1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Broń biała i palna

Dyskusja w dziale Sport rozpoczęta przez Muzyk w dniu 14.10.2017

1. Muzyk

Muzyk poprzedni nick - Wiki

Są tu jacyś pasjonaci broni palnej lub białej? Pochwalcie się swoim arsenałem ;d
    Osobiście przymierzam się do zakupu gnata w Czechach, bo szkoda mi czasu na pieprzenie się z pozwoleniami.
    Broń biała zaczęła się zbierać sama, bo po prostu jakoś mi przybywa z czasem coś nowego.

--- Dodano ---

Jeszcze taka proca sportowa i mała kusza kupiona za granicą wieki temu, naciąg ok. 35kg.

7 people like this.
  2. Imlerith

Imlerith Geniusz

To są trofea, tak?

1 person likes this.
  3. sandol

sandol Inspiracja

Polecam bron czarnoprochową fajna zabawa i na legalu nie trzeba pozwolen;d

1 person likes this.
  4. Uagder

Uagder Wiedza nadprzyrodzona

Tylko trochę jest zabawy zanim strzelisz haha albo patrony sobie porobić.
    Około tysiaka najtańsza i w górę. :tancz:
    Chciałem kupić dla zabawy, ale w sumie taniej i lepiej wychodzi iść na strzelnicę i postrzelać sobie dla zabawy z czegoś mocniejszego.

1 person likes this.
  5. OUTsider

OUTsider Forumowy guru

A jak to jest z zakupem klamki w Czechach? Też bym chciał.
    zawsze też chciałem takie rzutki, ale nigdy do końca nie uwierzylem że one zawsze się wbijaja :)

6. judaista

judaista Geniusz

W Czechach, żeby kupić broń palną też musisz mieć pozwolenie.
    Jedyne co jest tam sprzedawane bez ograniczeń, a w Polsce na pozwolenie to floberty, ale tym to możesz sobie co najwyżej podziurawić papierową tarczę. Co więcej taki flobert kupiony tam bez pozwolenia, po przywiezieniu do Polski jest nadal nielegalny o ile nie masz czerwonej książeczki.

7. Stary Zgreed

Stary Zgreed Banned

Ładny zestaw kolego Muzyk...mieszkasz może jako jedyny biały w ''kolorowej'' dzielnicy...?

1 person likes this.
  8. Wielki Zdrowy Topas

Wielki Zdrowy Topas Wiedza nadprzyrodzona

Fajny arsenał,taką pałkę zawsze bym trzymał pod łóżkiem,ale nic nie mam niestety,nawet noże do krojenia chleba są tępe.

2 people like this.
  9. grassmaster2k

grassmaster2k Błyskotlwy

U mnie gdzieś leży balisong, fajna zabawka ogólnie :Pala:

1 person likes this.
  10. mikołaj

mikołaj Inspiracja

Muzyk a gdzie siekiera?

11. Ja jestem strzelcem i kolekcjonerem broni palnej. Co do noży mam kilka ale bez wielkiego szału jeden CRKT w robocie używam jeden japończyk kuty do kuchni i kilka sztuk najlepszego noża na świecie który gorąco polecam, jest to nóż z JULI za już obecnie chyba 7 czy 8 zł, kosa od nowego goli, jest poręczna i nadaje się do wszystkiego w eleganckiej plastikowej pochwie a na koniec jak się stępi to możesz na ostrzyć lub wywalić i wziąć nowy z kieszeni bo kosztuje 7 zł :P a co do broni palnej to nie polecam nabywać niczego bez pozwolenia i na kusze też uważaj w przyszłości bo nasze prawo za nielegal jest dość surowe. Pozwolenie fakt jest trochę męczące ale nie aż tak trudne do zdobycia, machniesz sobie raz i spokój i możesz mieć wszystko ja mam obecnie CZ shadow 1 polecam bo to niesamowity gnat, rewolwer Alfa 3561 (piękna sprawa) karabin mosin jak z filmu wróg u bram 90/31 i strzelbę Akkar Churchill każde do czegoś innego jak ktoś ogarnia no i Remingtona 1858 new army czarnoprochowca co akurat każdemu, co nie chce robić pozwolenia gorąco polecam, piękna sprawa firmy UBERTI kosztuje ok 1800 zł tańszych lub innych firm nie polecam ;) jak coś to pytać z chęcią pomogę ;)

3 people like this.
  12. Muzyk

Muzyk poprzedni nick - Wiki

OUTsider Można je samemu wyważyć za pomocą tego obciążenia. Jeśli dobrze rzucasz to wbija się praktycznie za każdym razem.

judaista Wiem o czym mówisz. Po prostu słyszałem, że dużo Czechów ma pozwolenia bo w miarę łatwo im je wyrabiają i plan mam taki, że po prostu znajdę jakiegoś kolegę z pozwoleniem i jakoś się dogadamy. A czy broń będę miał legalnie czy nie to już mi nie przeszkadza ;)

Suchar. Wystarczy kolega z tokarką, kilka minut roboty i masz bejsbole jakie tylko Ci się wymarzą.

mikołaj Siekierę mam w trakcie prac, trzonek już dopasowany, tylko głowicę muszę doprowadzić do porządku bo to antyk z PRLu haha

13. mikołaj

mikołaj Inspiracja

A oto i moje sprzety
    View attachment 148926
    Siekiera wlasnorecznie kuta a kosa dobrze wywazona sprawdza sie jako maczeta czego nie przetnie siekiera da rade.

1 person likes this.
  14. BraciSięNieTraci

BraciSięNieTraci Dyskutant

Zestaw dyskotekowy haha zartuje

3 people like this.
  15. SLP

SLP Forumowy guru

Ja posiadam wiatrówke i scyzoryk uniwersalny z castoramy ;d Sama wiatrówka nie jest bronią palną ale, siła z jaką wyrzuca śrut też jest znaczna. Z odległości 15-20m przebija bez problemu plastikową butelkę, a mój model wiatrowki nie niezalicza się do modeli o największej sile wyrzutu.

16. bassowy

bassowy Tuptuś

17. Ja od siebie polecam noże motylkowe, fajnie można się tym bawić. Na początku warto kupić nóż treningowy żeby za bardzo się nie kaleczyć ;d

18. Mlakiii

Mlakiii Kumaty

I nie stępic nożyka ;d

19. SLP

SLP Forumowy guru

Zastanawia mnie fakt dlaczego kusza, która jest równie zabójcza co broń palna, jest do kupienia bez zezwolenia.
    Na przykład taki myśliwski model, na zwierzynę....

20. masakrator

masakrator Dyskutant

Nie na kazda bron trzeba miec pozwolenie , moja upierdala leb przy karku a pozwolenia miec nie musze ;d

--- Dodano ---

--- Dodano ---

1 person likes this.