Co mogę użyć z tego?

Big tree 01.12.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1.  
  2. A co powiecie o takiej zarowce

20191201_220700.jpg

3. do twojego boxa potrzeba 6 takich i nadają się tylko na okres wegetacji...jeśli planujesz te automaty to bez sensu bo weg bardzo krótki a na flo mogą nie kwitnąć dobrze przy takiej barwie...lepiej od początku dać im ciepłą barwe i taką do końca uprawy zostawić...jeśli sezony to możesz dać takie na weg ale to i tak niepotrzebne kombinacje...masz niskiego boxa to wsadzasz cfl 250wDUAL(175 faktycznego poboru) który pasuje tam idealnie i na weg i na flo i mało się grzeje i nie musisz się już martwić o nic...jak będziesz tak kombinował to chuja z tego będzie:) albo bierzesz panel led full spectrum albo co innego i musisz uzbierać 12k lumenów...nie wiem jak jest z led COB i jak się przelicza ich parametry na uprawę ale radził bym Ci prostsze rozwiązania i bez drogi na skróty

4. panel led full spectrum też bym Ci odradzał bo te lepszej jakości wcale nie są tanie a na flo częściej występują na nich niedobory i możesz nie ogarnąć...w dużym skrócie masz uzbierać 12k lumenów ciepłej barwy a dużo łatwiej i rozsądniej jest jebnąć sobie jedną taką żarówkę...na wega jeśli będą to sezony i chcesz je fajnie wytrenować żeby były niskie a dobre to weg będzie trochę dłuższy i lepiej weź żarówkę o zimnej barwie...jak chcesz kombinować po swojemu czyli kilka słabszych żarówek(co moim zdaniem jest bez sensu) to i tak te 12k lumenów musisz uzbierać żeby było fajnie...ja bym brał tą cfl 250wDual bo pasuje do Twojego boxa jak ulał...uwierz mi że nie opłacą Ci się te oszczędności które planujesz:)

5.  
  6. Ten cel to będzie z jakimś zapasem?w razie jak z czasem bede chciał 3auto?

7. będzie idealnie dobrany do rozmiaru twojego boxa...ile plantów tam wsadzisz to już zupełnie inna sprawa...doświetli wszytsko co dasz radę upchać do boxa:) może to być nawet 6 automatów karłów:)

8. ogólnie to masz tego boxa za niskiego...będziesz zmuszony stosować treningi redukujące wzrost w idealnych momentach życia roślin a nie jest to łatwe...twoje planty będą musiały wyglądać jak 40cm drzewka bonzai z wszystkimi szczytami na jednej wysokości...jeśli chcesz to ogarnąć to lepiej zaczynaj o tym czytać:)

9. Jak juz tak bardzo chcesz bawić się ledami to kup sobie dwie diody Citizen CLU058 i zasilacz do nich ,miał będziesz wszystko...

:]

10. Nigdzie nienapisales ze ktoras ma 100 wat...spojrz jak.napisales, ciul wie co to za kombinacje... jak.juz chcesz leda a niestac Cie ma cos lepszego to wejdz na strone ledisona I wez sobie tego coba 100 wat. Na boxa 0,25 m spokojnie starczy a widzialem ze sa teraz w promocji, chyba 140 zl... potrzebujesz tylko wtyczke I hula. Sam kupilem 50 watowego na weg do drugiego boxa I styka to tym bardziej 100 wat Ci styknie na caly okres

11. Ale box faktycznie lipa... 80 cm to tam rzodkiewke mozesz siac... filtr od gory juz z 20 cm odejdzie, doniczka lampa... chyba ze posadzisz jednego autosa I trening odrazu do ziemi kazdy odrost poki niezacznie kwitnac I nakryc to siatka to Ci sie ladnie rozlozy

12. Dzięki panowie,dobrze że są tu konkretnie z jakimś doświadczeniem
    A tak dokładniej to ta na zdj podobno odpowiada 200w A Philips z wymienionych to niby 100w,a rosliny sie ciągną do gory

13. Ciągną się do góry bo mają za mało światła...lepiej już to wyrzuć do kosza jak to automaty i zabierz się za to od nowa ze złożonym boxem w odpowiedni sposób bo szkoda Twojego czasu...serio piszę a nie złośliwie...zjebałeś wega automatom i nic już z tego nie będzie...i nie patrz jakiej mocy starym żarówkom odpowiadają Twoje ledy bo to nic nie znaczy...daj sobie pomóc bo tylko tracisz czas

• Lubie to x 1
  14. Ja pierdole co post gościu piszesz o tych wymysłach że jakaś 2 watowa żarówka odpowiada 100 watowej teraz ze 200 watowej ale chuj w to. Chodzi o lumeny. Chcesz to ci sprzedam leda 1 watt z napisem że odpowiada 100 kilowatom mocy i bedziesz tak pierdolił po świecie? Poczytaj trochę na forum o podstawach oświetlenia

• Lubie to x 1
  15.  
  16. Dzięki wielkie za wyrozumiałość,postanowiłem że zarzuce cfl 200w i powinno być dobrze na cały okres zycia dziewczyn...teraz mam dylemat co zasiać na 1raz...hyba będę miał trochę większy margines błędu przy sezonach,jak myślicie?boska zwiększyłem 50x50x100.

17. No i teraz zacząłeś odpowiednio rozmawiać.
    Taki CFL czy LEDisON 150W ogarnie temat i roślinki będą ładnie "szły".
    Na pierwszy raz to sobie weź jakiś klasyk typu AK47 obojętnie czy to sezon czy automat bo każda ma swoje plusy i minusy.
    Niby sezona trudniej spierdolić jednak jest troche komplikacji kiedy przestawić FP, czas indukcji itd. Automat ponoć nie wybacza błędów choć takie drobne go nie zepsują i lecisz z jednym FP od początku do końca.
    W 50x50 dałbym kilka roślin bo nawet jak jednej coś nie spasuje to reszta da plon ;)

PS. Pamiętaj że kwestią równie ważną jest wentylacja

• Lubie to x 1
  18.  
  19. I tu nasuwa się pytanie czy 2 wentylatory mistral92mm 75m3h Podolaja ?

20. Ja bym brał sezony...tylko przełącz w porę bo wyjdą Ci przez sufit:) te wentylatory raczej się nie nadadzą...łącznie mają taką moc jaką powinien mieć jeden wyciągający...mogłbyś je oba dać jako wyciągające a wlot tylko dziurę ale i tak musiałbyś jeszcze dorzucić jakiś do mieszania powietrza i chłodzenia lampy jednocześnie...a jaka temperatura poza boxem będzie?...a masz już je kupione? Jak tak do lepiej weź dokup na wyciągający jakiś o średnicy 125 i wydatku powietrza ze 150 m3 a tamte dwa możesz jeden jako wtłaczający powietrze a drugi mieszający i był by już gicior na pewno:)

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...