czy ta ziemia da rade na out?

sshsh 01.01.2020

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
 1. Technik1

  Technik1 Tuptuś

  Przecież to nie ziemia tylko torf
   
  • HAHA XD x 1
 2. czyli ni chuja?
   
  • Lubie to x 1
 3. Osobiście najlepiej mi się uprawia na Canna Terra professional. Jak planujesz jakiegoś małego outa to bież to. Jak coś większego to zrób sam mieszankę zwykła ZIEMIA sklepowa (np. Athena) perlit i dolomit.
   
 4. A co jest slana ziemia na spocie? Najlepsza jest zwykła siema na której rosna pokrzywy, znaczy to że jest idealne pH i posiada minerały oraz jest bogata w azot. Jak jest marna ta na spocie to lepiej dać kupna. Torf może być ale odkwaszony i trzeba uzupełnić minerały w nim, bo jest raczej zbyt jałowy dla naszych roślinek. Ja używam czasem torfu odkwaszonego ale do kiełkowania jak są w kubeczku. Kupna ziema nigdy nie będzie maila wszystich niezbędnych mam składników ale ważne żeby nie była kwaśna a mała od 5,5 do 6,5 w każdym ogrodniczym taka jest dostepna, nie używałem jeszcze tych specjalistycznych ziem z wyższej półki,wiec się nie wypowiadam. Ale nie wiem czy jest sens tyle bulic.
   
 5. Jeśli nie chce ci się bawić w kupowanie worów dolomitu, perlitu itp to tak. Masz od razu 50l ziemi dobrze wymieszanej i nie martwisz się o nic. Pierwszą uprawę miałem na ziemi typowo marketowej i jest różnica bo taka najzwyklejsza strasznie się ubija. Ale jeśli chodzi o jakieś większe uprawy to jak dla mnie nie opłaca się wydawać tyle kasy.
   
  • Lubie to x 1
 6. a ziemia 25 l wystarczy do uprawy 5 roslin?
   
 7. Na indoor tak, na out to 20l pod 1 roślinę.
   
 8. to ja musze 100 l ziemi kupic lol
   
 9. Nie inaczej koleżko. Ale pamiętaj, że tyle to pod automata pod sezona to tak z 60l minimum.
   
 10. a na polautomat(fast version)ile?
   
 11. Też z 60
   
 12. to biore same automaty bo sie nie wyplace z ta ziemia
   
 13. Albo szukaj spota gdzie ziemia jest dobra:]
   
  • Lubie to x 1
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...