Czy automat, który wypełni kubek i nie zostanie w czas przesadzony bedzie karłem?

Loyaboy 20.08.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Witam serdecznie.. Mam pare automatów, które są w 0,4l kubku juz ponad 4tyg i od paru dni weszły na flo (maja troche wlosow), czy normalnie odbiją po przesadzeniu do wiekszej doniczki? Mam obawy, ze moga byc karlami, bo korzenie juz dawno wypelnily cale miejsce w kubeczku, ale nie wiem jak nowe geeneracje automatow sie zachowuja... Ma ktos jest info z wlasnego doswiadczenia?

2. MissJokerSmoker

MissJokerSmoker Użytkownik

Czesc Loyboy.
    Własnego doświadczenia nie mam, bo automaty zawsze wrzucam do docelowej donicy,
    a gdy raz przesadzalam automat to byl jeszcze maciupki.
    Lecz w tym przypadku nie ma znaczenia, ponieważ kwitnącej rośliny czy to auto czy photo się nie przesadza, ponieważ ona po 2-3tyg od zakwitu, przestaje budowac bryle korzeniowa.
    Nie potrzebnie zestresujesz rosline,a stres w korzniach nigdy nie wplywa pozytywnie na rosline {i plon}.

3. L4nceR

L4nceR Kumaty

Tak jak pisze koleżanka wyżej. To tylko niepotrzebny stres. Jeśli jest już w fazie kwitnienia to zostaw je jak są.

PS. Pokaż no te karzełki bo ciekawi mnie jak wyglądają w kubkach :D

4. mam je zostawić w kubku 0,5l? to juz wole przekopac ziemie, dodac nawozu dlugodzialajacego i hejnal + przy astvitem spryskac przed przesadzeniem;) Nie wygladaja zle, maja ok 50cm, troche wyciagniete i wieksza polowa jeszcze nie ma wlochow, wiec moze cos z tego bedzie ;)

5. v3nom

v3nom Użytkownik

Jak przesadzisz to niewiele z tego bedzie.
    Skoro mowisz ze maja 50 cm to zostaw je i niech rosna

6. GoHan

GoHan Zagubiony

yo , chlopaki ci dobrze radza , już nie przesadzan , ino potrznie bedziesz musiał karmic w takich kubkach bo mało miejsca na bakterie , chyba ze waliz chemie to w tedy luzik , tak czy tak codziennie po 200ml wody jak masz cieplo bo to małe kubki itd ... jak na chemi to nie szalej z nawozami tylko ostroznie i wode regolować trzeba do ok 7 min 5,8- 6,2 najlepiej ale do 7 jest ok zeby nie było po wyżej ph 7 , nie jest to ogromny problem ale roslina ma problemy z przyswajaniem wpania magnezu zelaza

7. LastNinja

LastNinja hidden in the shadow

Wiekszym stresem i złem bedzie ciągłe przesuszenie . Ja przesadzalem kwitnace autosy a raz to nawet jednego w bardzo późnym flo po pijaku upuscilem i cala donnica sie rozjebala. Nic mu nie bylo , zmulił moze na 2-3 dni. Ludzie to jest chwast ktory wytrzyma sporo.

• Lubie to x 1
    • Kocham to ! x 1
  8. LastNinja i normalnie odbiły po przesadzeniu te kwitnace autosy?

Tez tak uwazam, ze wytrzymuja bardzo duzo..

9. LastNinja

LastNinja hidden in the shadow

Normalnie i bez problemu. Jak preflowery sa dopoiro to śmiało. Predzej bedzie ubogi plon z przesuszenia i braku papu niz ze stresu po przesadzeniu. Bierzesz nowa donnice wkladasz w nia starą i upychasz ziemie do okoła. Wyjmujesz starą i jak w tetrisie masz idealną dziuple. Delikatnie zdejmujesz stara donnice i ostroznie umieszczasz klocek w dziupli. Tylko nie mieszaj za bardzo w tych korzeniach. Od razu po zdjeciu kubeczka hyc do dziupli. Mozesz nasypac tez mikoryzy , najtanszej z marketu do mieszanki i bezposrednio do dziury. Na pewno nie zaszkodzi

10. pozytyw

pozytyw Użytkownik

przesadz je natychmiast - bedzie wiecej g i rosliny sie uciesza

11. lecą na outa! dzieki za pomoc Panowie!

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...