1. Czy nowe forum Ci się podoba?

  Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
  Dismiss Notice

Czas Kwitnienia i zbiorów.

Dyskusja w dziale Jaką odmianę wybrać rozpoczęta przez Dentysta w dniu 02.02.2012

 1. Dentysta

  Dentysta Użytkownik

  Konopie zaczynają kwitnąć w reakcji na skracający się dzień mniej więcej na początku sierpnia. Dokładny czas zależy od odmiany, niektóre mogą zacząć na przykład dopiero pod koniec sierpnia. Kwitnienie zajmuje około dwóch miesięcy - okres kwitnienia jest często podawany w katalogach.

  W warunkach środkowoeuropejskich w październiku jest już dość mało słońca, przez co rośliny które nie zdążyły zakwitnąć w pełni będą rozwijały się wolno. Odbije się to na wielkości zbiorów. Dlatego warto wybierać odmiany wcześnie dochodzące, przeznaczone do uprawy na zewnątrz. Wszyscy producenci podają przeznaczenie nasion, z reguły jako outdoor, indoor/greenhouse i indoor (odpowiednio na zewnątrz, pod lampami lub w szklarni, pod lampami).

  Odmiany indoor (do uprawy pod lampami) nie nadają się do uprawy na zewnątrz głównie z tego powodu, że nie zdążyłyby zakwitnąć. Do tego dochodzą przymrozki i zagrożenie pleśnią w przypadku opadów deszczu.

  Jeśli ktoś ma skłonności do hazardu, może próbować szczęścia pod gołym niebem z odmianami indoor/greenhouse dochodzącymi w październiku, ale jest to ryzykowne. ;d