1. Archiwum starego Forum jest dostępne pod adresem: forum2.nasionakonopi.pl
    Dismiss Notice

Czy ta żarówka się nada na 1 roślinę?

Dyskusja w dziale Co kupić? rozpoczęta przez Osky3535 w dniu 27.11.2018

1. Ryjek

Ryjek Weteran

nada, ale to da Ci niecałe cztery tysiące lumenów.. a przydało by się z sześć.
    Temperature barwową ma dobrą. Na obie fazy rozwoju

2. LubięPaczać

LubięPaczać Dyskutant

3. RastaMann

RastaMann Dyskutant

Podepnę się pod temat przy okazji z pytaniem-jeśli mamy boxa np takiego jak w temacie 40x40 i wymagane jest tyle i tyle lumenów i chcemy mieć więcej niż 1 roślinę to należy dołożyć światła ?
    Jak jest z tymi cobami i ledisonami z temp ? w porównaniu do cfl porównywalnej mocy.

Last edited: 02.12.2018
  4. LubięPaczać

LubięPaczać Dyskutant

Jak na 40x40 potrzebujesz np. 8k lumenów to lepiej się tego trzymać bez względu na ilość roślin. Przy jednej jak będzie mniej to da radę bo jej nie pozaslania z każdej strony. Na ta chwile chyba wszystko jest lepsze od cfl a taki ledison sprawdza się świetnie przy małych powierzchniach. Zobacz sobie relki na cfl a ledusonie przy tej samej powierzchni - szybciej i więcej. Lumeny wyliczasz sobie z kalkulatorów w Googlach przyjmując 50k lm/m2. Drobne różnice na + czy - nie robią problemu. Na 0.16m2 powinno przypadać jakieś 8k lumenów ale taki ledison 80w mający 7200lm ogarnie temat

5. RastaMann

RastaMann Dyskutant

No a jak z barwą ? Nie widziałem tych ledów szczególnie mocnych z barwą 2700k tylko z tego co pamiętam to 4000 lub 6000. Jak wygląda przepalenie takiego leda ? Pytam bo raz w kuchni mój led w suficie wystrzelił paląc się na ziemi... Choć to nie ledison lub cob ale też led.

6. LubięPaczać

LubięPaczać Dyskutant

Barwa 4k jest idealna tak naprawdę. COB jest zamknięty w soczewce więc nawet jeśli padnie to nic się raczej nie stanie ;) Każde źródło światła pod prądem niesie za sobą jakieś zagrożenie pożarowe ale w przypadku LEDisON'a byłbym raczej spokojny

7. LubięPaczać

LubięPaczać Dyskutant

Ewentualnie jak robisz PRO i masz w chuj siana to możesz do wszystkiego dokupić gaśnicę automatyczną z główką tryskaczową (otwarcie przy 60+ stopni celsjusza) ;d

8. LubięPaczać

LubięPaczać Dyskutant

9. RastaMann

RastaMann Dyskutant

Nie no PRO nie robię,raczej AMATOR ;d No a jak to się grzeje,mocniej niż cfl ? Mam teraz 85w po 1 uprawie i się kurdę zastanawiam czy kupić leda czy jechać na tej cfl. Ostatnio na cfl wyszło mi z automata 20g,ciekawe jak by było na ledzie.

10. LubięPaczać

LubięPaczać Dyskutant

Prawie każdy dokłada mały wiatraczek komputerowy na obudowę tego ledisona i jest perfekto

11. RastaMann

RastaMann Dyskutant

a jaka odległość powinna być szczytów od leda przez całą uprawę by się nie wyciągała ? Wiatrak montowany w dół by rozdmuchał to ciepło czy zamontowany tak że led wisi i nad nim jest wiatrak skierowany do góry ? Nie wiem czy grzeje ta strona co jest światło czy odwrotna.

12. Heniekzbagien

Heniekzbagien Forumowy guru

Grzeje góra. Wiatrak na górę i ma dmuchać na lampę.

nasiona marihuany, nasiona konopi