czy ta ziemia da rade na out?

sshsh 01.01.2020

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Technik1

Technik1 Tuptuś

Przecież to nie ziemia tylko torf

• HAHA XD x 1
  2. czyli ni chuja?

• Lubie to x 1
  3. Osobiście najlepiej mi się uprawia na Canna Terra professional. Jak planujesz jakiegoś małego outa to bież to. Jak coś większego to zrób sam mieszankę zwykła ZIEMIA sklepowa (np. Athena) perlit i dolomit.

4. A co jest slana ziemia na spocie? Najlepsza jest zwykła siema na której rosna pokrzywy, znaczy to że jest idealne pH i posiada minerały oraz jest bogata w azot. Jak jest marna ta na spocie to lepiej dać kupna. Torf może być ale odkwaszony i trzeba uzupełnić minerały w nim, bo jest raczej zbyt jałowy dla naszych roślinek. Ja używam czasem torfu odkwaszonego ale do kiełkowania jak są w kubeczku. Kupna ziema nigdy nie będzie maila wszystich niezbędnych mam składników ale ważne żeby nie była kwaśna a mała od 5,5 do 6,5 w każdym ogrodniczym taka jest dostepna, nie używałem jeszcze tych specjalistycznych ziem z wyższej półki,wiec się nie wypowiadam. Ale nie wiem czy jest sens tyle bulic.

5. Jeśli nie chce ci się bawić w kupowanie worów dolomitu, perlitu itp to tak. Masz od razu 50l ziemi dobrze wymieszanej i nie martwisz się o nic. Pierwszą uprawę miałem na ziemi typowo marketowej i jest różnica bo taka najzwyklejsza strasznie się ubija. Ale jeśli chodzi o jakieś większe uprawy to jak dla mnie nie opłaca się wydawać tyle kasy.

• Lubie to x 1
  6. a ziemia 25 l wystarczy do uprawy 5 roslin?

7. Na indoor tak, na out to 20l pod 1 roślinę.

8. to ja musze 100 l ziemi kupic lol

9. Nie inaczej koleżko. Ale pamiętaj, że tyle to pod automata pod sezona to tak z 60l minimum.

10. a na polautomat(fast version)ile?

11. Też z 60

12. to biore same automaty bo sie nie wyplace z ta ziemia

13. Albo szukaj spota gdzie ziemia jest dobra:]

• Lubie to x 1
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...