Cree CXB3590 czy CLU058 dla pow.0.25/wys.140cm

baltazar11 09.06.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Witam Wszystkich ziomali !
    To mój pierwszy post, jestem na waszym forum od 2 miesięcy, dużo czytam ale nie potrafie poradzić sobie w ostatecznym wyborze oświetlenia to mojego namiotu o pow.0.25 o wysokości 140cm
    Mam do wyboru panele na diodach o wyborze jak w tytule Cree CXB3590 czy CLU058 ?
    Zdania na forum są takie że dla pow. powyżej 1m2 nadają się diody Citizen CLU058 bowiem jest to mocno świecąca dioda która bedzie przypalać szczyty na mniejszych pow. i takie mam obawy, nie wiem jak bardzo moje obawy są słuszne, więc zwracam się z prośbą szanownych growerów o pomoc w podjeciu decyzji.
    Co do Cree CXB3590 opinia jest taka że są to starsze diody cena dwóch diód w panelu i całego zestawu przekroczy cene jeden diody CLU058 ale świetnie nadają się do pow. poniżej 1m2
    2. Jak wysoko skręcić wybrane diody do takiej pow. ?
    Pozdrawiam

2. kleoss12321

kleoss12321 Użytkownik

Ja zawsze na zarowkach z lokalnego RTV AGD lece XDDDD

• Lubie to x 2
  3. kleoss12321

kleoss12321 Użytkownik

Tornado 32w x 3 i jest gituwka

4. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Obecnie sprawdzam oswietlenie na bazie Cree 3590 /60w/ na powierzchni ok .0.20m2 ,rosna 2 szt,prawde powiedziawszy jest ok.Swiatelko jest o.40cm nad roslinami.

5. Dzieki za szybką odp. myśle że Cree 3590 jest spoko, problem jest w tym że cena dwóch diód w panelu Cree3590 lekko przekroczy cene jednej diody w panelu CLU059 ale boje się kupić do tak małej pow. by uniknąc przypalania roślin, nie wiem czy moje obawy są słuszne czy spokojnie można sobie poradzić treningiem lub wysokie zawieszenie lampy da rade, oczywiście biorąc pod uwage wysokość mojego boxa. Dochodzi jeszzze jeden fakt żę cree jako dwie diody lepiej rozkładają swiatło na pow. chyba że w CLU robote zrobi soczewka kąt 120.

6. marcopolo

Mysle ze jednak 2 diody beda duzo lepszym rozwiazaniem.

• Lubie to x 1
  7. Marcopolo a wcześniej jakiego używałeś oświetlenia ? czy Twój nowy panel ma jedną diodę 60W ? jeśli tak to mi doradzano na wegu jedna diode, na kwitnieniu dołożyć drugą., dlatego jak sie już zdecyduje to będzie mozliwość regulacji. Nie wiem natomiast na ile ustawić moc czy 50W a może 60W bedzie ok przy dwóch diodach?

8. Obie diody zdadzą egzamin choć do takie namiotu zastosował bym serie CLU048-1812C4-30*H7M5-F1. 2 takie diody koszt około 130zl plus zasilacz 220 sztanga 40zl i co tam ci się jeszcze podoba możesz je wysterować na 150W (zapas mocy) jak bys chciał w przyszłości dać do większego namiotu.

9. marcopolo

Wczesniej mialem pp90w,obecnie mam 2 panele po 60w,z tym ze w uzyciu jest jeden,chce zobaczyc jak sobie radzi.

1. Wymiary namiotu podałem jako przypuszczalne, pomóżcie przyklepać wymiary fajnego namiotu w środku w kolorze białym, tyle że wymiar jest niższy o 10cm od tego którego podałem w tytule posta [podobno biały kolor jest lepszy niżeli powłoka srebna] czy warto obniżać wysokość namiotu o 10 cm dla tego szczegółu przy oświetleniu Cree 3590 ?
      Herbgarden White 50

10. Na olux jest ogłoszenie
    LAMPA PANEL LED COB Citizen Clu048 Realne 180 wat!
    Sprzedam NOWY PANEL LED COB 180W oparty na diodach CITIZEN CLU048 o skuteczności świetlnej około 27tyś lumenów. Wykonałem jeden taki panel na zamówienie a drugi ekstra.
    Wszystkie podzespoły są solidne:

Zasilacz MW ELG-200-C1750B - z potencjometrem( możliwość regulacji od 0 do 27 tyś lumenów) działa z zapasem mocy.

Diody CITIZEN CLU048-1818 C4-353M2M2-F1 - działają na 40% mocy

Wentylatory AAB Cooling Silent Force Fan 12
    Przepływ powietrza: 97 m3/ h
    Hałas: 12,9 dB(A)
    Spokojnie radzą sobie z wychłodzeniem radiatora.

Radiator 124x35, 500 mm

Zasilacz do wentylatorów i możliwość regulowania wysokości lampy

Całość solidnie polutowana i zamknięta w hermetycznej puszce.

Jak myślicie czy warto zawracać sobie głowe tym panelem ?
    Czy to bezpieczna droga kupywać od kogoś takiego nieznanego dla naszego środowiska ?

11. marcopolo

Nie mialem doswiadczenia z zakupami na w/w stronie,ale osobiscie odradzam,moge sie mylic ,sam musisz podjac decyzje.

12. możesz zamówić przez kogoś. osobiście bym nie kupował na olx

13. A zamawiał ktoś na forum u Jakuba z Mysłowic na OLX ? , na innym forum znalazłem jakieś posty na jego temat ale to za mało żeby wyciągnąć wnioski. Ma panel m.in z jedną diodą CLU58 która mnie kusi za 680zł.
    Czy ktoś zamawiał z was na stronie ledam ? czy 750zł z przesyłką to dużo za panel + 2 diody Cree 3590, chłodzenie pasywne, zasilacz MM ?

14. v3nom

v3nom Użytkownik

Gościu, trzeba być pierdolnietym żeby zamawiać od Jakuba z Mysłowic panel do uprawy konopi
    Daruj sobie olx i zmontuj sobie taki panel sam, ja na powierzchnię 0,64 wydałem za panel 700zl
    Jakub z Mysłowic weźmie ze 3x więcej

Odpuść sobie zakupy w internetach tylko zamawiaj podzespoły i montuj samodzielnie, na boks 50x50 polecam panel 100w więc wydasz około 500 zł
    A jeśli jesteś lewy w majsterkowaniu i nie potrafisz połączyć kabelków kostką i używać śrubokrętu no to cóż, daj bratu albo siostrze i niech Ci to poskręca i polutuje
    Ogólnie odpuść sobie olx i kombinuj samodzielnie
    Zasilacz koszt ok 150
    Dwie diody około 150-200
    Sztanga 100
    Pasta termo, kable, śruby i łańcuch 50zl
    Ceny są oczywiście przybliżone ale i tak z lekkim zaokragleniem więc zmieścisz się jeszcze z wysyłką

Panel wyjdzie nie więcej niż 500,-
    Kombinuj

15. OK, Dzięki, tylko czytam forum od dawna i wszystko to są stare tematy dotyczące wyboru, na elektronice się nie znam więc potrzeba mi pomóc w wyborze a ten wybór pewnie przyda się potomnym ziomkom, jeśli bede wiedział jaka dioda+jaki zasilacz pozostanie mi złożyć a nawet jak przyjdzie odpalić to moge poprosić znajomego elektyka o przyklepanie. Obiecuje że poszukam na TEM i wrzuce tutaj.

16. v3nom

v3nom Użytkownik

Poszukaj a znajdziesz w chuj tematów łącznie z linkami i odpowiednimi akcesoriami.
    jak nie tutaj to na pewno na haszyszu, to forum umiera bo admin je zabija

17. Wstępnie to widzę na TEM na dziś są tylko takie diody CLU056-1825C1-353M2G2/ max mocy 323,15W - Temperatura barwowa 3500/
    po za tym inne Przewidywany termin dostawy do magazynu.
    29 tydzień 2019 (2019-07-15 - 2019-07-21)
    CLU048-1818C4-353H5K2 mocy max 232,67W,
    CLU058-1825C4-353M2M2-F1 moc max 317,4W

szukam kontaktu z alibabą, podobno zamawia się przez jakiego Jerrego , może ma ktoś namiar ?

18. napisałem ci wyżej jakich użyć cob na tme je znajdziesz sam niedawno kupowałem 8 sztuk. Maja moc max 150w wiec spokojnie możesz z nich zrobić panel 200W. Tu masz stronke jerrego https://kingbriteled.en.alibaba.com/?spm=a2700.icbuShop.88.16.71bf4ff6cj9zCY minimum 4 cob musisz wziąć za przesyłkę policzyli mi 35 dolarow ostatnio nie obyło się bez płacenia VAT bardziej ci się opłaca tme i clu048

19. napisałem ci wyżej jakich użyć cob na tme je znajdziesz sam niedawno kupowałem 8 sztuk. Maja moc max 150w wiec spokojnie możesz z nich zrobić panel 200W. Tu masz stronke jerrego https://kingbriteled.en.alibaba.com/?spm=a2700.icbuShop.88.16.71bf4ff6cj9zCY minimum 4 cob musisz wziąć za przesyłkę policzyli mi 35 dolarow ostatnio nie obyło się bez płacenia VAT bardziej ci się opłaca tme i clu048

• Lubie to x 1
  20. Nie mogłem jej znaleść bo filtrowałem barwe 3500K, ty użyłeś 3000K ? Tak czy tak towaru brak...
    Standardowy czas dostawy to 7 tygodni. Towar nie został jeszcze zamówiony u naszego dostawcy

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...