1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Czarne i żółte plamy oraz dziury na liściach automata indoor

Dyskusja w dziale Choroby, szkodniki i inne problemy z roślinami rozpoczęta przez Bluff w dniu 13.03.2018

1. Bluff

Bluff Tuptuś

Philips Tornado 65w
    Northern lights af rqs
    Ziemia ogrodowa 70% kokos 30% podlewany woda 5,6ph + biohumus.
    Roślinka ma jakieś 25 dni miała dużo stresu jakiś tydzień temu (popalone liście które odciąłem itd.). Był stosowany trening lst. Nie znalazłem żadnych szkodników na roślinie. Czarne kropki na dolnych liściach u jednego szczytu a żółte i kropki na górnych u innego szczytu. Plus zżółknięte dolne liście. Odkąd ja poparzylo ani razu lampa jej nie popalila a wszystkie liście są nowe i nie pamiętają incydentu z lampą.

2. benger

benger Weteran

Badasz Ph ?
    Jakie nawozy stosujesz czy tylko biohumus?
    Wygląda na głód mikroskładników + npk ale czekam na więcej info

1 person likes this.
  3. Bluff

Bluff Tuptuś

PH tylko wody przed podaniem. Podlewalem odstaną kranowka. Z nawozów stosuje tylko biohumus

4. Mroczny

Mroczny Weteran

Brązowe plamy to pierwsza oznaka niedoboru potasu.Radziłbym kupić inny nawóz.Na biochumusie długo nie polecisz ponieważ niedobór będzie się powiększał.

1 person likes this.
  5. Bluff

Bluff Tuptuś

Jaki niedrogi nawóz mogę kupić. Jakiś który jest dostępny wszędzie żebym mógł pojechać jak najszybciej do mojego ogrodniczego. Albo czego szukać i jakich nawozów
    I od czego te wszystkie żółte liście bo jest ich coraz więcej.

--- Dodano ---

Foto całego planta

6. mikołaj

mikołaj Guest

Jaka masz temperature i wilgotnosc w boxie? Co jaki czas podlewasz i ile ml?

1 person likes this.
  7. Bluff

Bluff Tuptuś

Temperatura pokojowa box jest nie skrecony jeszcze czyli roślinka jest pod samą lampą ale nie wyciąga się póki co. Mam w pokoju nawilżacz powietrza ale samej wilgotności nie badam. Podlewalam co drugi dzień po 0.5 L często mniej zależy czy donica jest ciężka jeszcze czy nie

8. Bluff

Bluff Tuptuś

Nie wiem czy foto się wygrało więc dodaje jeszcze raz

9. mikołaj

mikołaj Guest

Jak masz temperature pokojowa i podlewasz taka iloscia wody to wydaje sie ze ma za mokro, u mnie w boxie teraz jest okolo 27st wiec parowanie jest wieksze a roslina pije mniej od twojej. Moze wypowie sie ktos jeszcze bardziej doswiadczony bo jak dla mnie ty ja zalewasz i korzen gnije.

1 person likes this.
  10. Bluff

Bluff Tuptuś

Może to przez nadmiar biohomusa? Wygląda to na poparzenia? Dodaje trochę tego biohomusa do każdego podlewania prawie, może przesadziłem

11. mikołaj

mikołaj Guest

Biohumusem to ciezko spalic rosline Panie daj jej odsapnac z 4-5dni bez wody.

1 person likes this.
  12. Bluff

Bluff Tuptuś

Dobra dzięki zobaczymy co z tego wyjdzie. Poleje bardzo mała ilością wody z dolomitem i poczekam 5 dni

13. mikołaj

mikołaj Guest

Skad tobie ten dolomit wpadl do glowy? zostaw juz ja w spokoju kup asahi sl i zrob oprysk i tyle.

1 person likes this.

nasiona marihuany, nasiona konopi