1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Czemu tak wolno rośnie?

Dyskusja w dziale Początkujący OUTDOOR rozpoczęta przez jimmy w dniu 13.07.2013

1. jimmy

jimmy Kumaty

Siema. Mam dwa BlackMaster af fem.

1sza została wsadzona 15.06, obecnie 13.07 ma 10cm. Liście wyglądają dobrze, żadnych przebarwień, jest w 7l doniczce, wcześniej była w małej, przesadzona tydzien temu.

View attachment 7736 View attachment 7737

2ga: czasowo podobnie, tyle że dłużej kiełkowała i wychodziła, ma 6.5cm
    View attachment 7738 View attachment 7739

Podlewam je od niedawna, jak narazie jedna mała dawka Biohumusem.
    Co o nich sądzicie, czemu tak słabo im idzie?
    Nasłonecznienie bezpośrednie raczej 3/4 dnia

2. ReGu

ReGu Inspiracja

Hmm... Co ile je podlewasz wodą i biohumusem ? I sprawdzałeś ile ma ph ta twoja ziemia jak przesadzałeś ?

3. grzeesiekk

grzeesiekk Błyskotlwy

W jak małej była wcześniej? Możliwe jest że za długo zwlekałeś z przesadzeniem,dlatego tak wolno rosła bo nie miała miejsca na korzenie.Jeśli mam rację to teraz powinno wszystko wrócić do normy po przesadzeniu.

4. maladama

maladama Wiedza nadprzyrodzona

mi sie tez wydaje ze za dluga ja trzymales w malej doniczce. Czy jak ja przesadzales to korzenie byly juz dobrze rozwiniete??

jimmy likes this.
  5. jimmy

jimmy Kumaty

Podlewam co 2-3 dni, różnie, na oko. Doniczki mają dziury duże na dole więc pewnie nie jest przelana? No chyba, że spadnie deszcz to częściej:P
    Ziemia miała ph książkowe, bo była kupna, z lekką dosypką naturalnej w której rosną warzywa z powodzeniem.

grzesiekkk chyba masz racje, bo musiałem wyjechać i powinienem przesadzić, ale ludzie z forum radzili, żeby jak nie mam czasu to ją zostawić w małej, bardzo małej

zajebana była cała korzeniami, także korzeni nie brakuje;d i chyba faktycznie ta mała doniczka zjebała, okaże się niedługo.

Czyli nie zjebałem strasznie? Mimo tego, że to automat to będzie sobie dalej rosła w góre i wielkich efektów ubocznych nie będzie?

6. maladama

maladama Wiedza nadprzyrodzona

no to sam sobie odpwoiedziales, Jak byla cala korzeniami upchana to jak miala sie rozwijac dalej?? Ja tam ejstem leniwa i po przygodach z malymi doniczkami juz wiecej ich nie uzywam tylko wsadzam od razu do docelowej i nich sie dzieje co chce.

co do tego czy sie ogarni czy nie no to raczej sie ogarnie :) ona juz powinna zaczac kwitnac..

7. jimmy

jimmy Kumaty

Ja też nie lubie małych, ale na początku musiałem, bo miałem troche komplikacji:P
    Nie pali mi się więc mam nadzieje, że nie będzie kwitnąć tylko podrośnie do tego 50cm ;d
    Jedna w ciągu 8 dni podrosła 5cm więc chyba jest nadzieja:P

nasiona marihuany, nasiona konopi