1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Czy nawożenie jest wymagane?

Dyskusja w dziale Nawozy i środki ochrony roślin rozpoczęta przez mlynu345 w dniu 05.04.2017

1. mlynu345

mlynu345 Autorytet

Witam. Tak jak w temacie, czy nawożenie AF'ów jest wymagane? Nigdzie nie mogłem znaleźć informacji na ten temat, interesuje mnie czy moja roślinka umarłaby gdybym nie używał nawozów :)

2. Gandalf.

Gandalf. Expert

Z nwozami zawsze lepiej
    Możesz organike przetestować
    Albo kupić firmowa dobra ziemię z pakietem nawozu w sobie i nie nawozic

3. Luter

Luter Wiedza nadprzyrodzona

Nawozisz - palisz więcej ;f

Nie nawozisz - ;dupa:

;);)

4. v3nom

v3nom Weteran

chcesz sadzić konopie a żydzisz na nawóz 10,-
    chłopie, umrzeć to ona nie umrze ale nie bądź takim cebulakiem
    dużo też zależy od podłoża, niektóre ziemie są już nawiezione a co za tym idzie zapotrzebowanie na podstawowe składniki jest dostarczane bezpośrednio z gleby przez ok 6 tygodni (tak najczęściej opisują swoje ziemie producenci chociaż nie wiem czy wszyscy). w praktyce wygląda to jednak troszkę inaczej, owszem są tam składniki pokarmowe ale jak roślina wejdzie na FLO czyli jak już zacznie kwitnąć zmieni się jej zapotrzebowanie, będziesz potrzebować mniej azotu a więcej fosforu czy potasu.
    lepiej mieć nawóz, chociażby biohumus i burzę kwiatów.
    te dwa wystarczą Ci na minimum dwa grow (przy ilości ok. 3-4 plantów) a roślinka będzie bardziej szczęśliwa. szczęśliwa roślina daje szczęśliwe plony a tym samym ty też będziesz bardziej szczęśliwy :)
    pozdrawiam :)

1 person likes this.
  5. mlynu345

mlynu345 Autorytet

Nic nie zydze, nie jestem cebulakiem, ale tego udowadniać nikomu nie muszę ;d Sadze z kumplem pod koniec kwietnia i on mówi że ma wyje*** na nawozy, więc chcialem zasięgnąć informacji.

6. Gandalf.

Gandalf. Expert

Bez nawozow będzie lipnie.. ziemia przez jakiś okres czasu będzie miała co dostarczyć roślinie itd.
    Zależy też dużo od odmiany jedna potrzebuje więcej druga mniej.
    Wydaj z 50dych na zamienniki jak kumplowi szkoda kasy i miej coś w razie W.
    Albo jak rośliny będą płakać to dopiero działaj.

1 person likes this.
  7. mlynu345

mlynu345 Autorytet

Pewnie też zależy czy to automat, czy pełnosezonówka. Automaciki są nawet twarde, no nic, przemówię kumplowi do rozumu. Dzięki wszystkim i pozdrawiam serdecznie! Temat do zamknięcia.

8. Al Bundy

Al Bundy Moderator Moderator

Cóż, można chodzić na siłownię i spodziewać się efektów treningu jedząc suchy chleb i popijając wodą z kałuży ;f

9. uho667

uho667 Moderator Moderator

w ziemi all mix jest mozliwosc poleciec nawez sezony od kielka do scinki ,ale bez dodatku pk plon bedzie znacznie mniejszy ,zawsze mozna zrobic dobra ziemie ktora nazywa sie super soil i w niej bedzie wszystko od kielka az po sowity plon , lub mozna zastosowac nawozy wolno uwalniajace sie biotabsy czy inne i tez da rade poleciec bez obslugowo prawie

10. Al Bundy

Al Bundy Moderator Moderator

No, ale nawożona ziemia, to też nawozy, a koledze chodziło - zdaje się - o to żeby kompletnie nic nie dawać. Taki wariant slabo widzę.

11. uho667

uho667 Moderator Moderator

no nawet zwykla ziemia ma npk wiec da rade ale plon marny bedzie ,na bank nie zwiednie z braku nawozu ,robiac pomidory na dworze kilka lat zdarzylo mi sie nie dac nic do ziemi a ziemia to byla jakas stara z wczesniejszego grow i zawsze obsypalo pomidorami tak samo bedzie z konopia

ja wypowiedzialem sie wczesniej w taki sposob a nie inny bo myslalem ze chlopaki chca posadzic kielki i nie chodzic tam z butlami wiec napisalem o mozliwosci uzycia ziemi ze skladnikami i wtedy nie trzeba lac butli

dodam jeszcze ze rok temu posadzil kolega 3 automaty w ziemi z lidla z tym ze w doniczkach, na spocie byl chyba 2-3 razy i zebral plon kolo 15 g z krzaka bez ani jednej butelki nawozow , wiec pytanie jest co to za ziemia ale uwazam ze da rade zrobic automata bez nawozow a ponizej neistety po angielsku o super soil kilka lat temu bawilem sie z tym i wynik pod hps byl cud ,pod ledami nie mialem okazji sprobowac

How to Grow with Organic Super Soil: Just Add Water! (plus super soil recipe) | Grow Weed Easy

12. ViperX

ViperX Tuptuś

Tak myślę że może i nie trzeba ale lepiej nawozić, ale z drugiej strony są dzikie marihuany( Nie w Polsce) które rosną bez nawozów więc ciężko się trochę wypowiedzieć, ale według mnie z nawozem organicznym są lepsze, ale nie przesadzaj ;)