Czy doniczki mają znaczenie?

marcin3652 03.02.2014

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Witam
    Czy dobrze bym zrobił jak bym od razu wsadził nasionko do 7-11l doniczki czy lepiej było by gdybym przesadzał z czasem do większej doniczki jak lepiej to z jakich doniczek do jakich
    Mam zamiar hodować Auto AK47

2. Sensimila

Sensimila Tuptuś

wszystko zalezy od Twojego uznania, ja bym polecał Ci na kilka początkowych dni dać pomidora do mniejszej doniczki, jak będzie się wyciągać to podczas przesadzania nasypiesz ziemie po same dolne listki i będzie dobrze :)

• Lubie to x 1
  3. Do do ile litrowego najlepiej przesadzić?

4. Sensimila

Sensimila Tuptuś

im większe tym lepsze :) ale 7 litrowe w pełni zaspokoją zapotrzebowanie miejsca dla korzeni :) jeśli pomogłem postaw blanta :)

• Lubie to x 2
  5. Wujo

Wujo Gość

ja zawsze pierwszy tydzien poltora trzymam w kubku plastikowym, jak przesadzam do docelowej doniczki to wkopuje rosline po same liscie... tak jak kolega wspomnial 7l wystarczy ;]

6. Hubertus

Hubertus Kumaty

Najlepiej w kubeczek, korzenie tworzą się na mniejszym obszarze, lepiej "jedzą" w początkowych dniach, gdy się skończy papu w małej donicy, przesadzić do większej pobudzi to korzenie do gwałtownego rozrostu w poszukiwaniu jedzonka. Kilka dni po przesadzeniu nie powinno się używać nawozów :)

• Lubie to x 1
  7. Grumphy

Grumphy Junglist Massive

11L to optymalny rozmiar dla automatow

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...