Brazowe i pozawijane listki

Raczkujacy23 17.05.2017

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. 1. Rodzaj oświetlenia ( hps, świetlówki, natężenia światła) CFL 125w
    2. Nasiona SPECIAL SKUNK
    3. Rodzaj podłoża, ,ph gleby miedzy 5.5 a 6.6 tak bylo napisane na ziemi ktora zasypalem do roslinek i obecnie w niej siedza
    4. Częstotliwość podlewania wyczytalem ze mniej mam ja podlewac ale i tak zrobilem bo podlewaja ja codziennie o tej samej porze az woda niewyleciala przez dziurki a od wczoraj niepodlewalem i dopiero dzis chcialem no i takie cos sie stalo jak na zdjeciach ponizej
    5. Wentylacja obecna.
    6. Rodzaj użytego nawozu (chemiczny czy organiczny), dawki nawozów narazie niepodaje
    7. Długość życia rośliny dzis ma 7 dni
    8. Temperatura (w fazie ciemnej i jasnej) nie wiem jak w ciemnej ale temperature z trudnoscia utrzymuje do 30

wienc tak moja roslinka ma takie brazowe kreseczki wczoraj ja podsypalem troszke i jestem poczatkujacym i nie mam pojecia co sie dzieje wiem ze powinnem podniesc wilgotnosc do +60 ale ja juz mam 3 butelki rozstawione w growboxie i nie ma miejsca..a moje roslinki troszke zmarnialy od wczoraj nie wiem czy to poparzenie czy co i nie wiem wogule jak mam na to zaaragowac wienc chcialbym sie zwrocic do was o pomoc lub podpowiedz w tym temacie

w drodze mam siemie coco i perlit mam juz tez i teraz roslinka powinna tylko urosnac i przesadzic ja trzeba bedzie do ziemi takiej w jakiej powinna byc

zerknijcie i podpowiedzcie prosze bo mam tak wogolem 2x roslinki ale ta duga niewyglada tak jak ta i jest 1 dzien mlodsza
    i zauwazylem ze liscie wija sie do dolu troszke nawet bardzo czy tak to powinno wygladac ?

wentlator 80x80 jest umieszony obok moich pan zeby nimi troszke potrzasac

http://tinypic.com/r/2aijvr6/9

Last edited: 17.05.2017
  2. Fubar

Fubar Zagubiony

Ja bym stawiał na niskie pH. Sprawdz je dokładnie.

3. Last edited: 17.05.2017
  4. Fubar

Fubar Zagubiony

Płyn Heliga, kosztuje kilkanaście zł. Do kupienia w większości ogrodniczych, a na pewno w dużych centrach typu Obi, Brico Marche, Castorama itd.

5. 4. Częstotliwość podlewania wyczytalem ze mniej mam ja podlewac ale i tak zrobilem bo podlewaja ja codziennie o tej samej porze az woda niewyleciala przez dziurki a od wczoraj niepodlewalem i dopiero dzis chcialem no i takie cos sie stalo jak na zdjeciach ponizej
    za dużo lejesz , przelana jest widać..
    podlewaj 100 ml wody samej bez zadnych specyfikow raz na 3,4 dni.. nie wazne czy o tej samej porze.. teraz radzil bym ci jej nie podlewac ok tygodnia.

6. Fubar

Fubar Zagubiony

Z całym szacunkiem ale 100ml wody jak radzisz to mu się do tego 200ml kubka nie zmieści :D

Podlewa się gdy robi się sucho, czuć choćby po kubku że jest lekko lżejszy. Każdy ma inną ziemie, inne warunki (ktoś kto ma ciepło w boxie będzie musiał podlewać częściej niż ktoś kto ma niższą temperature), jedna roślina ma większy wigor, inna mniejszy i mniej zużywa. Dlatego takie twarde wyliczenia xx ml co x dni są dla mnie niezbyt dobrym pomysłem. To się robi intuicyjnie, a jeśli się nie wie to zapytać mamy kiedy podlewa kwiatki :D

7. niepomyslem o tym... ahh niech to.... akurat ktorko przed twoim postem ja podlalem 50 ml i nic niewylecialo dolem...

no ale dlaczego by sie te listki krecily i takie plamy na listkach

zamowilem wczoraj podstawowe dopalacze dla pan NA WEG I FLO i kiedy je podawac bo ta roslinka na moje oko to to mala jest :( jak wy sadzicie ?
    bo chcialem dodac jakos teraz po kilku dniach zeby troszke w gore wyskoczyla :)

a macie jakies info na temat tego SPECIAL SKUNK bo szukalem i nie moge znalesc nic :(

http://tinypic.com/r/rh3k8o/9

Last edited: 17.05.2017
  8. Problem rozwiazany sam do tego doszlem.... podlalem roslinki raz wodo o ph 7.8 i dlatego przewiduje te plamy chyba, a zakrecajace sie liscie i plamki to prawdopodobnie to ze lampe mialem za daleko od roslinek i w dodatku mialem przekrecona na ciemniejsza barwe czyli na kwitnienie zamiast na wegetacje

temat do zamkniecia

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...