1. Czy nowe forum Ci się podoba?

  Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
  Dismiss Notice

Box do kiełkowania

Dyskusja w dziale Co kupić? rozpoczęta przez Highlander w dniu 04.01.2017

 1. Highlander

  Highlander Wiedza nadprzyrodzona

  Siemanko, witam w mojej kuchni... Kurwa - nie to forum
  Siemanko, witam w moim growboxie ;)

  Chciałbym zrobić boxa do kiełkowania sionek / klonowania, tak aby zwiększyć częstotliwość zbiorów.
  Z tego co wyliczyłem, na 16 sadzonek, potrzebna przestrzeń to 1m2. Skorygujcie mnie proszę jeśli coś wyda Wam się nieprawidłowe.

  Box - homemade
  Wentylacja - uzależniona od oświetlenia
  Filtracja - brak
  Oświetlenie - no właśnie - ma być ledowe - a może CFL ? Albo T4/T5 ? - co wystarczy sionkom? Jaka moc ? Miesiąc życia, to tak naprawade małe krzaczki juz. Dobrze aby miały zapewniony dobry start. Może 1 Firefly ? Plan jest taki, aby miesiąc przed żniwami w głownym boxie, wyprowadzić nowe do stanu miesiąc po kiełkowaniu - tzn wyeliminować najwolniejszy/najbardziej nieekonomiczny okres w ich życiu, stosunkowo niskim kosztem prądu - koszt sprzętu na drugim planie. Budżet - 500E/2000zł. Jakieś pomysły ?
   
 2. zbyniu

  zbyniu Dyskutant

  jak chcesz zmiescic 16 roslin na metrze to chyba w jakichs max 3 litrowych donicach
   
 3. Highlander

  Highlander Wiedza nadprzyrodzona

  Mowimy o kiełkowaniu, i wczesnym etapie rozwoju. Chodzi o to żeby miesiąc przed zbiorem z głownego boxa, wysiać nowe planty, ktore przez ten miesiac podrosna, a pozniej wylądują w głownym boxie. Na dobrą sprawę, powinno to nawet być korzystne, z tego względu że masa korzeniowa będzie większa w związku z przesadzaniem. W przeciwieństwie do tego co mam teraz, gdy planty od razu laduja w docelowych donicach