Cena prądu za HPS 600w za 3 miesiące

SpiceyRoadDoag 24.04.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. chciałbym wiedzieć ile będę dopłacał jeśli kupię lampę HPS 600w i przez 96 dni(można zaokrąglić do 100) będzie ona świeciła 15 godzin dziennie.
    Dzięki za wszystkie odpowiedzi

2. LubięPaczać

LubięPaczać Tuptuś

Jeśli nie potrafisz zrobić tak prostego wyliczenia samodzielnie to znaczy że jesteś za młody lub za głupi by robić cokolwiek.
    Biorąc pod uwagę że są na necie kalkulatory, które wymagają jedyne bezmyślnego wklepania podanych przez ciebie wartości to twój poziom głupoty świadczy o tym że powinieneś wziąć się do nauki zamiast bawić w sadzenie zioła.
    Tak się kończą strajki nauczycieli że młodzież z nudów tu trafia z głupimi pytaniami.

• HAHA XD x 2
    • Lubie to x 1
    • Nie lubie. x 1
  3. Nowy84

Nowy84 Tuptuś

550 złoty za kwartał. (Mniej więcej). Ale obliczenie tego to nie takie proste jak by się mogło wydawać.
    HPS na elektronicznym balascie pobiera 630W z gniazdka. Na magnetycznym więcej (słaba efektywność balastów magnetycznych). Do tego dochodzi zużycie prądu przez system wentylacyjny, wentylator/y mieszające i inne urządzenia używane podczas uprawy.

Ps. HPS 250W na magnetycznym bierze ponad 300W z gniazdka

• Lubie to x 1
  4. 600W :O
    Ja miałem 4 royal dwarfy w szafce metr na metr 6 żarówek philipsa przyklejone na tablicy rejestracyjnej po 10W i rosło jak należy.
    Z całym szacunkiem dla ludzi poświęcającym się w dziedzinie indoor, ale jak masz zużyć tyle prądu dla 2 roślinek nie załamuj mnie.

5.  
  6. uho667

uho667 Moderator Staff Member

ilosc vatow x ilosc godzin dziennie x ilosc dni x kwota za kilowat i masz policzone ile im za taka zabawe zaplacisz

• Kocham to ! x 1
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...