Brexit , UK poza UE?

gang plank 15.06.2016

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
 1. Ludziska pytanie do was co wy o tym myślicie referendum już 23 czerwca powiem szczerze ja się trochę cykam przyjechałem nie dawno i nie wiem co mnie czeka jutro, za tydzień.
  Jestem właśnie w trakcie negocjowania przełomowego (dla mnie) kontraktu z dużą firmą w której mam przyjąć zacne stanowisko z tym że co się stanie gdy UK wyjdzie z EU? I przyjmując najgorszy możliwy scenariusz co jeśli po jakimś czasię dostanę liścik z informacją że zostałem uznany za nielegalnego imigranta? Nie spełniam wmaganych 5 lat (nawet jeśli wyjście z EU potrwa 2 lata) nie spełniam również wymogu zarobkowego 35k/rocznie.
  Bardziej mnie interesuję jak widzicie ten kraj po 23 czerwca niż to czy wyjdzie czy nie wyjdzie.
  Pozdrawiam i czekam na wasze posty.
   
 2. Alibaba

  Alibaba Tuptuś

  Nie wyjdzie, a nawet jak wyjdzie to nikogo nie ruszą bo nie będzie miał kto tutaj dymać na nierobów. Zresztą głosowanie to była jedynie kiełbasa wyborcza cameruna, dodatkowo chęć wynegocjowania lepszych warunków w eu ala szwajcaria i norwegia.
   
 3. Bush

  Bush Zagubiony

  Weź kredyt na dom/mieszkanie/auto.
  Nie wypierdolą Cię na 99% a jak wypierdolą to będziesz się sądził o odszkodowanie i wygrasz. Przestań panikować...
  Ja jestem ZA wyjściem musi być jakaś selekcja bo to już jest przesada...
   
  • Lubie to x 2
 4. Ja myślałem że jestem za wyjściem dopóki nie przeczytałem wszystkich planów z tym związanych. Myślałem że to będzie na zasadzie nie wpuszczenia nikogo więcej do kraju a nie związane z wydalaniem już defakto osiedlonych ludzi.
  Green finger chciałbym myśleć dokładnie w tych samych kategoriach co ty ale to ja jestem w grupie ryzyka i swoją dupę czuję że mam prawo się martwić.
  Gdybym miał postawić 5k na to czy wyjdzie czy nie wyjdzie stawiał bym na to że nie ma takiej opcji ale rozumie Anglików nawet mnie to wkurwia że wszędzie na około nie tyle co obco krajowców mam polaków... tak tak wiem hipokryzja pełną gębą ale co mam powiedzieć tak to tutaj wygląda. A jestem ponoć z terenów na których jest ponoć stosunkowo mało polaków...
   
 5. Brexit może pociągnąć za sobą różnie niemiłe konsekwencje. Ucierpi z pewnością na tym UE, której soft power nie będzie już tak sexy jak do tej pory. Czekają nas też lata zawirowań i niepewności rynkowych. Czyli czasy w których na znaczeniu będą zyskiwały takie waluty jak dolar czy jen. Czyli czasy w których na znaczeniu będzie zyskiwało również złoto. Ale nie złoto pod postacią biżuterii ale takich jak te tutaj ZŁOTO - Coinart monet bulionowych czy kolekcjonerskich. Żyjemy w ciekawych czasach - mamy szansę wygrać lub przegrać.
   
 6. mattiv

  mattiv Błyskotlwy

  Nic sie nie zmieni. Z reszta martwmy sie o swoje poletko, żeby nie wyglądało jak w GB.
   
 7. azavec

  azavec Tuptuś

  Co najwyżej rozpadnie się unia. Jakie to ma znaczenie? :P

  Był Układ Warszawski - rozpadł się. Była Liga Narodów - rozpadła się, a i jeszcze skompromitowała. Były inne traktaty, pakty, sojusze. I co? Nie ma ich, a świat dalej istnieje. Chyba jedyne co istnieje do teraz to "wieczysta neutralność Szwajcarii" z traktatu Wersalskiego, a i tak zgaduje, że to wynik siły ekonomicznej, ilości posiadanego złota, zobowiązań wobec Szwajcarii i uzbrojenia obywateli, a nie ochoty do poszanowania traktatów... :P
   
 8. 2515

  2515 Zagubiony

  Ta decyzja Brytyjczyków o opuszczeniu uNI Europejskiej jest właściwa, popieram to działanie z ich strony, choć przypuszczam że Cameron zrobił to dlatego że zbyt duża liczba obcokrajowców napływała do UK......... ale, liczę na to że kolejne państwa członkowskie wezmą przykład z UK.

  uNIA Europejska, nie wiem czy jesteście świadomi zagrożenia, ale to ustrój totalitarny (państwo prawa.....) w którym niema i nie będzie demokracji, uNIA to jej przeciwieństwo.
  Cała ta uNIA przypomina mi sytuację z filmu Gwiezdne Wojny , gdzie kanclerzem był Palpatine-Sith, którego nikt nie podejrzewał o jego złe intencje, w przypadku uNI tym kanclerzem jest Angela Merkel.

  Powinna powstać koalicja, gdzie każdy z członków ma równy głos i reprezentował by sprawy własnego kraju ale , każda z tych osób musi być wybierana drogą głosowań w których społeczeństwo bierze udział i społeczeństwo decyduje o wynikach. Myślę że tak powinien być zbudowany sojusz między Państwami, bez narzucania siłowego od jednego najbogatszego członka, jak to zauważyła Pani premier Beata Szydło........inny system to, patologiczny system.

  Ale społeczeństwa niedojrzały jeszcze do tego..............choć niektóre postawę mają właściwą....
   
  Last edited: 09.09.2017
 9. uho667

  uho667 Moderator Staff Member

 10. karson

  karson Tuptuś

  Ciekawe na jakich warunkach Brytyjczycy wyjdą? Jak na razie się miotają, bo UE nie chce iść na ustępstwa.
   
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...