Coraz więcej żołtego wśród zieleni

Kunta Kinte 25.08.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Cześć

Mam problem z liśćmi które żółkną. Według producenta roślina jest gotowa pod nóż w okolicach 90 dni a moja ma 76. Trichomy są w 90%mleczne a 10%jest jeszcze przeźroczystych. Wilgotność jest utrzymywana w okolicach 60% a podlewam raz odstana kranówa a raz nawóz tak jak mówi producent (BioBizz). Pytanie brzmi : zostawić tak czy może odciąć uschnięte końcówki?

IMG_20190825_062147.jpg

IMG_20190825_062146.jpg

IMG_20190825_062140.jpg

IMG_20190825_062137.jpg

IMG_20190823_004955.jpg

2. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

Mnie wygląda na trochę przelaną ale ja się nie znam:) wczoraj widziałem się i bardzo narzekał na nawozy biobizz...może kup sobie agrelol żel do roślin kwitnących i podlej ze dwa razy małą dawkę...ma azot i kilka podstawowych minerałów...u mnie pomogło...liście przestały żólknąć...a te liście uschnięte to bym wykruszył delikatnie a niebwycinał...po co drzewko kaleczyć niepotrzebnie:)

3. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

Tylko przydał by Ci się miernik ec/ppm bo łatwo za dużo polać tego sziadostwa:)

IMG_20190826_094916.jpg

4. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Wywal te uschniete I zolte liscie,chyba przesadziles z nawozami.Potrzymaj na samej wodzie kilka dni i kosa:)

5. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

jesteś pewny że to tylko przenawożenie? wydaje mi się że przy przenawożeniu tylko pali liście zaczynając od końcówek a tutaj całe wyssało z zieleni...moim zdaniem czegoś za dużo a czegoś za mało...ja bym ze dwa-trzy podlania na wodzie a potem dorzucił coś co zawiera wszystkie składniki...z drugiej strony to już duża laska może pociągnie do końca normalnie jak ją wyssie z liści:) ale kilka dni to chyba za mało skoro jeszcze w ogóle bursztynów nie ma...nie każdy lubi palenie co słabo klepie:)

6. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

7. MissJokerSmoker

MissJokerSmoker Użytkownik

Z mojego doświadczenia, wygląda na roślinę cholernie zablokowana przez nadmiar nawozów.
    Wiem, bo nie raz moje rośliny tak wyglądały;))
    I zawsze to było to samo

• Lubie to x 1
  8. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

z tego wynika że masz niedobór potasu...chyba dosyć niedobrze pod koniec flo kiedy roślina ma duże zapotrzebowanie...jak nie chcesz tym agrecolem bo mineralny i za pózno to cj
    przenawożenie nawozami biobizz jest raczej mało prawdopodobne...przecież to jakaś zwykła gnojówka:) porównaj sobie z linkiem który wrzuciłem...raczej brak potasu i moim zdaniem za dużo azotu bo liście wyrosły zamiast kwiatów...dr kondor zaleca wypłukać azot i dojebać potasu:)

9. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

kur#a urwało mi pół posta:) dalej było żebyś chociaż organicznego potasu dojebał jak nie chcesz mineralnego agrecolu

10. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Ladnie sie oszronila,skoro madre tabele mowia ze brak PiK mozesz sie zastosowac,osobiscie: woda,woda I kosa,zrobisz jak zechcesz:)

11. biedne roślinki :rzygi::sciana:

:kaplan:

12. judaista

judaista Moderator Moderator

Zjebane ph i to ostro i od dawna.

13. judaista

judaista Moderator Moderator

Zjebane ph i to ostro i od dawna.

14. benger

benger Kumaty

popalone krzaki od nadmiaru nawozu, teraz widac ze chyba wode zacząłeś lać to liscie nowe zdrowsze wychodza ale nadmiar nawozu nadal widac. Po takim przenawożeniu łatwo o pleche.

15. Ph metr mam taki jaki polecała większość żółty z allegro. Został skalibrowany według zaleceń w instrukcji... Chyba że coś sie zwaliło zobaczę go dziś...najwyżej drugą sztukę sie kupi

16. Mam Plant on K dodatkowo

17. Nikt uczonym się nie urodził

18. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

olaboga...16 azotu w ostatniej fazie kwitnienia to nieporozumienie:) wywal ten planton do śmieci...nie oszczędzaj na nawozach...mówię Ci płukanie i potem jakieś normalne pk...ta roślina już nie pobierze tego azotu co masz w ziemi od tego zjebanego plantonu i będzie zblokowana już do końca

19. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

rób dzisiaj flusha bo będziesz palił liście a nie kozuchy:)

20. W sumie wczoraj podlałem wodą. Tydzień podlewania samą wodą wystarczy?

21. Dałem Plantona 2 razy jak liście były bladsze. W sumie wczoraj podlałem wodą. Tydzień samej wody im wystarczy?

22. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

trochę to będzie marnowanie czasu a twoja roślinka ma go już niewiele...trzeba ją wypłukać do zera jak najszybciej...poczytaj jak zrobić prawdziwego flusha...będziesz musiał tą ziemie przelać kilkunastoma litrami wody i zacząć nawozić na nowo...samym pk raz albo dwa a pózniej boosterem dopóki będą oznaki życia

23. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

po flushu daj jej trochę więcej światła...tak o godzinę a noc krótszą o godzinę...żeby wiedziała że jeszcze ma czas to może wróci do drugiej fazy kwitnienia i topy się rozrosną ...szkoda by było jak byś musiał ją kosić w takim stanie

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...