1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Cool Tube, Czym jest, do czego służy ?

Dyskusja w dziale Temperatura i wentylacja rozpoczęta przez Eazy-E w dniu 29.01.2012

1. Eazy-E

Eazy-E Wiedza nadprzyrodzona

Cool Tube to system wentylacyjny mający na celu odprowadzenie jak największej ilości ciepła wyprodukowanego przez lampe. Konstrukcja jest bardzo prosta, powietrze może byc zasysane z zewnątrz boxa lub z jego wnętrza osobiście uważam to za lepsze rozwiązanie bo dodatkowo mamy poprawioną cyrkulacje powietrza wystarczy zrobić pasywny wlot i nie musimy sie martwic o temperature :). Cool tube stosuje sie wraz z lampami sodowymi które podczas pracy nagrzewają sie do dużych temperatur w przypadku świetlówek lub diod led nie jest to wymagane. Do zbudowania cool tube niezbędna jest szklana osłona lampy w owalnym kształcie do kupienia w każdym groow shopie i kawałek rury wentylacyjnej.

Wszystko łączymy i uszczelniamy aby efekt końcowy był podobny do tego

W instalacji cool tube zazwyczaj (powinno sie ) stosuje sie wentylatory kanałowe zapewniają one dużo lepszą wydajność od zwykłych wentylatorów.

Instalacje Cool tube można sprytnie połączyć z filtrem węglowym w celu neutralizacji zapachu. Na zdjęciu zastosowano filtr własnej roboty. Gdy stosujemy filtr niemal obowiązkowym jest zastosowanie wentylatora kanałowego gdyż zwykły może sobie nie poradzić zastosowanie filtra drastycznie zmniejsza przepływ powietrza.

I na koniec zdjęcie mojego cool tuba, zamontowałem w nim wentylator łazienkowy dobra alternatywa dla kanałowego, jest bardzo wydajny niestety równie bardzo hałaśliwy. Tak jak pisałem wyżej wlot pasywny, bez filtra węglowego.

Pozdro Kod.

2. jaqub13

jaqub13 Inspiracja

4 zdjęcie wygląda jak turbosprężarka w aucie ;d hah!!
    ale dobry temacik :)

3. Eazy-E

Eazy-E Wiedza nadprzyrodzona

dla jednych to turbina i filtr stożkowy dla inny zwykła wentylacja. Widze że benzyna płynie w twoich żyłach

4. Virusss

Virusss Kumaty

Chyba najlepsza wentylacja jednak Koszty są dość spore.

5. zielony

zielony Użytkownik

koszty i miejsce :/

hector likes this.
  6. Jaki kupic wentylator do cool tube z hps 150? Chodzi mi o przepływ powietrza.

THE STIG likes this.
  7. Box

Box Błyskotlwy

dobierz wentylator do wyiarów twojego boksa. Poszukaj sobie na stronach growshopów gotowych zestawów uprawowych i na ich podstawie bedziesz w stanie mniej wiecej zobaczyć jaki wentylator jest odpowiedni :)

8. jak przeinstalowac lampe do cool tuby ? chodzi mi o kabelki co gdzie i jak.

9. ok a jak zmiejszyć temperatórę w grow box 40*40*120 przy oświetleniu Led 300,filtrze węglowym i wentylatorze...?...

10. v3nom

v3nom Weteran

wyjebać LED, wsadzić HPS i dołożyć cooltube.

11. Czegewara

Czegewara Forumowy guru

jaki wentylator i ewentualnie polepszyc wentylacje dac mieszające do środka ogólnie mało danych by coś konkretnego pomóc

12. nie da rady wyjebać mam 3lapy tego typu i jestem bardzo z nich zadowolony i po testach mogę zdrowo stwierdzić że nie kupie już HPS....przy ledach mam szybszy wzros i krótszy czas upawy...tylko ta jeb...temperatura...

--- Dodano ---

dzieki CZE...pujdę za twoją radą i sprubuję wentylacji mieszającej...pozdrawiam...

nasiona marihuany, nasiona konopi