1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

bongo czy vaporizer

Dyskusja w dziale Leczenie i aplikacja marihuany rozpoczęta przez Sneaker w dniu 17.12.2016

1. Sneaker

Sneaker Tuptuś

Bongo z 55+/- filtracjami będzie zdrowsza lub prawie na takim samym poziomie alternatywą vaporyzacji mj?

2. Pojebus

Pojebus Guest

Nie znam sie na tym ale zadne bongo nie oczysci z dymu chujostwa jak vapo...

3. P0RT0WIEC1948

P0RT0WIEC1948 Stary wyjadacz

vaporizer jest najzdrowszą opcją ;]

4. L4nceR

L4nceR Expert

Dlaczego porównujesz vaporyzator do bonga? Może mieć nawet 200 filtracji wodnych ale tu chodzi o sposób wchłaniania..

Z bonga/jointa/butli/lufki zachodzi proces spalania w dużej temperaturze gdzie większość THC i innych substancji ulega utracie i tylko część przyjmujemy. Przy okazji wchłaniamy różny syf, największy to tlenek węgla (O2).

Vapo działa na innej zasadzie. Tutaj nie masz procesu spalania a podgrzewania do ustalonej temperatury (mówię tu o urządzeniach z ustawianiem temperatury) i wchłaniania tylko pożytecznych składników: THC, CBD, CBN, THCV itd..
    No i nie masz tej zmuły pod koniec działania marihuany jak przy procesie spalania.

Mnie od jakiegoś czasu serce boli, więc zdrowiej dla mnie inhalować się z vapo niż palić jointy jak to dotychczas robiłem. Zakupiłem na mikołajki Flowermate AURA i jest spoko :)

2 people like this.
  5. PanBadura

PanBadura Weteran

Mam vaporizer Extreme najnowszą wersję, mam tez bongo zig-zag (znajdziesz na allegro), jeśli chodzi o fazę, to jest porównywalna, gdyż wszystko zależy od tego ile suszu naładujesz. Do bonga wchodzi mi 1g i jak porządnie zapełnię dymem takie bongo to jest ładna faza. Ale przy odpowiedniej temperaturze i naładowaniu vapo jedynie 0,4g jestem w stanie osiągnąć to samo, albo i lepiej. Vapo jest na pewno zdrowsze. Reasumując:

Vapo jest zdrowsze, ekonomiczniejsze, łatwiejsze w odpaleniu, smaczniejsze, high oba dają mniej więcej na tym samym poziomie, chociaż high jest nieco hmmm INNY.

Ja jak kupiłem vapo to pierwsze co to wypolerowałem bongo i odstawiłem w kąt :)

2 people like this.
  6. adrikos

adrikos Zagubiony

Nie no mam vapo, ale chciałem się upewnić, dzieki chlopaki :)

nasiona marihuany, nasiona konopi