Cztery sezony + noname - ocena i problem z indukcją.

benger 06.08.2017

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. benger

benger Użytkownik

Siema,
    tworzę ten temat głównie z powodu problemu ze wszystkimi roslinami, które po 17 dniach indukcji nie pokazały jeszcze ani jednego preflowera. Przy okazji mile widziana z Waszej strony subiektywna ocena w tym hejt :D

Niezbędne informacje:

Growbox: 50x50x120 [cm], pole podstawy 0,25m^2, wyłożony folią diamond
    Oświetlenie: Mars hydro 300W, realny pobór 125W plus/minus 5W, trzymam na indukcji lampe 40~45 cm od roślinek
    wentylacja: mam 2 wentyle kanałowo osiowe, jeden jest na wlot drugi na wylot, i mam jeszcze jeden mieszający wolno stojący w boxie (zdjęcie niżej tego wolnostojącego)
    Doniczki: 4x5,7l + 1x1,5l
    Ziemia: uniwersalna czyli super tania ph 5,5 -6,5
    Temperatura: podczas świecenia 28 do 33 stopni celcjusza, podczas nocy 30 do nawet 40 stopni celcjusza (mają dzień w nocy, a noc w dzień dlatego taką temperaturę w nocy mają)
    Wilgotność: 50%-70%
    nawozy: biohumus, planton k
    nasiona: 2x Big Bud od seedbay; 1x Blue Brilliant od zambezy; 1x Strong Berry od akseeds; 1x noname z wora.

Historia życia roślin:
    20 Czerwca wyszły na świat czyli 30 dni życia miały 18/6 światło i od 20 lipca 12/12 aż do dzisiaj to 17 dni indukcji. Polewałem im na vegu: samą wode, wodę i biohumusa w róznych proporcjach, pare razy po dwie nakrętki pod rośline samego bohumusa, i pod koniec vega raz 0,25g/l planton k. Indukcja: raz plantona i też 0,25g/l i oczywiście woda czasem z biohumusem. I to całe moje nawożenie. Były trenowane lst, gdzieś tam wleciał toping i fryzjer kilka razy, ostatnie golenie było wczoraj i dość dużo poszło wiatraków. Przeglądam wszystkie rośliny w tym noname i ani banana ani włosa... wszędzie widze tylko małe odrosty...

Zdjęcia:

s

2. benger

benger Użytkownik

a dodam, że zdjęcia robione z fleszem :)
    pozdro

3. benger

benger Użytkownik

Up#1

Pora na up'a
    1)zrobiłem im przerwe od światełka na całe 36h (ciemnia), oby pokazały włosa na dniach, precz z bananem...
    2)pojawił się na liściach ewidentny niedobór jakiegos pierwiastka strzelam, że Zn ? Jak sie zacznie pocierać w tym miejscu gdzie deficyt wyskoczył to się kruszy liść w drobny mak . Za pewne osoby, które to miały wiedzą ocb.
    Jak mam pomóc big bud#2?

4. mattiv

mattiv Błyskotlwy

ledy, bajery, a to co najważniejsze czyli ziemia i nawozy, to po taniości, tera efekty, plus za duża temp.
    walnij im tam coś dobrego na weg

5. benger

benger Użytkownik

co do ziemi sie zgodze, mogłaby być lepsza i być możliwe, że teraz mam nauczke, ale będę pamiętać na przyszłość.
    co do temp, mam tam drugi wolnostojący wrzucić ??? - jest i tak już lepiej te upały największe przeszły więc do 36-38 max skacze już nie 40.
    gnojówka sprosta w proporcji 1:10?

6. benger

benger Użytkownik

Jest fatalnie, na liściach kolejne plamy, odrosty zaczeły obumierac, mam też wrażenie ze jakoś tak stoi w miejscu, nie pokazują sie włochy, zbliża się moja cierpliwość co do tych roslinek i prawdopodonie pójdą do utylizacji.
    MORE ON PHOTOGRAPHS...

7. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Ja mimo wszystko bym walczyl o nie.Jesli nie masz nic do stracenia podlej je nawozem z PiK+magnez,oraz mozesz zrobic im opryski z wody+magnez/2-3 razy/-i zobaczymy co bedzie dalej.;]
    Jesli ciagle sa na indukcji rowniez mozesz podac nawoz zawierajacy azot-to powinno je wzmocnic.Powodzonka;]

8. benger

benger Użytkownik

Mam aktualnie biohumusa, planton k i gnojówka. Dwa dni temu wszystkim roslinkom polałem troche gnojówki (azot + potas). Zamówiłem trypack indoor od bio bizz ( bio grow, bloom, top max) i ziemie od biobizza light mix (next grow) może jutro będzie, a jak nie to w pon.
    Co do tego oprysku z magnezu to co polecasz? tzn co mam kupić bądź jak taki roztwór zrobić :)

9. Stary Zgreed

Stary Zgreed Zagubiony

Dla mnie to nie tylko Magnez,ale i jescze Żelazo,dlatego tak dość szybko deficyt postepuje...opryski z Cal-Mag i powinno z czasem ustapić,chociaż te zniszczone liscie sie nie zregenerują.I takie pytanie czy wogóle badasz pH wody którą podlewasz rosliny...bo coś mi tu śmierdzi zjebanym pH,ta zbyt wysoka temperatura to tylko wisienka na torcie.

10. benger

benger Użytkownik

mam ph test od ghe test kropelkowy, ta reguluje octem staram sie podawać roztowry o ph: 6 lub 6,5 lub 7,0. Mi się wydaje, że ziemia zjebana i psuje wszystko. Albo to cholerne EC, którego nie mam jak sprawdzić.

--- Dodano ---

zapomniałem dopisać ze z temperaturą będę walczyć, zakupiłem także dwa wentyle na klips mają po 15W, więc wpierdole je tam i będą miał 3 mieszające XD więc ni chuja temp będzie musiałą już spaść.

11. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Tak ja wyzej,oprysk z wody+calmag,ja dawalem jeszcze kilka kropel rhizotonica do mieszanki i tym pryskalem nawet 2 razy dziennie.Na 0,5 litra wody dawalem ok.7-10 kropel cal-maga+5-7 kropli rhizotonica.Powodzonka:d
    PS.Moze pomysl na flushem,mozesz to przetestowac na jednej i zobaczysz co dalej.Po flushu zestaw nawozow i obserwacja.

12. Mroczny

Mroczny Zagubiony

Witam.Jebaj tego call maga przereklamowany.Kup w aptece sól epsom(6 zeta 20 g) i 2% roztworem spryskuj co 2 / 3 dni przez 1.5 tygodnia a stan roślin jeśli to magnez to się poprawi.Liście nie wrócą do zdrowego wyglądu ale obserwuj nowe liście czy są odpowiedniej barwy jeśli tak to wszystko będzie wporządku.Wentylatory mieszające nie zmiejszą ci temperatury w boxie.Jeśli chcesz zmiejszyć temperaturę pokombinuj coś z wyciągającym żeby był silniejszy ciąg.Następnym razem zainwestuj w podłoze lepsze
    Pozdrawiam Mroczny

13. Wywal ten planton K. U mnie było/jest to samo. Roślinka jest na FLO i liście zaczęły usychać od podlewania Planton K, choć równie bogaty w azot jest biohumus którym wcześniej podlewałem.
    Zrobiłem tak, że przelałem donice czystą wodą 2 litry, jak odsiąknęła zostawiłem na 2/3 dni. Później dałem na półtora litra wody (donice mam 10 litrową) 1,5 zakrętki biohumusa i 0,2g planton k - naprawdę profilaktycznie.
    Roślinki odżyły po długim zastoju.

Dzięki temu zresetujesz im podłoże, a cały proces wydłuży się o jakiś tydzień/dwa.
    Działaj jak najszybciej.

14. benger

benger Użytkownik

Podlałem wszystkie 5 roslinek wodą o ph 6.5 + biobizz root juice+ calmag, i spryskałem wszystkie wodą +calmag. Wleciał też trypack od biobizza, i nie wiem co z tym flushem czy go robić.
    Mam juz ziemie od biobizza light mix, przesadzać je do nowej ziemi czy się nie opłaca w tym etapie? Czy sadzić nowe? mam dużo pestek nowych afy i sezony.
    Piszcie co chceta tak zrobie :)

15. benger

benger Użytkownik

Wydaje mi sie, że coś ruszyły, ale preflowerów nadal brak (24 dzień indukcji) - czekamy.

16. benger

benger Użytkownik

UP

Mamy już 7 dobę od ciemni, rośliny (5szt) ciąglę wegują na świetle 12/12. Podlałem today 4 sezony po ok 1 litra wody na łeb, ten noname w butelce 1,5l kolo 300 ml. Dałem każdej w proporcji na litr: 1ml - bio grow, 2 ml - bio bloom, 2 ml top max. Robię im ciągle oprysk, dziś zrobiłem oprysk calmag na 1ml/300 ml. Ph wody przed dolaniem do roztworu nawozó wynosiło 6,5. Dodam jeszcze, że odrosty się pojawiają nowe, a stare rosną. Jest o tyle dobrze, że wyglądają lepiej niż ostatnio, lecz włosów nadal brak :c

Pictures:

• Lubie to x 2
  17. -RaStA-

-RaStA- Rasta it's my life

trzymaj,powinny się pojawić :D bądź cierpliwy :d Z Fartem!

18. benger

benger Użytkownik

UP
    Kolejne dni za nami, a rośliny są ciągle obrażone i nie pokazują preflowera. Daje im czas do końca sierpnia na przemyślenie swojego zachowania... Z początkiem września jak się nic nie zmieni zostaną zutylizowane. Dodam, że mają dzień 11h a 13h nocy - tak dla pewności niż 12/12.
    Jak widać na załączonych obrazkach przywróciłem je do formy więc nie mogą narzekać na jakikolwiek niedostatek pierwiastka albo mikroskładnika. Panel trzymam 50cm od szczytów.

19. benger

benger Użytkownik

UP
    To jest bardzo dziwne mianowicie zawsze je podlewam o ph 6-7, a dzisiaj sprawdziłem po podlaniu z podstawki jakie ph wychodzi. I wyszło, że tylko ten no name w butelce 1,5l ma ph 6,5 wypływające a cała reszta czyli cztery rośliny miały ph 4 lub 5 :/ Ocb? Zrobiłem flusha tym 4 roślinom - wodą którą używałem do flusha była z sodą oczyszczoną aby podnieść ph i przelewałem je do momentu aż zaczeło wypływać 6,5 lub 7 ph. Czemu ziemia której użyłem miała na opakowaniu ph 5,5 do 6,5 zaczeła samoistnie obniżać swoje ph do 4 lub 5? Co mam zrobić aby ten problem się nie powtarzał - sądze, że za kilka dni jak sprawdze ph wypływające z podstawki będzie znów niższe.
    Ktoś coś?
    Dodam, że używam kranówy. Jak je podlewam normalnie to odstaną, ale tego flusha dzisiaj dostały prosto z kranu czyli nieodstaną.

20. Klepany

Klepany Użytkownik

Jak często podlewasz? Przesuszajac glebę zakwaszasz ją, a druga możliwość to możesz mieć twarda wodę. Ja miałem taki problem, im głębiej w donicy tym niższe PH było. Pozdro

• Lubie to x 1
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...