Czy na sam początek jest dobrze?

marcys 25.05.2018

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
 1. Cześć, mam zamiar stworzyć z obudowy komputera boxa. Pierwszy raz zaczynam, planuje taki zestaw stworzyć i zakupić produkty i zacząć próbować swoich sił. Coś dodać,poprawić?

  1. LEMON KICK, 1L, ORGANICZNY REGULATOR OBNIŻAJĄCY - 30 zł / Kupować czy nie?
  2. Nawóz Terra Vega 500ml | Na wzrost - 26zł
  4. BioBizz ziemia Light-Mix 20l– ZIEMIA - 20zł
  5. Nawóz Canna Terra Flores 500ml - 26zł
  6. Biopon Mikoryza uniwersalna 100ml - 23zł
  7. Miernik ph gleby 23zł / wody 45zł
  8. Auto ak47
  9. Perlit 2l - 8 zł
  10. Doniczka 6,5l
  11. Krążek torfowy
  12. Termometr

  - Obudowa komputera
  - 2x Wentylator komputerowe 230v
  - 2x żarówki
  - Folia
   
 2. LubięPaczać

  LubięPaczać Tuptuś

  Zależy czy patrzysz na koszty bo wg mnie:
  1. szkoda hajsu - są lepsze sposoby / tańsze
  2. szkoda hajsu - kup litr biohumusa za 6-7zł
  3. takiego punktu nie widzę...
  4. ziemia za 20zł? kup jakąś najtańszą ph 5.5-6.5
  reszta moze byc
   
 3. Swoją pierwszą uprawę robiłem na nawozach advance nutriens - pH Perfect coś tam... Wielu krytykuje, na pierwszą uprawę uważam że jak znalazł - bardzo proste w obsłudze, cenowo nie ma dramatu (3x0.5l ok 90zl) i w zasadzie zapominasz o problemach z pH. Możesz odpuścić zakup regulatorów, ziemia najtańsza - uniwersalna, odpuszczasz zakup perlitu i innych dodatków. Proponuję zacząć po najmniejszej linii oporu i jak wyjdzie pierwsza dopiero inwestować w sprzęt, lepsze nawozy itd.

  Na początek sprawdź czy Ci się to będzie opłacało, czy dociągniesz uprawę do końca i cZy w ogóle chcesz się w to bawić :D pozdrawiam!
   
 4. LubięPaczać

  LubięPaczać Tuptuś

  Ja mówię o litrze nawozu za około 8zł ;)
   
  • Lubie to x 1
 5. fotokot

  fotokot Tuptuś

  Doradź mu jeszcze by nie kupował doniczek z drenażem bo to strata kasy, a mierzenie pH to strata czasu... i w ogóle niech podwiesi latarkę czołową zamiast świetlówki bo po taniości styknie a prąd kosztuje... haha
   
 6. Zgadza się, ale uprawa na organikach jest trudniejsza no i wraca mierzenie pH. Taki komplet 3x0.5l przy największej zalecanej dawce starcza na min. 200l roztworu :) no i można sobie odpuścić wiele innych zakupów jeżeli chce się przyoszczędzić. Używałem i byłem bardzo zadowolony. pH mierzyłem 2 albo 3 razy i za każdym razem w granicach 6,3-7. Moim zdaniem duża wygoda i ostatecznie oszczędność.
   
 7. LubięPaczać

  LubięPaczać Tuptuś

  Napisałem mu że ph może regulować za darmo tzn. tym co jest w domu. Za nawozy nie musi wydawać w chuj siana skoro to jego pierwsza uprawa i niewiadomo co z tego będzie a ziemia może być najtańsza. Co ty człowieku więc pierdolisz o doniczkach czy latarce czołowej? Niemasz się czego przyjebać i z nudów dopisujesz jakieś historie z chuja wyssane.
   
  • Lubie to x 1
 8. fotokot

  fotokot Tuptuś

  Nie przyjebałem się na siłę, to tylko zwykła szydera :) koleżka Cię posłucha i za 2 tygodnie będzie post w stylu: "ratunku, roślina mi zdycha! co zrobiłem nie tak?!" :) Wychodzę z założenia, że za pierwszym razem lepiej się dobrze przyszykować, a eksperymenty zostawić sobie na później :) No ale oczywiście można mieć również podejście w Twoim stylu bo i tak"nie wiadomo co z tego będzie". Tak wiem, dziwny jestem. Koniec offtopu, koleżka zrobi jak będzie chciał ;)
   
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...