1. Archiwum starego Forum jest dostępne pod adresem: forum2.nasionakonopi.pl
    Dismiss Notice

Czy na sam początek jest dobrze?

Dyskusja w dziale Warsztat - dział techniczny rozpoczęta przez marcys w dniu 25.05.2018

1. Cześć, mam zamiar stworzyć z obudowy komputera boxa. Pierwszy raz zaczynam, planuje taki zestaw stworzyć i zakupić produkty i zacząć próbować swoich sił. Coś dodać,poprawić?

1. LEMON KICK, 1L, ORGANICZNY REGULATOR OBNIŻAJĄCY - 30 zł / Kupować czy nie?
    2. Nawóz Terra Vega 500ml | Na wzrost - 26zł
    4. BioBizz ziemia Light-Mix 20l– ZIEMIA - 20zł
    5. Nawóz Canna Terra Flores 500ml - 26zł
    6. Biopon Mikoryza uniwersalna 100ml - 23zł
    7. Miernik ph gleby 23zł / wody 45zł
    8. Auto ak47
    9. Perlit 2l - 8 zł
    10. Doniczka 6,5l
    11. Krążek torfowy
    12. Termometr

- Obudowa komputera
    - 2x Wentylator komputerowe 230v
    - 2x żarówki
    - Folia

2. LubięPaczać

LubięPaczać Dyskutant

Zależy czy patrzysz na koszty bo wg mnie:
    1. szkoda hajsu - są lepsze sposoby / tańsze
    2. szkoda hajsu - kup litr biohumusa za 6-7zł
    3. takiego punktu nie widzę...
    4. ziemia za 20zł? kup jakąś najtańszą ph 5.5-6.5
    reszta moze byc

3. QrczaK

QrczaK Tuptuś

Swoją pierwszą uprawę robiłem na nawozach advance nutriens - pH Perfect coś tam... Wielu krytykuje, na pierwszą uprawę uważam że jak znalazł - bardzo proste w obsłudze, cenowo nie ma dramatu (3x0.5l ok 90zl) i w zasadzie zapominasz o problemach z pH. Możesz odpuścić zakup regulatorów, ziemia najtańsza - uniwersalna, odpuszczasz zakup perlitu i innych dodatków. Proponuję zacząć po najmniejszej linii oporu i jak wyjdzie pierwsza dopiero inwestować w sprzęt, lepsze nawozy itd.

Na początek sprawdź czy Ci się to będzie opłacało, czy dociągniesz uprawę do końca i cZy w ogóle chcesz się w to bawić ;d pozdrawiam!

4. LubięPaczać

LubięPaczać Dyskutant

Ja mówię o litrze nawozu za około 8zł ;)

QrczaK likes this.
  5. fotokot

fotokot Dyskutant

Doradź mu jeszcze by nie kupował doniczek z drenażem bo to strata kasy, a mierzenie pH to strata czasu... i w ogóle niech podwiesi latarkę czołową zamiast świetlówki bo po taniości styknie a prąd kosztuje... haha

6. QrczaK

QrczaK Tuptuś

Zgadza się, ale uprawa na organikach jest trudniejsza no i wraca mierzenie pH. Taki komplet 3x0.5l przy największej zalecanej dawce starcza na min. 200l roztworu :) no i można sobie odpuścić wiele innych zakupów jeżeli chce się przyoszczędzić. Używałem i byłem bardzo zadowolony. pH mierzyłem 2 albo 3 razy i za każdym razem w granicach 6,3-7. Moim zdaniem duża wygoda i ostatecznie oszczędność.

7. LubięPaczać

LubięPaczać Dyskutant

Napisałem mu że ph może regulować za darmo tzn. tym co jest w domu. Za nawozy nie musi wydawać w chuj siana skoro to jego pierwsza uprawa i niewiadomo co z tego będzie a ziemia może być najtańsza. Co ty człowieku więc pierdolisz o doniczkach czy latarce czołowej? Niemasz się czego przyjebać i z nudów dopisujesz jakieś historie z chuja wyssane.

ZielonyPalaczTHC likes this.
  8. fotokot

fotokot Dyskutant

Nie przyjebałem się na siłę, to tylko zwykła szydera :) koleżka Cię posłucha i za 2 tygodnie będzie post w stylu: "ratunku, roślina mi zdycha! co zrobiłem nie tak?!" :) Wychodzę z założenia, że za pierwszym razem lepiej się dobrze przyszykować, a eksperymenty zostawić sobie na później :) No ale oczywiście można mieć również podejście w Twoim stylu bo i tak"nie wiadomo co z tego będzie". Tak wiem, dziwny jestem. Koniec offtopu, koleżka zrobi jak będzie chciał ;)

nasiona marihuany, nasiona konopi