1. Czy nowe forum Ci się podoba?

  Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
  Dismiss Notice

Cannabis Satva l ? Sprzedawanie jest legalne ?

Dyskusja w dziale Prawo narkotykowe w Polsce rozpoczęta przez Inator w dniu 21.12.2016

 1. Inator

  Inator Inspiracja

  Witam wszystkich obeznanych :)

  Moje pytanie brzmi czy moge sprzedać hurtowo Cannabis Sativa l - czyli tak zwana konopie przemysłowa ( 0,2 thc ) ? . Z tego co się orientuje są sklepy , które oferuja taki towar , gdyż jest on legalny . Licze na szybka i konkretna odpowiedz .

  Pozdro :);d:
   
 2. Fubar

  Fubar Wiedza nadprzyrodzona

  Miałeś zezwolenie na uprawe konopi włóknistej i umowę kontraktacyjną ? Skoro pytasz to wątpię, więc jednak działasz nielegalnie :)
   
 3. Inator

  Inator Inspiracja

  Nie mam zezwolenia , nic nie chce hodować wiec po co mi takowe zezwolenie , mam 280g konopi włóknistej i kupca . Czyli jeśli mu to sprzedam bede działał na nie/legalu ? Niby te konopie są legalne .
   
 4. Fubar

  Fubar Wiedza nadprzyrodzona


  Bo tak rzecze ustawa z dnia 29 lipca 2005r. o przeciwdziałaniu narkomanii art. 46, pkt 2


  "2. Uprawa konopi włóknistych może być prowadzona na określonej powierzchni, w wyznaczonych rejonach, na podstawie zezwolenia na uprawę, przy zastosowaniu materiału siewnego kategorii elitarny albo kategorii kwalifikowany w rozumieniu przepisów o nasiennictwie oraz dodatkowo:

  1) umowy kontraktacji, zawartej z podmiotem posiadającym zezwolenie wojewody na prowadzenie działalności w zakresie skupu konopi włóknistych, niewpisanym do rejestru uznanych pierwszych przetwórców słomy lnianej lub konopnej na włókno w rozumieniu przepisów o organizacji niektórych rynków rolnych, lub

  2) umowy sprzedaży, o której mowa w art. 2 ust. 1 rozporządzenia Rady (WE) nr 1673/2000 z dnia 27 lipca 2000 r. w sprawie wspólnej organizacji rynku lnu i konopi uprawianych na włókno (Dz. Urz. WE L 193 z 29.07.2000, str. 16; Dz. Urz. UE Polskie wydanie specjalne, rozdz. 3, t. 30, str. 131), zwanego dalej „rozporządzeniem 1673/2000”, zawartej z podmiotem posiadającym zezwolenie wojewody na prowadzenie działalności w zakresie skupu konopi włóknistych, wpisanym do rejestru uznanych pierwszych przetwórców słomy lnianej lub konopnej na włókno w rozumieniu przepisów o organizacji niektórych rynków rolnych, a w przypadku przetwórcy pochodzącego z państwa członkowskiego Unii Europejskiej innego niż Rzeczpospolita Polska – uznanym przez to państwo, lub

  3) umowy o przetworzenie słomy konopnej na włókno, o której mowa w art. 2 ust. 1 lit. b rozporządzenia 1673/2000, zawartej z podmiotem posiadającym zezwolenie wojewody na prowadzenie działalności w zakresie skupu konopi włóknistych, wpisanym do rejestru uznanych pierwszych przetwórców słomy lnianej lub konopnej na włókno w rozumieniu przepisów o organizacji niektórych rynków rolnych, a w przypadku przetwórcy pochodzącego z państwa członkowskiego Unii Europejskiej innego niż Rzeczpospolita Polska – uznanym przez to państwo, lub
  4) zobowiązania do przetworzenia słomy konopnej na włókno, o którym mowa w art. 2 ust. 1 lit. a rozporządzenia 1673/2000, składanego Prezesowi Agencji Rynku Rolnego, w przypadku gdy prowadzący uprawę konopi włóknistych jest jednocześnie wpisany do rejestru uznanych pierwszych przetwórców słomy lnianej lub konopnej na włókno w rozumieniu przepisów o organizacji niektórych rynków rolnych.

  ..."

  Streszczając: przed rozpoczęciem uprawy musisz mieć zezwolenie na tą uprawę oraz już z góry podpisaną umowę z odbiorcą który ma pozwolenie na skup i przetwarzanie tej konopi.

  Więc wytłumacz się z posiadania konopi włóknistej jeśli nie masz ani zezwolenia na uprawę ani nie jesteś odbiorcą mającym pozwolenie na skup czy przetwarzanie :)
   
 5. Inator

  Inator Inspiracja

  Z posiadania to np. mogłem kupić ze sklepów internetowych i odsprzedać . Jednak widze ,że mimo wszystko nic z tego , no trudno , dzieki za odpowiedz .
   
 6. P0RT0WIEC1948

  P0RT0WIEC1948 Stary wyjadacz

  niby jest lealne ale jak psy cie trafią nawet z tą przemysłową do 0,2 to topy wyglądają tak samo i duuużo tłumaczenia i szukania haha