Czego jej brak? Auto NL

Shorty3D 06.04.2020

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Witam,

czy możecie pomoc w diagnozie? Ziemia Canna Proffesional Podlane w czwartek ok 0,8L każda, pH roztworu w podstawce od 5,8 - 6,2.
    Do wody dodane zgodnie z dawkowaniem
    Vega Flores i Hesi bloom. PH 6,4.
    Szczyty u jednej opadły i dalej opadają. Za wczesnie nawozy na kwitnienie? Wydawało mi się ze sa już w indukcji.
    Auto NL od QS

FE1BF992-9C4B-4C2D-9F06-6AF42F7336EF.png C5366152-3D33-4B0A-A07B-4531C64E0ACA.png 777EF765-2168-4313-B0BD-549CE10454D8.png

2. Shorty3Dpl

Shorty3Dpl Gość

Nikt nie ma jakiejś diagnozy? Dzisiaj wstały trochę na kilka godzin i znowu opadły :(

3. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

Jeśli ph wody z podstawki jest niższe niż ph roztworu którym podlewasz to znaczy że ph gleby jest jeszcze niższe czyli prawdopodobnie w granicach 5-5,5 czyli kwach jak chuj i tu pewnie leży problem...mogą być jeszcze nieumiejętnie podlewane tzn przelane albo przesuszone a ostatnia diagnoza najmniej prawdopodobna to szkodniki w glebie...ale najpierw to podnieś ph gleby

4. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

Może być też tak że w glebie porobiły się korytarze od zbyt szybkiego podlewania i gleba nie nasiąka wystarczająco tylko wylewa się korytarzami na podstawkę a gleba nadal sucha i roślina przesuszona

5. Short3Dpl

Short3Dpl Gość

Ok, czyli co byś proponował? Właśnie sprawdziłem z ze na worku Canna Profesional jest napisane żeby podlewać woda o roztworze 6,0. Z reguły podlewam w granicach 6,2 - 6,4 wiec nie wiem jak mogła się zakwasić. Czy Bio Grow nie powinien regulować pH?

6. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

Może i reguluje ale chyba w sensie lekko zakwasza zapobiegając podnoszeniu się ph gleby...trochę za bardzo wyregulował:)
    Pewnie wina azotu amonowego
    Odkwasisz glebę czymś co zawiera dużo wapna...jest sporo takich środków...wybierz sobie według własnych preferencji

I podlewaj planty bardzo powoli żeby równomiernie nawilżyć całą glebę

7. Shorty3Dpl

Shorty3Dpl Gość

Dzięki za porady! Jest może jakaś lekko gazowana woda do kupienia, która by to załatwiła i dodatkowo napowietrzyła glebę?

8. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

nie wiem która z wód gazowanych ma wysokie ph...pamiętam z ostatniej uprawy że primavera miała koło 7 ale była niegazowa...kup kroplę beskidu i nałęczowiankę i zobacz która ma wyższe ale kilka podlań może minąć zanim gleba nabierze odpowiedniego odczynu

9. Shorty3Dpl

Shorty3Dpl Gość

Ok, tak zrobię. Na razie bez nawozów. Kwasomierz gleby tez zamówiłem żeby na przyszłość być pewien co tam się dzieje. Wielkie dzięki za pomoc!

10. siema, dzisiaj miałem podlewać ale załączam jeszcze zdjęcia z dzisiaj bo na liściach nowe informacje się pojawiły. Czy to dalej może być zbyt niskie pH?

4D6B894A-45E9-4D25-8AB1-427F7FDE040B.jpeg 1FA6A940-C063-49B8-8FF2-8EB2F30D9B7E.jpeg

11. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

Deficyt wapnia (Ca)
    Pierwsze na deficyt narażone są młode liście, stają się małe i zniekształcone lub mają nieregularne krawędzie, bądź martwe plamki. Rozwój kwiatów jest wstrzymany, gniją ich koncówki i/lub następuje gnicie i obumieranie korzenia. Deficyt powoduje obumieranie koncówek liści, koncówka liścia zawija się. Następuje także nekroza i chloroza, głównie na młodszych liściach. Objawy: na młodszych liściach rozwija się chloroza i zniekształcenia takie jak zmarszczki, karłowatość, rozwijanie się liści w kształcie pasków, pędy przestają rosnąć i zaczynają grubieć.

12. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

Czyli wszystko jasne draniu...od pocztku to był deficyt cal...ogarnij sobie jakiś cal mag albo lej muszyniankę i będzie git...ale to ph gleby też możesz zmierzyć i pewnie lekko podnieść

13. Dzięki green kondor! Mam nadzieje ze uda się uratować. Mam tez Terra Flores i Hesi Boost, nie wiem czy zawierają jakiś wapń żeby dodać razem.

14. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

Terra flores nie ma w składzie wapnia a na hesi boost za wcześnie ale też raczej nie ma...najlepiej jak byś zrobił opryski pod liście z cal mag bo indukcja nie trwa za długo a drugi raz się nie powtórzy...każdy dzień się liczy...klasyczne podlewanie dłużej będzie uzupełniać niedobory...ja bym na twoim miejscu zamawiał cal mag jak najszybciej a do tej pory lał muszyniankę

https://sioubiz.pl/pl/p/Advanced-Nu...MI5LnH95fZ6AIVxoeyCh3wgwNPEAQYBiABEgJuCfD_BwE

15. Shorty3Dpl

Shorty3Dpl Gość

ok, zamówione. Lać samą muszynianką? Czy wymieszać z woda? Ta co kupiłem średnio nasycona ma pH 6,16 wiec słabo do podwyższania :(

16. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

nisko nasycona ma takie samo ph ale teraz ważniejsze żeby tego wapnia dostarczyć...jedyne co mógłbyś zrobić zanim przyjdzie cal mag to dolać do muszynianki nieco wody alkaicznej żeby to ph zwiększyć nie tracąc dużo muszynianki w roztworze do podlewania ale nie wiem czy to ma sens...myślę że lepiej samą muszyniankę żeby jak najwięcej tego wapnia było...to ph mogło nie mieć znaczenia...a wyregulujesz sobie przy okazji na przyszłość ale teraz ten niedobór uzupełnić najważniejsze

17. Shorty3Dpl

Shorty3Dpl Gość

Kurde a już dzisiaj podlalem mieszanka z dostaną kranową. PH na podstawce powyżej 6 na każdej. Zrobić jutro kolejne podlanie tylko mniej? Jakiś pomysł? Do tego zobaczyłem na podstawce malutkie żyjątka, takie milimetrowe, białe, szybko poruszające się, ale nie widziałem skrzydełek. Chyba z liści opadły. Czy to mogą być Mączlik szklarniowy?
    bardzo szkodliwe?
    „Swoją bytność manifestuje plamami po wyssanych sokach na liściach. Pierwszym środkiem jaki należy zastosować jest preparat z szarego mydła, który powinien uporać się z tym problemem.”

18. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

no zależy jak obficie dzisiaj podlałeś...jak nie przelejesz rośliny to możesz polać samej muszyny jutro...zrób też opryski z tej muszynianki dzisiaj zanim planty pójdą spać...na liście i pod liście...
    jak białe i szybko zapierdalają to raczej wciorniastek zachodni...dosyć mocno szkodliwe...głównie wysysają soki z liści robiąc małe dziurki w liściach ale dosyć szybko im to idzie...chujowo się robi jak wlezą na przytopowe...lepiej pozbyć się jak najszybciej

19. Shorty3Dpl

Shorty3Dpl Gość

20. Shorty3Dpl

Shorty3Dpl Gość

Te żyjątka to wychodzą jednak dołem, przez dziurki w doniczce. Są jasne/białe, maja około 1,5mm, nie maja skrzydełek, maja czułka i skaczą. Ktoś poznaje co to może być?

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...