1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Co się aktualnie opłaca hodować w szklarni?

Dyskusja w dziale Offtop rozpoczęta przez Dawid Kwiatkowski w dniu 12.01.2018

1. Dawid Kwiatkowski

Dawid Kwiatkowski Majster :v

Witam, moja rodzina od lat hodowla ogórki, pomidory, ale od 4lat szklarnie stoja puste i sie zastanawiam czy jest moze cos sensownego co oplaca sie zasadzic? Mógłbym przeznaczyć ok 20-25tys na start. Odkąd zaczalem uprawiać merry yo totalnie inaczej patrze na rośliny niz wcześniej tak wiec jak to aktualnie wyglada bo mysle ze nie oplaca się ładować w ogórki /pomidory.

2. Al Bundy

Al Bundy Moderator Moderator

Opłaca się uprawiać konopie. Wiadomo ;d

3. v3nom

v3nom Weteran

Storczyki tam pierdolnij

4. Dawid Kwiatkowski

Mówię poważnie :P Widziałem, że tutaj nie tylko ludzie uprawiają mj, ale też inne rzeczy dlatego jestem otwarty na propozycje.

+ Uprawa konopi włóknistych z tego co kojarze jest w Polsce legalna, ale co ze skupem? Mam do użycia jeszcze duże powierzchnie pól.

5. ZIELONA

ZIELONA Administrator Administrator

Masz na myśli zarobek czy zajawkę ?

6. Cardcarp

Cardcarp Inspiracja

Chce w to wpakować 25k także chyba na zarobek. Spotkałem się z konopiami włóknistymi na roztoczu i troche poczytałem. Z tego co się orientuje to coraz bardziej opłaca się hodować konopie włókniste. Szacuje się, że zysk z 1 hektara ma oscylować w granicach 2-3 zł. Dodatkowo ma wejść dyrektywa unijna o dopłacie do hektara w wysokości ok. 400 euro. Sprzedawać możesz wszystko. Główne przeznaczenie to sprzedaż na opał ale możesz handlować nasionami. Żeby zacząć należy otrzymać pozwolenie w swojej gminie. Poczytaj trochę :)

P. S. jeżeli chodzi o szklarnie to zastanów się nad kwiatami ozdobnymi np. róże albo storczyki. Albo jedziesz z dobrym indorem raz i potem wyjebane jajka do końca życia ;d

7. Dawid Kwiatkowski

Przeorałem cały internet jeśli chodzi o konopie włókniste no i fajnie, ale jednak dopiero od naprawdę dużej ilości hektarów jak dla mnie by się to opłacało :/ O kwiatach muszę poczytać bo głównie byłem nastawiony na owoce/warzywa. Co do jednego dobrego indora, to jakbym odjebał w tej szklarni uprawę to naprawdę miałbym wakacje do końca życia i nawet dłuże, tam by wyszło tyle kg, że ręce opadają xD Kusi,kusi, może w przypadku gdy mnie chuj strzeli na końcu to się zdecyduje na taki krok :)

1 person likes this.