Co mogę użyć z tego?

Big tree 01.12.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Zarowki led
    2sztCzerwona 5w,niebieska 5w,2 szt7w 3000k 530lm,15w4000k 1320lm,7w3000k550lm,23w6000k
    Box 50x50x80(plan na 2auto)

2. Ale o co tobie w ogole chodzi?

• HAHA XD x 1
  3. Co mogę z tego wybrać na oswietlenie do growboxa kolego

4. Chyba zbyt malo wat nawet gdybys wszystko to co wymieniles podlaczyl...

5. To ile wat trzeba 'uzbierac'?

6. Jedna z tych zarowek generuje moc 100w to chyba sporo jak na jedną,co?

7. v3nom

v3nom Użytkownik

skoro jedna z tych żarówek generuje 100w to bardziej korzystnie wyjdzie zakup hps 150w.
    bez kombinowania, bez pierdolenia się tylko podpinasz i śmiga
    ilość lumenów będzie ze sporym nadmiarem

8.  
  9. Dokładnie taka-Philips CoreproLedbulb,13w-1521lm
    To w takim razie dlaczego mam montować pradozernego hps skoro mam na stanie kilka zarowek,łącznie 80w led,ledy z moich wyliczeń to x7,wychodzi 560w?

10. Co ty liczysz? jakieś 100w podajesz potem 560. Nie bardzo idzie cie zrozumieć i sam chyba nie bardzo wiesz o czym mówisz

• Lubie to x 1
  11. To się nie wylicza, tylko podłącza do watomierza i wtedy podajesz moc.Nie mnożenie max teoretycznej wartości producenta.

:cojej:
    Tak jak moja nazywa się Lampa LED Mars Hydro 96x5W 480W.A mocy rzeczywistej bierze 208W.Więc mam 200W lampę nie 480W

:]

Last edited: 01.12.2019
  12. I dlat
    Ego tu jestem,pogadac z doświadczonymi rolnikami,to ogólnie da się coś z tego wybrać i coś dorzucić jak trzeba?

13. Jedna z tych zarowek ponoć odpowiada 100w dlatego pytam

14. to znaczy że ledowa żarówka którą posiadasz jest odpowiednikiem 100 watowej żarówki starego typu i ni chuja nie idzie tego w ten sposób obliczyć...musisz patrzeć głównie na ilość lumenów jaką dają źródła światła i na barwę...na okres wzrostu wegetatywnego zimna barwa a na okres kwitnienia ciepła barwa...u ciebie jest taki misz masz że nie da rady czegoś sensownego z tego złożyć...nie miesza się ledów kolorowych ze zwykłymi i nie miesza się różnych barw światła poza tym to wszystko za mało...tutaj masz kalkulator powierzchni boxa i potrzebnej dla danej powierzchni ilości lumenów jakie daje oświetlenie

http://www.haszysz.com/kalkulator.html

15. Widziałem fotorelację ze w użyciu były ledy zimne i typowe spectrum czer i niebieski,a na lumeny przy ledach przymyka sie oko

16. Ale Ty masz ledy spectrum o śmiesznej mocy...jak do tego dołożysz normalne ledy to ze spectrum nie zostanie nic i wtedy będziesz musiał liczyć lumeny a berwy już nigdy nie ogarniesz jaka jest naprawdę...można do mocnego panelu led spectrum coś tam innego dorzucić ale i tak nie jest to zalecane bo niszczysz spectrum w ten sposób...takie mieszanki są teoretycznie możliwe przy automatach ale to gra nie warta świeczki...te wszystkie badziewia jakie masz dają prawie 100w realnego zużycia...tyle samo co cfl 125w a uwierz mi że na takiej cflce lepiej Ci wyrośnie

17. Za świecenie taką cflką po 18 godzin dziennie zapłacisz niecałe 20zł miesięcznie...opłaca się dziadować i kombinować z ledami najgorszej jakości?

18. Ale do Twojego boxa to i tak za mało...najlepiej było by Ci kupić cfl 250w która bierze 175w prądu i daje dokładnie tyle lumenów ile potrzebujesz(z małym zapasem nawet) hps 150 też by się nadał ale biorąc pod uwagę że masz niskiego boxa to musiał byś o dobrym chłodzeniu pomyśleć...przy świeceniu na flo po 12 godzin dziennie to koszt 40zł miesięcznie a wielkość plonu i jakość palenia dużo lepsza niż na mieszance ledów najgorszej jakości różnego rodzaju

19. v3nom

v3nom Użytkownik

nie no, jedno źródło światła o stałym natężeniu mocy a nie wiele różnego rodzaju gówien na których koper by nie urósł.
    albo bierzesz się za uprawę na poważnie albo rób co chcesz ale te żarówki i to jeszcze ich miks się nie nadają

20. w ogóle cały ten plan na grow jest raczej kiepski...po odliczeniu donic, miejsca na oświetlenie i odległości od lamp zostanie Ci tam z 40cm wysokości na planty...z dwóch takich karłowatych automatów to chuja zbierzesz...ja bym dał tam 4 sezony i zrobił im szybki fim i przełączył na 12/12...wtedy będziesz miał 16 dobrych szczytów na niskiej wysokości i zbierzesz z 80g dobrego palenia a w Twojej wersji jeszcze z tym Twoim oświetleniem to wróżę Ci 30g kiepskiego palenia jak dobrze pójdzie

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...