Co myślicie?

damiano2408 19.10.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Cześć! Jest to mój pierwszy post, jednak nie pierwsza uprawa.
    W Boxie znajdują się na te chwile 2x Blue Amnesia Xxl Auto od Dinafem ( te mniejsze) Jedna ma 30 dni a druga (nie wypal) 23 dni obie z nasion. Ta największa to Tutenhamon od Pyramid Seeds Regular 66 dzień Weg, kupiona w grow shopie jako klon. Dziś zmiana z 20/4 na 12/12 co myślicie?

IMG_20191019_052134.jpg

2. po pierwsze nic nie myślę o roślinach bo nie wiem jakiej są wielkości gdyż nie wiem jakiej wielkości jest box i donice...po drugie myślę że mógłbyś nagiąć największą...przesadzić najmniejszą i poczekać z przełączeniem dwa tygonie...myślę że zwiększyło by Ci to plon mniej więcej dwukrotnie

3. noi myślę że od początku roślinki są za mocno podlewane...u największej nie widać korzeni po bokach co przy tak długim wegu jest mocno niepokojące...to kolejny powód dla którego powinieneś przedłużyć wega...mniej obficie je podlewać żeby się ukorzeniły przed przełączeniem...jeśli one są tak małe i tak słabo ukorzenione jak mi się wydaje to za dużo z tego nie będzie jak tego nie naprawisz szybko

4. U największej nie widać korzeni bo rośnie w tej doniczce dopiero tydzień, poprzednie pomidory leciały tym samym systemem i z regulara Purple Wrack Train miałem 83 g gotowego sortu a z auto JH miałem 27 więc nie było tragedii. Box ma wymiary 40 x 40 x 160 cm doniczka największa 9,5 litra później 7l i 1. Ten mały automat to nie wypal i nie rośnie. A co do za dużej ilości wody to też się nie zgodzę bo leje do dużych raz w tygodniu.

5. Ale będę wrzucał tu zdjęcia w miarę możliwości więc zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

6. Edit, właśnie korzenie wyszły na wierzch ;) Ziemia to Grow Mix Plagron, cały okres wege bez jakichkolwiek odżywek. :)

7. Yhym...zmyliła mnie mokra ziemia po podlaniu i ten brak korzonków na ścianach donicy ale jak jest tak jak mówisz to nie ma tragedii...tylko obudował byś czymś tą dużą dziurawą donice bo korzenie raczej światła nie lubią...no i ja na Twoim miejscu tego kurdupla dał bym kotu do zjedzenia i wrzucił tam zamiast niego dwa automaty w donicach 5.7 na jakich podestach na początek bo trochę miejsce w boxie przez trzy miechy będzie się teraz marnować...ja lubię ścisk w boxie ale Ty jak wolisz więcej miejsca to chociaż tego wypierdka wymień na jednego afa z którego coś będzie bo z tego sukcesów nie wróżę:)

8. Już dawno chciałem go wyeksmitowac, ale moja Pani powiedziała, że trzeba kochać wszystkie dzieci, nawet te uposledzone więc tak sobie żyje dalej. :) A co do dziur w doniczce to powiem Ci, że gość w grow shopie mi ją polecił i jest to już drugi Regular w niej i efekt był dużo lepszy niż z donicy o tym samym litrazu tyle, że bez dziur więc jednak nie do końca to słońce korzeniom przeszkadza chyba. :) Tak jak napisałem w miarę możliwości będę podrzucac zdjęcia do oceny. :)

9. hehe no jak Twoja pani nalega to trzymaj kurdupla...może wyrośnie mały ale krępy jak Sławomir Toczek...a może nędzny i karłowaty jak sam pan prezes we własnej osobie:) może było tak z tymi dziurami w doniczce że światło i tak tam nie docierało a korzonki miały lepsze napowietrzenie i dlatego roślinka wyrosła lepiej...pozdro:)

10. Mały UP Tutanchamon po przelaczeniu na flo strasznie się rozrasta, automat powoli sobie kwitnie a maluszek powoli rośnie, zobaczymy co z niego wyjdzie. :)

IMG_20191024_171049.jpg

11. Tutanchamon 86 dzień życia, 11 dzień flo. :)

IMG_20191108_174627.jpg

12. v3nom

v3nom Użytkownik

O i teraz cos widac.
    Strasznie nabite azotem ale to nic. Poczekan jeszcze tydzien i podetnij liście i wytnij popcorn, szkoda energii na tak maly przyrost, poodchylaj ja troche zeby swiatlo doszlo do nizszych partii i...
    Pozostaje czekac

13. Dzisiaj po robocie miałem wertować internety w poszuliwaniu odpowiedzi kiedy najlepiej przyciąć zaciemnione odrosty ale odpowiedź przyszła sama:) cieszę się niezmiernie że chyba przyłożyłem rękę do przebudzenia Venoma po tysiącach lat hibernacji w kosmosie gdyż Jego wiedza na temat wszystkiego co związane z growingiem wydaje się być ogromna a zwiększenie Jego aktywności na forum może okazać się nieocenione dla wielu początkujących hodowców:)

14. Dlaczego Azotem nabite? Na vegu podlewana tylko woda, ziemia plagron growmix a od 2 tygodni co 3 podlanie dodaje terra flores. Czy chodzi o czerwone łodygi? Kupiłem już taka w grow shopie. :)

15. v3nom

v3nom Użytkownik

Mocno nawieziona ziemia to i azotu nie brakuje, ciemne liście o tym ewidentnie świadczą
    na przyszłość rób zdjęcia bez tej burdel-lampy bo przez nią kompletnie nie idzie niczego stwierdzić

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...