagubiony

WC zmniejsza wagę topow przez co przeliczajac ilość thc na mniejszą masę wychodzi ze stężenie jest większe.

9. Jeszcze dużo przed tobą synu ;d

nasiona marihuany, nasiona konopi