1. Czy nowe forum Ci się podoba?

  Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
  Dismiss Notice

Czy obcinanie liści coś da i czy jest to trening dla roślinę

Dyskusja w dziale Trening rozpoczęta przez Co2 w dniu 22.02.2012

 1. Co2

  Co2 Użytkownik

  Wiatam! Chciałbym niedługo zacząć mój pierwszy out. Dużo czytałem na ten temat i trochę pilnowałem indoor'a kolegi. Zauważyłem, że roślina ma duże liście które przysłaniają topy. Czytałem trochę i nie którzy piszą, że obcinanie liści stresuje roślinę i może przez to zginąć, a drudzy że obcięte liście zasłaniające topy, zwiększają plon z rośliny. Nie wiem czy będę mógł je obciąć czy nie. I czy mogło by być to dodatkowym treningiem dla rośliny?
   
 2. Ben

  Ben Kumaty

  Opinie są podzielone ale jedno jest pewne systematyczne usuwanie po parę liści z krzaczka nie wywoła tak ogromnego stresu a przekłada się na dobre rezultaty. Dzięki temu dajesz czas roślince na regeneracje. Przy różnych treningach usuwanie liści to podstawa albo busz ci taki wyrośnie że tego nie ogarniesz już później chyba że nie stosujesz żadnego treningu to możesz sobie odpuścić.
   
 3. Enteogenny

  Enteogenny Wiedza nadprzyrodzona

  Wycinanie liści bardziej pasuje do indorka, na oucie to w sumie nie jest potrzebne bo słońce wędruje po niebie i w ciągu dnia oświetla roślinę z kilu stron :) Chociaż jak jakieś tam wiatraki powycinasz to na pewno nic się nie stanie.
   
 4. krystianrox

  krystianrox Guest

  ^ Dobrze wiedzieć :)
   
 5. Wujo

  Wujo Guest

  jestem za usowaniem z umiarem oczywiscie duzych lisci wiatrakowych jesli zaslaniaja "strategiczne" miejsca ;)
   
 6. Tak jak wyżej pisał Ben, opinie są podzielone, i każdy stosuje się do nich indywidualnie. Ja nie uważam obcinania liści za dobrą metode, topy i tak ci spuchną. Liście jak będa chciały to same odpadną, a jeżeli się trzymaja to znaczy ze są im potrzebne... Czy wyrywanie liśći wpływa na ilość plonu? Moze odrobine, ale i tak nie będzie to zauważalne. Wiec wniosek jest jeden nie ruszaj, i daj im swobodnie rosnąć a jesli chcesz zeby każde topy były dobrze doswietlone dostatecznie z każdej strony to zastosuj ostre LST i naginaj do samej ziemi łodygi, ale ostrożnie delikatnie z wyczuciem. Będzie to lepszy efekt niż wyrywanie lisci, bo każde wyrwanie to duży stres dla rośliny. Nie chce przytaczać juz przykładów z kurzajkami bo chyba już kazdy to zna hehehe :)
   

nasiona marihuany, nasiona konopi